REKLAMA

Zmiany w rządzie, Jarosław Gowin: Potrzebna jest jak najszybsza rekonstrukcja rządu

 • Autor: PAP/AT
 • 08 listopada 2017 10:30
Zmiany w rządzie, Jarosław Gowin: Potrzebna jest jak najszybsza rekonstrukcja rządu zmiany w rządzie na przełomie listopada i grudnia - powiedział Gowin (Jarosław Gowin, fot.PTWP)

Przedłużanie obecnej sytuacji zawieszenia, nie powoduje co prawda paraliżu ministerstw, ale na pewno wprowadza element tymczasowości w nasze działania - powiedział wicepremier Jarosław Gowin o rekonstrukcji rządu.

• Rekonstrukcja rządu dokona się prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia - powiedział Gowin.

• Jak dodał, na środowym (8 listopada) spotkaniu ws. rekonstrukcji rządu, obecni będą przedstawiciele kierownictw: PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski.

• Nie sądzę, żeby dzisiaj (były) decyzje, ale na pewno kierunki zostaną wytyczone - zaznaczył.

"Sądzę, że rekonstrukcja dokona się dopiero gdzieś na przełomie listopada i grudnia" - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w środę w radiu TOK FM. Jak stwierdził, osobiście spodziewał się, że do rekonstrukcji rządu dojdzie w połowie listopada.

"Ponieważ jednak pani premier złożyła propozycję zmian strukturalnych - a to jest już rzecz poważniejsza - to tutaj nie wystarczy, że przeanalizują tę propozycję politycy. Potrzebujemy wsparcia prawników, ekspertów, tak żeby precyzyjnie porozdzielać, czy połączyć poszczególne działy" - stwierdził Gowin.

Pytany o zaplanowane na środę po południu spotkanie w sprawie rekonstrukcji rządu, Gowin stwierdził, że raczej nie zapadną na nim konkretne decyzje. "Nie sądzę, żeby dzisiaj (były) decyzje, ale na pewno kierunki zostaną wytyczone. Mam na myśli z jednej strony kierunki dotyczące zmian strukturalnych w rządzie, z drugiej strony pewnie też wstępnie dotkniemy personaliów. Mówię dotkniemy, bo dzisiejsze spotkanie, to nie jest tylko spotkanie kierownictwa PiS, tylko to jest połączone spotkanie kierownictw: PiS, Porozumienia oraz Solidarnej Polski" - mówił.

Czytaj też: Co ze stanowiskiem premier po rekonstrukcji rządu?

Wicepremier wyraził opinię, że potrzebna jest jak najszybsza rekonstrukcja rządu. "Przedłużanie obecnej sytuacji zawieszenia, nie powoduje co prawda paraliżu ministerstw, ale na pewno wprowadza element tymczasowości w nasze działania" - ocenił Gowin.

Pytany o swój stosunek do redukcji liczby ministerstw, Gowin przypomniał, że w programie jego dotychczasowej partii Polski Razem, była mowa o tym, że powinno istnieć osiem ministerstw. "Ministerstw, w ogóle urzędów w państwie, powinno być zdecydowanie mniej. W tym sensie propozycja komasowania poszczególnych ministerstw, co do zasady jest miła mojemu uchu" - przyznał wicepremier.

Spotkanie w sprawie rekonstrukcji rządu odbędzie się w środę o godz. 16. w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej. Uczestniczyć w nim będą liderzy PiS, a także Gowin i lider Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że w poniedziałek premier Beata Szydło przedstawiła szefowi PiS plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Jak dodał, zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane. Podkreślił, że "zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych".

Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Powiedziała wtedy, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Madera 2017-11-09 11:38:21
  Do qwert: na zbity ryj wywalić wszystkich bandytów ŻYDOWSKICH ...a nie tylko z PO ! Polska jest dla Polaków a bandytów do więzień i klucz wyrzucić !
 • Madera 2017-11-09 11:25:06
  Nigdy nie zdołacie WY ŻYDZI do normalności doprowadzić Polski do stanu, jaki był ,!!!Ukradliście i zrabowaliście co cenne teraz dobieracie się do ostatnich bogactw ! Rekonstrukcja Rządu...bęcwały Przestępcze wam nawet kur paść bym nie pozwoliła, złodziejskie ścierwa ! WYNOCHA Z POLSKI ZŁODZIEJE MAFIO ŻYDOWSKA , ŚMIERDZICIE Z DALEKA PRZESTĘPCY....WASZ SMRÓD PO CAŁYM ŚWIECIE SIĘ ROZPRZESTRZENIA! won z polski ŚMIECIA!
 • Madera 2017-11-08 18:08:08
  Wam to nic nie da....na każdym etapie jest KLAPA ! Wy jesteście matołami. Zero wiadomości , Zero empatii , was obchodzą tylko prywatne zyski, łapówki i dojenie krowy, która już ma RAKA ! Tani Blichtr......"KRÓL JEST NAGI"....Panie Kaczyński , kłamstwo ma pana nogi.....KRÓTKIE !
 • qwert 2017-11-08 16:56:10
  Pewnie, ze potrzebna jest rekonstrukcja. Należy wywalić na zbity ryj wszystkich, którzy byli kiedykolwiek w Platformie!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA