REKLAMA

Zjazd KOD w Toruniu. Kijowski znów zostanie przwodniczacym?

  • Autor: aw/PAP
  • 22 maja 2017 13:40
Zjazd KOD w Toruniu. Kijowski znów zostanie przwodniczacym? Mateusz Kijowski (fot.facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

Pierwszy krajowy zjazd delegatów Komitetu Obrony Demokracji odbędzie się w sobotę i w niedzielę (27-28 maja) w Toruniu. Wybrany zostanie m.in. przewodniczący stowarzyszenia.

"W Toruniu będziemy gościć 170 delegatów z całego kraju, wybranych w regionach. Wyłonione zostaną władze KOD, w tym przewodniczący, zarząd główny, główna komisja rewizyjna i główny sąd koleżeński" - powiedziała na konferencji prasowej przewodnicząca kujawsko-pomorskiego regionu KOD Aleksandra Solecka.

Zaznaczyła, że władze kujawsko-pomorskiego KOD odpowiedziały na zapytanie zarządu głównego kierowane do regionów o możliwość organizacji zjazdu proponując na miejsce obrad Toruń i oferta została przyjęta.

Program pierwszego dnia zjazdu przewiduje: udzielenie absolutorium dotychczasowemu zarządowi głównemu, rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania głównej komisji rewizyjnej, wybór przewodniczącego i zarządu głównego stowarzyszenia.

"Obecnie zgłoszonych jest dwóch kandydatów na przewodniczącego - Mateusz Kijowski i Krzysztof Łoziński, ale kandydatów na to stanowisko będzie można zgłaszać jeszcze w czasie zjazdu" - podkreśliła Solecka.

W drugim dniu wybrane zostaną główna komisja rewizyjna i główny sąd koleżeński, odbędzie się dyskusja programowa i przyjęte zostaną w wnioski komisji statutowej.

W sobotę zjazd odbędzie się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, a w niedzielę - w Hotelu Mercure. Obrady będą zamknięte dla mediów, z wyjątkiem wyboru przewodniczącego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA