REKLAMA

Zmiany w rządzie już pewne. Beata Szydło: W ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformuję o decyzjach

  • Autor: KDS
  • 24 października 2017 08:30
Zmiany w rządzie już pewne. Beata Szydło:  W ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformuję o decyzjach Beata Szydło zapowiedziała zmiany w rządzie (fot. Grupa PTWP/Michał Oleksy)

Będą zmiany w rządzie. W ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformuję o zmianach opinię publiczną - zapowiedziała premier Beata Szydło.

Premier Szydło we wtorek (24.10) była gościem programu Jeden na Jeden na antenie TVN24. Dopytywana w nim m.in. o możliwą rekonstrukcję rządu przyznała, że zmiany są planowane. 

- Decyzja została podjęta. Będą zmiany w rządzie - poinformowała Szydło. Zaznaczyła też, że decyzję omawiała z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Jak wyjaśniła "jest to rzeczą naturalną".

 

- W ciągu najbliższych kilkunastu dniach poinformuję o decyzjach, które podjęłam - poinformowała Szydło. 

Zaznaczyła też, że wszyscy, którzy grają w drużynie i chcą jej zwycięstwa i myślą w kategoriach dobra wspólnego muszą pamiętać o tym, że ta gra drużynowa wymaga tego, że jesteśmy wobec siebie lojalni.

Premier stwierdziła, że medialne spekulacje nie służą ani Polsce ani polskiemu rządowi, ani tym ministrom, którzy wykonują odpowiedzialną i ciężką pracą i ciągle stykają się gdzieś z tym, że będą zdymisjonowani, nie będą. 

Szydło zaapelowała również do swoich kolegów z partii o wstrzemięźliwości w dyskusjach na temat zmian w rządzie.

Przypomnijmy, że na liście ministrów najczęściej typowanych do wymiany przy okazji półmetku rządu są: minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, minister cyfryzacji Anna Streżyńska, minister środowiska Jan Szyszko, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA