REKLAMA

Żona Czabańskiego pracuje w Polskim Radio. "To jawny nepotyzm"

  • Autor: GP
  • 05 sierpnia 2016 10:15
Żona Czabańskiego pracuje w Polskim Radio. "To jawny nepotyzm" Krzysztof Czabański w studio telewizyjnym. Polityk jest szefem Rady Mediów Narodowych i posłem na Sejm RP. (fot.:youtube.com)

• Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO) nazwała nepotyzmem zatrudnienie w Polskim Radio żony szefa Rady Mediów Narodowych (RMN), Krzysztofa Czabańskiego.
• Tymczasem Czabański twierdzi, że jego żona została przywrócona do pracy w Polskim Radio prawomocnym wyrokiem sądu.

"Super Express" donosi, że fakt, iż żona Krzysztofa Czabańskiego pracuje w Polskim Radio to nepotyzm.Taką opinię wyraziła poseł PO, Iwona Śledzińska-Katarasińska. Posłanka jest wiceszefową sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, stąd jej żywe zainteresowanie tematem mediów.

Anna Czabańska pracuje w Polskim Radio. Tabloid donosi, że jej stanowisko to eksponowana funkcja wicedyrektora biura programowego publicznej rozgłośni. W samym tym fakcie nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie pozycja męża. Krzysztof Czabański jest szefem Rady Mediów Narodowych (RMN) - nowego ciała koordynującego spółki medialne. Więc w pewnym sensie Czabański jest zwierzchnikiem swojej żony.

Takie relacje mogą być powodem konfliktu interesów. Iwona Śledzińska-Katarasińska nazywa to jawnym nepotyzmem.

Czytaj: Poseł Kukiz'15 o tym jak działa dzisiaj TVP pod prezesem Kurskim

"Super Express" dotarł do informacji, że na stanowisko zajmowane przez Czabańską nie było konkursu. W świetle wyjaśnień Krzysztofa Czabańskiego można zrozumieć dlaczego tak się stało.

- Sąd niedawno przywrócił moją żonę do pracy po tym, jak bezprawnie dostała wymówienie. Kazał ją przywrócić na stanowisko o wiele wyższe, na dyrektora korporacyjnego, ale jego już nie ma. Porozumiała się więc z nowym zarządem, że pójdzie na niższe i została wicedyrektorem biura programowego. Nie widzę tu żadnego konfliktu interesów i żadnego problemu - relacjonował Czabański sytuację zawodową żony.

Osoba Krzysztofa Czabańskiego skupia uwagę opinii publicznej od kiedy Prawo i Sprawiedliwość zreformowało media tzw. małą ustawą medialną. W wyniku tej zmiany wymieniono władze TVP, Polskiego Radia i PAP. Latem tego roku właśnie Krzysztof Czabański reformował media tzw. dużą nowelizacją medialną, która wprowadziła Radę Mediów Narodowych.

Czabański, który raptem na początku tego tygodnia został szefem RMN, mówił o celu działania Rady i jej pierwszych spotkaniach - te miały miejsce w poniedziałek i wtorek (1 i 2 sierpnia):

- Chodzi o to, żeby Rada mogła się zapoznać z informacją, dosyć ogólną, na temat stanu spółek (medialnych - przyp.red.) pod każdym względem: i finansowym, i programowym, i kadrowym, pewnych ocen zarządów i rad nadzorczych co do tego stanu, a także pomysłów na przyszłość.

Czabański jest pewny, że są rzeczy wymagające poprawy w działaniu spółek medialnych.

W radzie zasiadają obok Czabańskiego: Elżbieta Kruk (PiS), Joanna Lichocka (PiS) i przedstawiciele opozycji wyznaczeni przez prezydenta: Juliusz Braun (nominacja PO) i Grzegorz Podżorny (nominacja Kukiz'15).

Rada w pierwszych dniach urzędowania spotkała się z krytyką za niezrozumiałe decyzje wobec Jacka Kurskiego. Odwołano go i następnie szybko powołano na p.o. prezesa TVP.

Krzysztof Czabański nim został politykiem był dziennikarzem i publicystą. W 1992 był prezesem Polskiej Agencji Prasowej (PAP). Później od 2006 do 2009 był prezesem zarządu Polskiego Radia. Obecnie jest posłem na Sejm VIII kadencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA