REKLAMA

Ziobro zapowiada przegląd trwających śledztw

  • Autor: PAP/GP
  • 03 marca 2016 13:55
Ziobro zapowiada przegląd trwających śledztw Minister sprawiedliwości, od 4 marca prokurator generalny Zbigniew Ziobro. (fot.:twitter.com/ms_gov_pl)

Będziemy analizowali poszczególne śledztwa, co do których stawiano zarzuty nierzetelnego wyjaśniania spraw - powiedział w czwartek (3 marca) minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który od piątku będzie prokuratorem generalnym.

Na wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło Ziobro był pytany o ewentualne wznawianie prokuratorskich postępowań.

Więcej o konferencji tutaj.

- Nie ulega żadnej wątpliwości, że będziemy analizowali poszczególne postępowania, które mają znaczenie z punktu widzenia interesu państwa w szczególności, i co do których są, czy były stawiane zarzuty nierzetelnego wyjaśniania tych spraw - zapowiedział minister.

Zastrzegł, że nie chce wychodzić za bardzo do przodu, by najpierw każdą sprawę rzetelnie ocenić i dopiero potem decydować o ewentualnym wznowieniu postępowania.

Ziobro wymienił jedno postępowanie, co którego będzie chciał podjąć śledztwo.

- Dotyczy to pseudoprywatyzacji Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych - powiedział minister. Podkreślił, że to przynoszące zyski przedsiębiorstwo stało się masą upadłościową.

- Tam możecie państwo pojechać i zobaczyć, jak można było doprowadzić dobre przedsiębiorstwo do ruiny za rządów PO-PSL. Takich przykładów jest oczywiście więcej - powiedział Ziobro.

Sprawę prywatyzacji KKSM badała kielecka prokuratura, która w kwietniu 2014 r. umorzyła śledztwo.

Pytany, która prokuratura dostanie do prowadzenia śledztwo smoleńskie, Ziobro odpowiedział: Nie od razu Kraków zbudowano, dajcie nam trochę czasu.

Minister tłumaczył, że będzie się starał szybko przeprowadzić zmiany personalne w prokuraturze.

Podkreślił też, że decyzja, kto będzie zastępcą prokuratora generalnego, należy do premier Beaty Szydło.

- Myślę, że jutro państwo się dowiecie, jeśli pani premier już podejmie decyzje - powiedział Ziobro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA