REKLAMA

Zmiana premiera, Jerzy Kwieciński: Za sterami rządu musi zasiąść ktoś kto ma w kościach gospodarkę

  • Autor: PAP/AT
  • 08 grudnia 2017 08:45
Zmiana premiera, Jerzy Kwieciński: Za sterami rządu musi zasiąść ktoś kto ma w kościach gospodarkę Wiceszef resortu rozwoju ocenił, że Morawiecki jest osobą zorganizowaną, doskonale znającą gospodarkę, która świetnie buduje zespoły (Jerzy Kwieciński, fot. PTWP)

Przyszedł czas na gospodarkę. Żeby być najbardziej skutecznym w tych działaniach, to przy sterach rządu powinien zasiąść, ktoś kto ma w kościach gospodarkę i takim człowiekiem jest pan Mateusz Morawiecki - ocenił wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Premier Beata Szydło złożyła w czwartek (7 grudnia) na ręce Komitetu Politycznego PiS rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji; Komitet Polityczny wysunął jednocześnie na stanowisko nowego premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego.

"Beata Szydło była naprawdę bardzo dobrym premierem i świetnie przeprowadziła nas przez ten pierwszy etap zmian, które były konieczne, a szczególnie tych które dotyczyły zwykłych Polaków. W tej chwili koledzy, którzy są przy sterach zdecydowali, chyba słusznie, że czas jest na gospodarkę" - powiedział Kwieciński na antenie radia Wnet.

"Żeby być najbardziej skutecznym w tych działaniach, to przy sterach rządu powinien zasiąść, ktoś kto ma w kościach gospodarkę i takim człowiekiem jest pan Mateusz Morawiecki" - dodał Kwieciński.

Ocenił, że Morawiecki jest osobą zorganizowaną, doskonale znającą gospodarkę, która świetnie buduje zespoły. "Jest osobą, która świetnie się czuje, i w Europie, i za Atlantykiem. Jest osobą znaną, cenioną i wydaje się, że takiej osoby przy sterach państwa nam teraz brakuje" - powiedział Kwieciński.

Zapytany, kto zastąpi Morawieckiego na stanowisku ministra rozwoju, Kwieciński odparł: "Proszę zapytać przeszłego premiera. To są kompetencje pana premiera".

Desygnacja Mateusza Morawieckiego na premiera ma nastąpić w piątek (8 grudnia); na wtorek zaplanowano wotum zaufania dla rządu Morawieckiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Szydło ma zostać wicepremierem, a reszta zmian w rządzie ma nastąpić w styczniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA