REKLAMA

Zwolnienia w urzędach skarbowych: Związkowcy alarmują. Ministerstwo uspokaja

  • Autor: AT
  • 09 maja 2017 09:15
Zwolnienia w urzędach skarbowych: Związkowcy alarmują. Ministerstwo uspokaja W urzędach skarbowych trwa czystka (fot.wikipedia.org/Mateuszgdynia)

W marcu zaczęła funkcjonować tzw. reforma struktury skarbówki, która wprowadziła Krajową Administrację Skarbową. Odejść z pracy będzie musiał każdy urzędnik, który nie otrzyma nowej propozycji pracy. Związkowcy alarmują.

W urzędach skarbowych trwa czystka. Jest to efekt weryfikacji kadr, która to została wprowadzona po stworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej. Związkowcy zatrudnieniu w skarbówce alarmują, że przy weryfikacji nie są brane kwestie merytoryczne, a często w grę wchodzi nepotyzm i znajomości. Resort finansów uspokaja - pisze "Puls Biznesu".

Czytaj też: Nowelizacja ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej bez poprawek

Przedstawiciele związkowców alarmują, że dostają mnóstwo sygnałów, iż pod uwagę nie są brane doświadczenie i kompetencje, a - jak twierdzą - kolesiostwo, znajomości i walka o stołki. Zwracają uwagę, że jest to łamanie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA