REKLAMA

Zmiany w Kodeksie Wyborczym, PO: Składamy wniosek o odrzucenie złej ustawy w całości

  • Autor: PAP/AT
  • 13 grudnia 2017 11:04
Zmiany w Kodeksie Wyborczym, PO: Składamy wniosek o odrzucenie złej ustawy w całości PiS grzebie w Kodeksie Wyborczym, żeby zwiększyć swoje szanse w wyborach samorządowych - uważa Protas (Jacek Protas, fot.facebook.com/Jacek-Protas)

Najbliższe wybory powinny odbyć się według obecnie funkcjonującej ordynacji i kodeksu wyborczego - powiedział poseł PO Jacek Protas.


Protas złożył podczas środowej (13 grudnia) debaty w Sejmie nad projektem zmian w Kodeksie Wyborczym autorstwa PiS wniosek o odrzucenie "złej ustawy w całości".

Jak podkreślił, podczas prac w Komisji Nadzwyczajnej, PO złożyła 28 wniosków mniejszości do projektu. "Dzisiaj składamy jeszcze jedną poprawkę oraz wniosek o odrzucenie złej ustawy w całości. Uważamy, że najbliższe wybory powinny odbyć się według obecnie funkcjonującej ordynacji i kodeksu wyborczego" - pokreślił Protas.

"Grzebiecie w Kodeksie Wyborczym na parę miesięcy przed wyborami samorządowymi nie po to, żeby je ulepszyć, albo przeprowadzić sprawniej, tylko po to, żeby zwiększyć w nich swoje szanse, a przy tym upartyjnić i upolitycznić wybory" - oświadczył poseł. Jak dodał, PO nie wyraża na to zgody.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA