REKLAMA

Zjednoczona Lewica: nasz program przyniesie 107 mld zł dla budżetu

  • Autor: TM
  • 14 września 2015 08:47
Zjednoczona Lewica: nasz program przyniesie 107 mld zł dla budżetu Najbogatsi to ci, którzy zarabiają ponad 200 tys. zł rocznie. Jeżeli ktoś tyle zarabia, to stać go też na płacenie 40 proc. podatku – stwierdził Gawkowski. Fot. swietokrzyskie.sld.org.pl

Nasze hasło to zero populizmu, a maksimum optymizmu. Optymizm to właśnie pieniądze od najlepiej zarabiających, od spekulantów i banków, bo to oni powinni składać się na wszystkie wydatki socjalne, o których mówimy – przekonywał w TVP Info Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD.

Na niedzielnej konwencji programowej Zjednoczonej Lewicy jej przedstawiciele ogłosili, że ich program przyniesie do budżetu państwa dodatkowo 107 mld zł, w części pochodzące z opodatkowania najbogatszych

 

Podatki dla najbogatszych

Politycy zapowiadali, że koalicja postuluje m.in. podniesienie płacy minimalnej do 2,5 tys. zł, minimalną płacę godzinową w wysokości 15 zł, likwidację bezpłatnych staży, podwyżki emerytur o 200 zł, podatek od transakcji finansowych, przywrócenie 40-procentowej stawki PIT dla najbogatszych oraz większe nakłady na szkolnictwo wyższe i naukę.

Politycy wyliczyli także, że z nowych podatków, nałożonych na najbogatszych, uda mi się uzyskać dodatkowe 2 mld zł. Wszystkie oszczędności mają dać natomiast 107 mld zł wpływów do budżetu. 

50 mld zł z podatku bankowego

Najbogatsi to ci, którzy zarabiają ponad 200 tys. zł rocznie. Jeżeli ktoś tyle zarabia, to stać go też na płacenie 40 proc. podatku - stwierdził Gawkowski.

Dodał też, że jego formacja polityczna chciałaby także obłożyć 1 proc. podatkiem bankowe transakcje finansowe. Według niego „podatek bankowy” dałby budżetowi państwa 50 mld zł rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • vin 2015-09-14 22:11:11
    zająć się KK bo tu wycieka 130 miliadów zł rocznie -m za nic!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA