REKLAMA

Ziobro o 100 dniach: Zrealizowaliśmy zapowiadane projekty

  • Autor: bad/PAP
  • 26 lutego 2016 16:17
Ziobro o 100 dniach: Zrealizowaliśmy zapowiadane projekty Ziobro o 100 dniach: odejście od kontradyktoryjności i połączenie MS i PG (fot. MS)

Odejście od tzw. kontradyktoryjnego modelu procesu karnego i połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego - to według ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry najważniejsze działania resortu w pierwszych 100 dniach.

"Zrealizowaliśmy zapowiadane projekty" - powiedział Ziobro podczas piątkowej konferencji prasowej.

Przypomniał, że 4 marca minister sprawiedliwości znowu będzie prokuratorem generalnym. "Chodzi o to, by prokuratora była skuteczna i efektywna" - dodał.

Wśród dotychczasowych działań ministerstwa Ziobro wymienił też projekty dotyczące utworzenia rejestrów pedofilów, wprowadzenia karalności zwrotu "polskie obozy śmierci", uniemożliwienia odbierania dzieci jedynie z powodu biedy rodziców, wydłużenia okresów przedawnień, a także zmian w dozorze elektronicznym dla skazanych. Według Ziobry będą też zmiany w Kodeksie karnym. "Kara ma odstraszać najgroźniejszych przestępców" - dodał.

Ziobro mówił także o zaplanowanej na ten rok ok. 10-procentowej podwyżce płac dla pracowników wymiaru sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA