REKLAMA

Związek Województw RP apeluje do rządu, bez zmian wypłaty z UE mogą zostać zamrożone

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 09 marca 2016 08:57
Związek Województw RP apeluje do rządu, bez zmian wypłaty z UE mogą zostać zamrożone Marzałkowie województw podczas obrad. (fot.zwrp.pl)

• Związek Województw RP apeluje do strony rządowej o podjęcie starań w celu przyspieszenia prac nad spełnieniem krajowych warunków ex-ante.
• Ograniczenie, bądź wręcz niemożność zrealizowania zakładanych wskaźników skutkuje nieprzyznaniem 6 proc. alokacji środków dla każdego programu – tzw. rezerwy wykonania.

- Związek Województw RP wyraża zaniepokojenie związane z niespełnieniem krajowych warunków ex-ante dotyczących gospodarki wodnej, gospodarki odpadami oraz zdrowia – czytamy w stanowisku podjętym podczas XXXII Zgromadzenia Ogólnego ZWRP.

Jak podkreślono w piśmie, na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że fundusze europejskie mają realizować cele przyjęte przez rząd polski w Strategii Rozwoju Kraju 2020, przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności, zwiększenia spójności społecznej i terytorialnej oraz poprawy efektywności administracji, zachowując przy tym synergię ze Strategią Europa 2020.

Więcej na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA