REKLAMA

Zjednoczona Lewica jednoznacznie: żadnej koalicji z PiS

  • Autor: PAP
  • 07 października 2015 14:47
Zjednoczona Lewica jednoznacznie: żadnej koalicji z PiS Koalicja z PiS-em jest wykluczona - oświadczyła Nowacka. Fot. facebook.com

Koalicja Zjednoczonej Lewicy z PiS jest wykluczona - oświadczyła liderka ZL Barbara Nowacka. Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli PiS, m.in. Antoniego Macierewicza, określiła jako zapowiedź nie demokracji, lecz "demokratury".

Od pewnego czasu zauważamy, że kandydatką PiS na premiera nie jest już Beata Szydło. Pomimo że nominalnie PiS nadal powtarza, że to ona, w najważniejszych wystąpieniach politycznych zabiera głos Jarosław Kaczyński - powiedziała Nowacka podczas wizyty w Będzinie.

To Kaczyński prowadzi politykę

Jak zaznaczyła, to zrozumiałe, że to Kaczyński jako prezes PiS prowadzi politykę tej partii, jednakże - według niej - jego ostatnie wystąpienia pokazują, jak będzie wyglądał rząd tej partii.

Wiemy też, że ministrem obrony ma być Antoni Macierewicz, który - wczoraj oglądaliśmy wszyscy w mediach - co mówił o przedstawicielach polskiego państwa, o czołowych polskich postaciach na scenie międzynarodowej i w jaki sposób zamierza Polską rządzić - powiedziała Nowacka.

"Bardzo kategoryczne stanowisko"

W jej ocenie, to wszystko pokazuje, że rządy PiS-u nie będą demokrację liberalną.

To są zapowiedzi "demokratury", to są zapowiedzi rozliczania każdego za absolutnie nic, to są zapowiedzi prześladowań. To są zapowiedzi, które nie będą sprzyjały Polsce w czasie, kiedy nasza polityka obronna i międzynarodowa wymagają szczególnej troski - zaznaczyła.

Dlatego od dzisiaj każde wystąpienie będziemy kończyć jednym komunikatem i będziemy to powtarzać: koalicja z PiS-em jest wykluczona - oświadczyła Nowacka.

Jak zaznaczyła, to "bardzo kategoryczne stanowisko" Zjednoczonej Lewicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kibic 2015-10-07 19:16:56
    Co to za brednie? Jeszcze dzisiaj rano p. Nowacka w radio stwierdziła że nie ma problemu aby wejść w koalicję z każdym ugrupowaniem. To co, co trzy godziny zmiana zdania? Śmiech pusty na sali...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA