REKLAMA

Związek Górnośląski nie idzie do wyborów

  • Autor: parlamentarny.pl (Piotr Myszor)
  • 26 sierpnia 2015 13:29
Związek Górnośląski nie idzie do wyborów Pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach. Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Związek Górnośląski wydał oświadczenie, w którym zapowiada, że nie weźmie udziału w wyborach ani samodzielnie, ani jako koalicjant na wspólnej liście.

W wydanym oświadczeniu związek wskazuje, że według swoich dokumentów programowych jest stowarzyszeniem niezależnym od władzy politycznej, udział w życiu publicznym i politycznym ma brać poprzez „indywidualne zaangażowanie swoich członków, unikając koniunkturalizmu politycznego i zachowując swoją tożsamość jako stowarzyszenia obywatelskiego”. Oświadczenie przypomina, że Ślązacy mogą swoją aktywność polityczną realizować w istniejących już partiach lub stworzyć własną.


Związek Górnośląski odnosi się w ten sposób do zaproszenia do wspólnego komitetu wystosowanego przez „Zjednoczonych dla Śląska”.

Czytaj: Zjednoczeni dla Śląska - misja z wątpliwościami

Według oświadczenia przywilej ominięcia pięcioprocentowego progu wyborczego należy się tylko mniejszościom narodowym. Związek uważa, że komitet „Zjednoczeni dla Śląska” nie gwarantuje osiągnięcia realnych celów, ani nawet inicjatywy ustawodawczej. Zdaniem ZG komitet ten „oprócz hasła wyborczego, że chce dobra Śląska, nie przedstawił żadnej propozycji konkretnego programu”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA