REKLAMA

Ziółkowski: Rocznica nawiązania stosunków pomiędzy Polską a Belgią okazją do nowych obszarów współpracy

  • Autor: AT
  • 18 października 2016 10:56
Ziółkowski: Rocznica nawiązania stosunków pomiędzy Polską a Belgią okazją do nowych obszarów współpracy Spotkanie podsekretarza stanu Marka Ziółkowskiego z delegacją belgijskiego MSZ (fot.msz.gov.pl/Karolina Siemion-Bielska)

- Setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Belgią będzie okazją do wyznaczenia nowych obszarów współpracy oraz zintensyfikowania dotychczasowej współpracy dwustronnej - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marek Ziółkowski

Marek Ziółkowski spotkał się z przebywającymi w Warszawie przedstawicielami MSZ Belgii, dyrektor generalną Anick Van Calster, odpowiadającą za stosunki międzynarodowe i dyplomację ekonomiczną oraz z dyrektorem ds. Europy Zachodniej i Centralnej Jeanem-François Delahautem.

Wiceszef polskiej dyplomacji podkreślił w czasie spotkania, że przypadająca na 2019 r. setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Belgią będzie okazją do wyznaczenia nowych obszarów współpracy oraz zintensyfikowania dotychczasowej współpracy dwustronnej.

Podczas spotkania omówiono również główne kwestie z agendy unijnej, w tym przyszłość UE. Rozmawiano również o polityce wschodniej, z uwzględnieniem relacji UE- Rosja i Partnerstwa Wschodniego oraz o kwestiach bezpieczeństwa. Ważnym elementem rozmów była implementacja decyzji lipcowego Szczytu NATO i wzmocnienie wschodniej flanki, a także działania w ramach Globalnej Koalicji przeciw tzw. Państwu Islamskiemu. Strona belgijska wyraziła również zainteresowanie priorytetami polskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, w tym w kontekście planowanego na 2017 r. spotkania V4 + Beneluks. W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor Departamentu Polityki Europejskiej Barbara Ćwioro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA