REKLAMA

Ziobro, Macierewicz, Morawiecki: Polacy oceniają ministrów

  • Autor: GP
  • 30 września 2016 12:57
Ziobro, Macierewicz, Morawiecki: Polacy oceniają ministrów Polacy wskazują wśród popularnych ministrów Ziobrę, Macierewicza i Morawieckiego. (fot.:Ministerstwo Sprawiedliwości/twitter.com)

• W sondażu popularności TNS Polska pojawiły się i dominują trzy nazwiska: Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz, Mateusz Morawiecki.
• Na dalszych miejscach uplasowały się panie: Elżbieta Rafalska i Anna Zalewska.
• Polacy dzielili się też opinią na temat  poszukiwania miejsc pochówku i organizowanie uroczystych pogrzebów ofiarom komunistycznego terroru.
• Co do preferencjami ws. przyszłego gospodarza Białego Domu w USA, Polacy wolą za oceanem prezydenta kobietę - Hillary Clinton.

W ostatnich dniach (26 i 27 wrześnie) TNS Polska pytał Polaków o ocenę ministrów rządu. Badanie przeprowadzono w dniach, kiedy zapadały kluczowe decyzje o przyszłości ministerstwa finansów. Beata Szydło zdymisjonowała Pawła Szałamachę, a powołała na ministra finansów, wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

W badaniu Polacy odpowiadali na trzy pytania.

Pierwszym było pytanie o najpopularniejszych ministrów rządu (można było podać pięć nazwisk). Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz i wicepremier Mateusz Morawiecki otrzymali po 5 proc. wskazań. w tym pytaniu. Dalej pojawiły się panie: minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (4 proc.) i minister edukacji narodowej Anna Zalewska (3 proc).

Drugie pytanie było analogicznym pytaniem, ale zadanym w formule otwartej. Tutaj po 3 proc. respondentów wskazało Morawieckiego, Ziobrę i Macierewicza. 2 proc. wskazało minister Rafalską, a 1 proc. wskazywał zdymisjonowanego zaraz po zakończeniu badania Pawła Szałamachę.

Czytaj: Czy Morawiecki jest "super premierem"? Wicepremier odpowiedział na taka postawione pytanie

Na trzecie pytanie, brzmiące "Czy popiera Pan, Pani prowadzone przez państwo poszukiwania miejsc pochówku i organizowanie uroczystych pogrzebów ofiar komunistycznego terroru?" 43 proc. respondentów odpowiedziało "Tak" lub "Raczej tak". 37 proc. odpowiedziało "Nie" lub "Raczej nie".

Amerykańscy kandydaci a polska polityka?

W czasie badania pytano też o trwającą kampanię wyborczą w USA. Donald Trump i Hillary Clinton walczą w Stanach o prawo zasiadania w Białym Domu.

44 proc. Polaków uważa, że korzystniejszy dla Polski będzie wybór na prezydenta Hillary Clinton. 6 proc. respondentów uważa że Trump. 28 proc. pytanych uważa, że nie ma to znaczenia dla Polski kto będzie prezydentem USA. Pozostałe 22 proc. nie ma zdania na ten temat.

Badanie przeprowadzono za pomocą badania telefonicznego (CATI) na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA