REKLAMA

Zmiany w policji. Do Komendy Głównej trafili Jan Lach, Andrzej Szymczyk i Renata Skawińska

  • Autor: GP
  • 26 stycznia 2016 17:39
Zmiany w policji. Do Komendy Głównej trafili Jan Lach, Andrzej Szymczyk i Renata Skawińska Powołani funkcjonariusze w towarzystwie wiceministra Jarosława Zielińskiego. (fot. mswia.gov.pl)

· Inspektor Jan Lach został nowym zastępcą komendanta głównego policji.
· Akt powołania insp. Janowi Lachowi wręczył wiceminister Jarosław Zieliński.
· Wiceszef MSWiA wprowadził na nowe stanowiska również nowego I zastępcę komendanta głównego policji mł. insp. Andrzeja Szymczyka oraz komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Renatę Skawińską.

Podczas wtorkowej (26 stycznia) uroczystości w Komendzie Głównej Policji obecni byli wiceminister Jarosław Zieliński, komendant główny policji inspektor Zbigniew Maj oraz kierownictwo samej komendy.

- To jest zespół ludzi, od którego bardzo wiele zależy - mówił wiceminister Jarosław Zieliński. - (...) Życzę, żeby współpraca powołanych dziś na te stanowiska osób, układała się jak najlepiej i by w Polsce było rzeczywiście coraz bezpieczniej.

Fotografia Marek Krupa, źródło: mswia.gov.pl

Wiceminister za cel na najbliższe miesiące dla nowego zespołu kierującego służbą wskazał poprawę bezpieczeństwa i określenie nowej mapy zagrożeń przestępczych dla kraju.

- Chodzi o to, byśmy jak najlepiej rozeznali się w skali i miejscach zagrożeń na terenie całego kraju – wyjaśniał wiceminister Jarosław Zieliński. Sekretarz stanu w MSWiA zachęcił wszystkich policjantów do aktywności przy pracach nad mapą zagrożeń.

Wiceszef MSWiA wysoko ocenił kwalifikacje nowego kierownictwa Policji.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, na wniosek komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja, powołał insp. Jana Lacha na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji. Nowy wicekomendant będzie nadzorował pion prewencji oraz ruchu drogowego.

Inspektor Jan Lach służbę w policji pełni od 1991 roku. W swojej karierze zawodowej pełnił służbę na stanowiskach kierowniczych był m.in. komendantem miejskim policji w Opolu, I zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Opolu; p.o. komendanta wojewódzkiego policji w Opolu. Przed nominacją na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji był I zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Opolu.

Fotografia Marek Krupa, źródło: mswia.gov.pl

Jarosław Zielińsku uroczyście wprowadził również I zastępcę komendanta głównego policji. Na to stanowisko powołano mł. insp. Andrzeja Szymczyka, który od 23 grudnia 2015 roku pełnił już funkcję zastępcy komendanta głównego policji.

Na wniosek komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak powołał także na stanowisko komendanta Centralnego Biura Śledczego policji insp. Renatę Skawińską, która od 25 grudnia 2015 roku pełniła obowiązki Komendanta CBŚP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA