REKLAMA

Ziobro: jesteśmy razem, dzięki temu może realizować "dobrą zmianę"

  • Autor: bad/PAP
  • 21 października 2017 14:21
Ziobro: jesteśmy razem, dzięki temu może realizować "dobrą zmianę" Ziobro: mamy bardzo ambitny plan dla Polski. Fot. twitter

Jesteśmy razem i dzięki temu możemy razem realizować wielki projekt dobrej zmiany w Polsce - oświadczył lider Solidarnej Polski minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- Jesteśmy razem i dzięki temu możemy razem realizować wielki projekt dobrej zmiany w Polsce, realizować nasze zobowiązania, które zaciągnęliśmy wobec naszych wyborców, udowadniając, że demokracja działa, że mandat demokratyczny ma dla nas swoje znaczenie i zobowiązanie - powiedział Ziobro w sobotę podczas wspólnego wystąpienia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i liderem Polski Razem Jarosławem Gowinem.

- Mogę wyrazić tylko i wyłącznie jeszcze raz wielką radość z tego, że na co dzień udowadniamy, że właśnie w ten sposób wspólnie działając, możemy zmieniać obraz państwa, które było do tej pory kojarzone z państwem działającym tylko teoretycznie; państwem, które jest silne wobec słabych, a słabe wobec silnych; państwem, które stawało się "zieloną wyspą" dla oszustów - dodał.

- Mamy bardzo ambitny plan dla Polski; jestem przekonany, że działając wspólnie i razem będziemy gotowi go zrealizować - powiedział lider Solidarnej Polski.

Ziobro dodał, że efektem wspólnych działań Zjednoczonej Prawicy są liczne przykłady konsekwentnych działań i zmian. - Choćby gigantyczne wpływy VAT do budżetu, istotne ograniczenie patologii karuzel VAT-owskich. To jest przecież realny fakt, namacalny rezultat tej zmiany i nowej jakości w polskim życiu politycznym wynikającej z działania obozu Zjednoczonej Prawicy - powiedział.

Jak zaznaczył innym przykładem niezwykle istotnej zmiany jest kwestia ścigania przestępstw niewywiązywania się z obowiązków alimentacyjnych. W marcu Sejm przyjął nowelizację Kodeksu karnego, która ma pomóc w efektywniejszym egzekwowaniu alimentów. Przepisy noweli weszły w życie wiosną. - To spowodowało drastyczny spadek tych, którzy nie płacą alimentów w Polsce. To też zauważalna, namacalna i bardzo widoczna gołym okiem zmiana. I takich zmian jest bardzo wiele - oświadczył Ziobro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-10-27 08:26:20
    Niech Pan się zajmie Art.17 k.k. który nagminnie jest wykorzystywany przez Policję i prokuraturę...szczególnie paragraf 1....To jest ta bezkarność i brak pracy stróżów"Bezprawia"! Dzięki temu artykułowi Polak może być , bity, lżony, okradany, maltretowany fizycznie i psychicznie.....a Te organy śmieją się nam Polakom w twarz razem ze sprawcami !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA