REKLAMA

Zjednoczona Lewica podbija stawkę: ubezpieczenie dla wszystkich

  • Autor: PAP
  • 16 października 2015 12:40
Zjednoczona Lewica podbija stawkę: ubezpieczenie dla wszystkich To obywatelstwo powinno być podstawą do ubezpieczenia każdego Polaka i każdej Polki – uważa Nowacka. Fot. facebook.com

Każdy Polak i każda Polka ze względu na obywatelstwo, powinni być objęci ubezpieczeniem zdrowotnym - uważa liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.

Każdy ze względu na obywatelstwo powinien być ubezpieczony. System weryfikowania, kto jest, a kto nie jest ubezpieczony, sam z siebie jest wypaczony - powiedziała Nowacka na konferencji prasowej w piątek w Białej Podlaskiej.

"Obywatelstwo to ubezpieczenie"

Jak dodała, obecnie część osób wypada poza system ubezpieczenia zdrowotnego. Zdaniem Nowackiej tak być nie powinno: to obywatelstwo powinno być "podstawą do ubezpieczenia każdego Polaka i każdej Polki".

Nie ma sensu zajmować się dodatkowymi ubezpieczeniami. Trzeba zadbać, aby każdy z nas, ze względu na obywatelstwo miał dostęp do tego ubezpieczenia – zaznaczyła.

Nowacka podkreśliła, że obecnym problemem dla pacjentów Polsce jest dostępność do służby zdrowia.

Bardzo długie kolejki, brak kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu, często niespotykanie tego lekarza przez całe lata i często skazywanie ludzi, których na to stać, na prywatną służbę zdrowia, a ludzi, których na to nie stać, na brak opieki medycznej - podkreśliła.

Więcej lekarzy

Według Nowackiej Polska "musi kształcić więcej lekarzy".

Zwiększenie ilości miejsc na studiach medycznych to jest jeden z punktów programowych Zjednoczonej Lewicy. Musimy mieć więcej lekarzy i musimy zadbać o to, by warunki płacowe, jakie mają, były takie, by nie opłacało się wyjeżdżać - dodała.

Nowacka spotkała się ze społeczności szpitala w Białej Podlaskiej. Ordynator oddziału noworodków w tym szpitalu, Syryjczyk, Riad Haidar (SLD) jest liderem listy Zjednoczonej Lewicy do Sejmu w okręgu nr 7 (chełmskim).

Jego zdaniem w systemie polskiej służby zdrowia nie brakuje pieniędzy, ale są one źle dysponowane, a system jest źle zorganizowany.

Nie może być tak, żeby Kowalski odszedł z kwitkiem od rejestracji, bo są limity. Lekarz ma leczyć, a nie liczyć. Od liczenia są ekonomiści i menedżerowie - powiedział Haidar.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Vox 2015-10-16 16:49:43
    Pomysł świetny ale czy realny. Niektórzy musza realnie patrzeć na te sprawy. Grzegorz Bogucki wspomoże nas w ubezpieczeniach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA