REKLAMA

Zmiany w rządzie, Jarosław Gowin: Są ustalenia koalicyjne w sprawie rekonstrukcji

  • Autor: PAP/AT
  • 13 grudnia 2017 13:04
Zmiany w rządzie, Jarosław Gowin: Są ustalenia koalicyjne w sprawie rekonstrukcji W styczniu mają nastąpić zmiany w rządzie (fot.premier.gov.pl)

Część zmian jest przesądzona, ale część to jest jeszcze kwestia do decyzji pana premiera - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zapytany o oczekiwania wobec zapowiedzianej styczniowej rekonstrukcji rządu.

Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek (11 grudnia) rząd Mateusza Morawieckiego. Nowy premier, który urząd objął po Beacie Szydło, został jednocześnie powołany na szefa resortu finansów i rozwoju, b. premier została wicepremierem, skład reszty Rady Ministrów nie zmienił się. Nowy premier we wtorek wygłosił expose w Sejmie; jego rząd uzyskał wotum zaufania.

Czytaj też: Mateusz Morawiecki dobierze taki skład ministrów jaki uzna za optymalny

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin został w środę (13 grudnia) zapytany o oczekiwania wobec zapowiedzianej we wtorek (12 grudnia) przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego styczniowej rekonstrukcji rządu.

Głos decydujący będzie należał do premiera Morawieckiego - powiedział Gowin o zmianach w rządzie (Jarosław Gowin, fot. PTWP)

"Rzeczywiście, są ustalenia koalicyjne dotyczące styczniowej rekonstrukcji, zawarte zostało ramowe porozumienie pisemne" - przyznał. - "Ale oczywiście głos decydujący - w tych ramach, które wyznacza umowa koalicyjna - będzie należał do pana premiera Morawieckiego. Nie chciałbym i nie jestem uprawniony do tego, żeby w jego imieniu komunikować o tym, jakie zmiany są planowane, zresztą część tych zmian jest przesądzona, ale część z tych zmian to jest jeszcze kwestia do decyzji pana premiera" - powiedział Gowin.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • szał 2017-12-14 11:52:43
    Rekonstrukcja to wielka ściema.Ten rząd to jeden wielki nierząd.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA