REKLAMA

Związki partnerskie wrócą do Sejmu. Petru złożył obietnicę

  • Autor: PAP/PSZ
  • 04 października 2017 14:53
Związki partnerskie wrócą do Sejmu. Petru złożył obietnicę Politycy Platformy Obywatelskiej także deklarują poparcie dla wprowadzenia związków partnerskich. (fot. shutterstock)

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował, że jeszcze w tym roku jego partia złoży w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich. Zaznaczył przy tym, że sprawa ta znajduje się w programie Nowoczesnej.

"My jako Nowoczesna przygotowujemy ustawę o związkach partnerskich. Jeszcze prawdopodobnie w październiku-listopadzie przedstawimy projekt tej ustawy i złożymy go do laski marszałkowskiej. Mam nadzieję, że znaczna część PO będzie skłonna tą ustawę poprzeć" - podkreślił Petru na środowej konferencji prasowej w Sejmie. Jak dodał, projekt ustawy o związkach partnerskich jest w programie Nowoczesnej.

Petru był pytany o związki partnerskie w kontekście wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej. Wiceprzewodniczący PO Borysa Budki, zadeklarował we wtorek w Radiu Zet, że popiera związki partnerskie.

Lider Platformy Grzegorz Schetyna 4 października w TVN24 przypomniał, że w poprzedniej kadencji PO miała przygotowany projekt o związkach partnerskich, ale "nie było porozumienia w koalicji, aby zbudować wokół niego większość". Dodał, że "związki partnerskie dziś wywołują emocje, ale to są papierowe emocje, bo dziś nie ma możliwości przeprowadzenia tego w tym Sejmie, w tym parlamencie". Przyznał, że jeśli w przyszłym parlamencie będzie większość do przeprowadzenia takiego projektu, to ten temat wróci, ale nie będzie go w programie PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA