REKLAMA

Zjednoczona Lewica: PiS w teorii za ludźmi, PO śpi

  • Autor: PAP
  • 23 października 2015 10:46
Zjednoczona Lewica:  PiS w teorii za ludźmi, PO śpi - Dla Lewicy zawsze najważniejszy jest człowiek - deklaruje Barbara Nowacka (fot. twitter.com/zjed_lewica)

W nocy z czwartku na piątek na konferencji w Opolu liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka krytykowała swoich wyborczych przeciwników.

Konferencję Zjednoczonej Lewicy, która odbyła się ok. godz. 23.30 w nocy z czwartku na piątek w Opolu, zorganizowano przed siedzibą Energetyki Cieplnej Opolszczyzny (ECO). Jak tłumaczył kandydat numer dwa z opolskiej listy lewicy poseł Tomasz Garbowski, ECO to "jedno z największych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Polsce", gdzie od kilku miesięcy trwa spór pomiędzy prezydentem miasta Opola, mającego pakiet 53 proc. akcji, a związkami zawodowymi. Garbowski dodał, że posłowie lewicy w tym sporze stanęli po stronie związków zawodowych i pracowników.

Nowacka podczas nocnej czwartkowej konferencji mówiła, że "to dosyć symboliczne, że dziś wieczór PO śpi, PiS jedzie do Torunia, a prezydent (Opola - red) z PiS pokazuje, jak partia ta będzie rządzić i jak będzie realizować swoje hasła".

Nowacka: PiS nie szanuje praw pracowniczych

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który w ostatnich wyborach wygrał rywalizację o prezydencki fotel, startował z komitetu obywatelskiego, ale wśród popierających go w radzie miasta nieformalnych koalicjantów jest PiS. Z obozu PiS wywodzi się natomiast wiceprezydent Opola Janusz Kowalski, najbardziej zaangażowany w sprawy ECO. Nowacka mówiła na konferencji, że "dziś politycy PiS to przyjaciele związków zawodowych w teorii, ale w praktyce to - jak mówiła - to ci, którzy nie szanują praw pracowniczych".

- W teorii są za ludźmi, w praktyce - tak jak tu w Opolu - bardzo często są przeciwko ludziom - zaznaczała Nowacka podkreślając jednocześnie, iż "dla Lewicy zawsze najważniejszy jest człowiek".

Trzeba słuchać związków zawodowych

Liderka ZL dodała, że podstawą funkcjonowania zakładów, fabryk, instytucji powinny być dobre relacje. "A te dobre relacje między pracownikami, a firmami, właścicielami, zarządem bardzo często pomagają realizować związki zawodowe, które trzeba szanować" - podkreśliła. I dodała: "Można się nie zgadzać, można myśleć różnie, ale trzeba słuchać związków zawodowych, przedstawicieli pracowników i prowadzić z nimi dialog. Bo związki zawodowe są na dialog otwarte".

Dodała, że w przypadku ECO nie ma woli współpracy ze strony władz miasta. - Naprawdę jak na dłoni widać, że tak właśnie będzie rządziło PiS. Nie będą szanowali praw pracowniczych, nie będą chcieli rozmawiać - zaznaczyła.

Nowacka zapowiedziała, że ZL będzie pilnować tego, by rozliczać PiS z jego obietnic wyborczych. - A wiemy, że bardzo często mijają się z rzeczywistością. Mówią, że będą prosocjalni, a będą - tak jak za swoich poprzednich czasów rządów - realizować neoliberalną politykę - mówiła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA