REKLAMA

ZL rejestruje kolejną listę wyborczą

  • Autor: WGK
  • 11 września 2015 15:16
ZL rejestruje kolejną listę wyborczą Zjednoczona Lewica

Zjednoczona Lewica zarejestrowała listy wyborcze w województwie łódzkim i zapowiada konwencję na 19 września.

Komitet Zjednoczonej Lewicy złożył w Państwowej Komisji Wyborczej listy wyborcze do Sejmu w województwie łódzkim. Listy zarejestrowano w trzech okręgach: łódzkim, piotrkowskim oraz sieradzkim. W tym pierwszym zebrano ok. 10 tys. podpisów, czyli dwa razy więcej niż wynosi wymagane minimum.

W okręgu łódzkim pozycję lidera listy zajął Dariusz Joński – wiceprzewodniczący i rzecznik SLD, w Sieradzu poseł Cezary Olejniczak, a w Piotrkowie poseł Artur Ostrowski. Czwarty parlamentarzysta SLD z woj. łódzkiego, Marek Domaracki, który do SLD przeszedł z TR, jest drugi na liście piotrkowskiej. Na listach są także byli posłowie SLD - Bolesław Herudziński z Bełchatowa i Sylwester Pawłowski, dziś szef klubu radnych SLD w łódzkiej radzie miejskiej. Wcześniej ZL zarejestrowało listy w okręgu toruńsko-włocławskim.

19 września, podczas konwencji w Łodzi, Zjednoczona Lewica przedstawi kandydatów do Sejmu w regionie.

dariusz joński.jpg

Dariusz Joński jest posłem na Sejm od 2011 r., w roku 2010 był wiceprezydentem Łodzi, a wcześniej radnym miejskim i przewodniczącym Federacji Młodych Socjaldemokratów w Łodzi. Absolwent Politechniki Łódzkiej (ekonomia). Ma za sobą podyplomowe studium prawa i administracji na Uniwersytecie Łódzkim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA