REKLAMA

ZL w Radomiu przedstawiła postulaty i kandydatów

  • Autor: WGK
  • 24 września 2015 16:25
ZL w Radomiu przedstawiła postulaty i kandydatów ZL stawia na świadczenia socjalne (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Włodzimierz Czarzasty, szef sztabu wyborczego i mazowieckich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej, oraz Janusz Palikot, współlider Twojego Ruchu przedstawili w Radomiu kandydatów na posłów i główne postulaty.

"Świadczenia socjalne, likwidacja umów śmieciowych, wyższe zarobki, obniżenie wieku emerytalnego - oto główne postulaty lewicy" - czytamy w radomskiej Gazecie Wyborczej.

W rozmowie z dziennikarzami Czarzasty zaznaczył, że ZL nie obiecuje tego, co jest niemożliwe do zrealizowania.

- Chcemy, żeby każdy Polak mógł żyć normalnie. Żeby każdego było stać na normalny samochód, którym mógłby razem z rodziną pojechać na normalne wakacje. Żeby polskie rodziny było stać na wychowywanie dzieci, zakup leków itd. ZL chce też, żeby te rodziny żyły w kraju tolerancyjnym. Łatwo jest obiecać wszystko, trudno potem wszystko zrealizować. Kiedy patrzę na obietnice składane przez Prawo i Sprawiedliwość i Platformę Obywatelską, wiem jedno: to ściema, która jest ogłaszana na miesiąc przed wyborami - cytuje Czarzastego Gazeta Wyborcza.

Janusz Palikot przekonywał, że radykalnych zmian nie będzie. Zaznaczył, że oferuje Polakom program, który można streścić w jednym zdaniu: "każdemu będzie trochę lepiej".

- W tym "trochę" zawiera się cała racjonalna i sensowna możliwość uprawiania polityki - mówi Palikot i zapowiada, że lewica będzie działać na rzecz podniesienia zarobków Polaków o 20-30 proc. w ciągu kilku lat i modernizacji sektora energetycznego, żeby prąd był w Polsce tańszy. - Poza tym Polacy się przepracowują, pracuję 40-42 godziny tygodniowo. A Francuzi - 35, Włosi - 33. Pracujemy bardzo ciężko, mało wydajnie, za niskie pieniądze. ZL chce to zmienić - deklaruje Palikot cytowany przez GW.

ZL przedstawiła też swoich kandydatów na posłów w okręgu radomskim. Jedynką na liście ZL jest rekomendowana przez Unię Pracy 55-letnia Elżbieta Folnarczyk. Z pozycji drugiej startuje Leszek Rejmer z SLD, były radny w sejmiku wojewódzkim. Z kolei trójką jest 40-letnia Dorota Jankowska z Twojego Ruchu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA