REKLAMA

Zmiany w ustawie o PPP: Projekt ustawy do konsultacji

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (pt)/AT
  • 23 marca 2017 11:07
Zmiany w ustawie o PPP: Projekt ustawy do konsultacji Zakres proponowanych zmian w ustawie o PPP jest szeroki (fot.youtube.pl).

Projekt ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw został skierowany przez Ministerstwo Rozwoju do konsultacji publicznych.

Zakres proponowanych zmian jest szeroki. Projekt ustawy zawiera kilkadziesiąt różnych zmian merytorycznych w ustawie o PPP i 15 innych ustawach.

Do najważniejszych można zaliczyć wzmocnienie roli ministra ds. rozwoju regionalnego w rozwoju rynku PPP w Polsce i ułatwienia w procedurze wyboru partnera prywatnego.

Projekt zakłada także rozszerzenie katalogu formalno-prawnych podstaw funkcjonowania PPP, ułatwienia dla uzyskania finansowania inwestycji publicznych, zwiększenie ochrony podwykonawców w umowach PPP i ułatwienia podatkowe dla przedsiębiorców.

Termin zgłaszania uwag do projektu upływa 5 kwietnia 2017 r.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA