REKLAMA

Znamy datę i miejsce obchodów jubileuszu Trybunału Konstytucyjnego

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 12 września 2016 13:00
Znamy datę i miejsce obchodów jubileuszu Trybunału Konstytucyjnego Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński omawiają szczegóły uroczystości. (Fot. Gdańsk.pl/Grzegorz Mehring)

• Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński przyjął złożone w kwietniu zaproszenie prezydenta Pawła Adamowicza.
• Jubileusz 30-lecia swego istnienia Trybunał Konstytucyjny obchodzić będzie w Gdańsku 17 października.
• Data jest symboliczna. Tego dnia w 1997 roku weszła w życie Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.

W Dworze Artusa W Gdańsku odbędzie się jubileuszowa konferencja „Trybunał Konstytucyjny na straży wartości konstytucyjnych”. Zgromadzi 300 wybitnych prawników z Polski i Europy. Udział w niej potwierdził m.in. przewodniczący Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio oraz prezesi sądów konstytucyjnych: Republiki Czeskiej – Pavel Rychetsky i Republiki Litewskiej – Dainius Zalimas.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ma nadzieję, że konferencja odda znaczenie i wagę Trybunału Konstytucyjnego w Polsce i odbije się szerokim echem w kraju i za granicą.

W Dworze Artusa zostanie wygłoszonych 10 referatów. Jeden z nich: „Trybunał na straży samorządowej Rzeczpospolitej” przedstawi prof. Leon Kieres nazywany ojcem reformy samorządowej w Polsce. Wieczorem tego samego dnia przewidywana jest dyskusja panelowa otwarta dla publiczności.

Więcej czytaj na Portalsamorzadowy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA