REKLAMA

Zjednoczona Lewica: zalegalizować związki partnerskie

  • Autor: TM
  • 29 września 2015 08:31
Zjednoczona Lewica: zalegalizować związki partnerskie PO tej sprawy nie załatwi – mówiła Katarzyna Piekarska. Fot. zjednoczona-lewica.pl

Zjednoczona Lewica opowiada się za wprowadzeniem w Polsce związków partnerskich. Polskie społeczeństwo stać na to, by otworzyć się na mniejszości - przekonywali politycy koalicji, w której skład wchodzą m.in. SLD, Twój Ruch oraz partia Zieloni.

W Polsce od wielu lat toczy się dyskusja na temat wprowadzenia związków partnerskich. Do tej pory nie udało się stosownych przepisów uchwalić. Chcemy to prawo uchwalić i dla osób hetero- i homoseksualnych, wzorujemy się na prawie francuskim. PO tej sprawy nie załatwi, bo gdyby mogła tę sprawę załatwić, to przez 8 lat naprawdę jest bardzo dużo czasu - mówiła Katarzyna Piekarska "dwójka" na warszawskiej liście Zjednoczonej Lewicy.

Przypomniała, że SLD przygotował projekt w tej sprawie.

"Dyskryminowanie" i "różnicowanie"

Prof. Monika Płatek - kandydująca do Senatu z poparciem Zjednoczonej Lewicy z okręgu podwarszawskiego - przekonywała, że brak przepisów dotyczących związków partnerskich oznacza dyskryminowanie i różnicowanie sytuacji osób, które nie są heteroseksualne. Podkreślała, że sprawa dotyczy osób, które żyją w społeczeństwie, płacą podatki i wychowują dzieci.

 Również Joanna Erbel z Zielonych - kandydująca z piątego miejsca na warszawskiej liście koalicji - podkreśliła, że małżeństwo "to pewność, możliwość odwiedzania partnera czy partnerki w szpitalu, możliwość wspólnego rozliczania się".

Chcemy, by wszyscy mieli równe prawa - zaznaczyła.

"To zagrozi naszej polskiej tradycji"

Natomiast Krystian Legierski - ubiegający się o mandat posła z trzeciego miejsca na stołecznej liście - zauważył, że "od wielu lat toczy batalię o to, by w końcu w Polsce uchwalono ustawę o związkach partnerskich".

Nieustannie słyszę, że uregulowanie kwestii osób tej samej płci to jest krok, który zagrozi naszej polskiej tradycji, kulturze i to mi się głowie nie mieści. Nas, Polaków, jako duże, dumne i ważne w Europie społeczeństwo stać na to, by otworzyć się na różne mniejszości i przez to nic nie stracimy, a wręcz zyskamy - staniemy się bardziej różnorodni, silniejsi, wszyscy ludzie mieszkający w Polsce poczują, że to jest ich kraj - przekonywał Legierski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA