REKLAMA

Zjednoczona Lewica ruszyła w trasę: jesteśmy gotowi wygrywać wybory

  • Autor: PAP
  • 30 sierpnia 2015 13:54
Zjednoczona Lewica ruszyła w trasę: jesteśmy gotowi wygrywać wybory Fot. www.zjednoczona-lewica.pl

Przestaliśmy się kłócić i jedziemy w Polskę, by ogłosić dwie wiadomości - o zjednoczeniu lewicy i o tym, że jest ona gotowa wygrywać wybory - mówili w niedzielę politycy Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, którzy wyruszyli w objazd busami po wszystkich województwach.

Łódź i Bydgoszcz to pierwsze miasta, które odwiedzą politycy koalicji tworzonej przez SLD, Twój Ruch, PPS, Unię Pracy i Zielonych.

Rzeczniczka KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+Zieloni Anna Kubica podkreśliła na niedzielnym briefingu w Warszawie, że polityków koalicji czeka trudne zadanie, bo do końca kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi chcą objechać busami 16 województw i wszystkie 41 okręgów wyborczych.

Rzecznik SLD Dariusz Joński zaznaczył, że politycy SLD jeżdżąc wcześniej po Polsce słyszeli głosy wyborców opowiadające się za zjednoczeniem lewicy, bo - jak mówili - "w jedności jest siła".

"Chcemy wrócić do tych wyborców i powiedzieć: dotrzymaliśmy słowa. Wsłuchaliśmy się w te głosy. (...) Jesteśmy zjednoczeni" - podkreślił poseł Sojuszu. Dodał, że politycy Zjednoczonej Lewicy jadą w Polskę, by ogłosić dwie wiadomości - o zjednoczeniu lewicy i o tym, że jest ona "znowu gotowa wygrywać wybory".

Jońskiemu wtórował sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski, który podkreślił, że wyborcy mają dość kłócących się polityków PO i PiS. "Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polska Partia Socjalistyczna, Twój Ruch, Zieloni, Unia Pracy to ludzie, którzy przez lata się kłócili, ale połączyli się po to, by być lepszą zmianą dla Polski. Taką, która nie będzie budowała murów, która będzie je burzyła" - przekonywał polityk SLD.

Dodał, że Zjednoczona Lewica "to nie tylko logo", ale "przede wszystkim ludzie, którzy chcą słuchać innych ludzi w małych powiatach, w większych miejscowościach, we wszystkich stolicach województw".

Także współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka mówiła, że jeszcze parę miesięcy temu lewicowi politycy jeżdżąc osobno po kraju marzyli o wspólnej walce nie tylko o wejście do parlamentu, ale też o walce o "wspólną przyszłość" i możliwość realizacji lewicowych postulatów.

W połowie lipca Rada Krajowa SLD i władze Twojego Ruchu podjęły decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych w koalicji Zjednoczona Lewica. W wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października, obok KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+Zieloni ma wystartować również Komitet Zjednoczona Lewica, zgłoszony do PKW przez SdPl i ruch Wolność i Równość.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Światopoglądowy zwolennik 2015-08-31 16:41:02
    Zróbcie coś żebym Was nie pomylił ze Zjednoczoną Lewicą Napieralskiego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA