Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Odwołany zarząd PGZ, Jakub Skiba p.o. prezesa

Autor: wnp.pl (Adam Sofuł)
08-02-2018 19:32 |  aktualizacja: 08-02-2018 21:07
Odwołany zarząd PGZ, Jakub Skiba p.o. prezesa

Pełnienie obowiązków prezesa PGZ powierzono Jakubowi Skibie.

Fot. mat. pras. MSWiA

W największej polskiej firmie przemysłu obronnego odwołano w czwartek cały zarząd i część rady nadzorczej. Trwa kadrowa karuzela po zmianie szefa resortu obrony narodowej, któremu PGZ podlega. Na razie zbrojeniowym koncernem pokieruje Jakub Skiba.

Czwartek w PGZ upłynął pod znakiem zmian. Burzliwych. Najpierw walne zgromadzenie akcjonariuszy (czyli w praktyce minister obrony) dokonał zmian w radzie nadzorczej- odwołało Konstancję Puławską, Piotra Sulewskiego i Karola Tatarę. Jednocześnie w skład Rady Nadzorczej powołani zostali: Bogdan Borkowski, Wojciech Dąbrowski (którego wybrano na szefa rady), Paweł Olejnik i Jakub Skiba. Tuż potem odświeżona rada nadzorcza odwołała cały zarząd PGZ – prezesa Artura Wojnicza oraz Roberta Guta, Adama Lesińskiego, Macieja Lew-Mirskiego i Szczepana Rumana i powierzyła obowiązki prezesa zarządu świeżo upieczonemu członkowi rady andzorczej Jakubowi Skibie.

Z PWPW do PGZ

Nowy prezes Grupy – możliwe, że tymczasowy, bo rada ogłosiła również konkurs na to stanowisko – to zaufany współpracownik nowego ministra obrony Mariusza Błaszczaka. Był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji w okresie w czasie gdy tym resortem kierował Mariusz Błaszczak.

Od października ubiegłego roku kierował Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, gdzie został delegowany przez Radę Nadzorczą do czasowego wykonywania czynności prezesa. W czwartek złożył rezygnację z tej funkcji.

57-letni  Jakub Skiba ukończył historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest również absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W latach 1993–1997 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz jako I Sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ. W latach 1997-1999 pełnił funkcję dyrektora Biura Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w latach 1999-2001 – dyrektora generalnego w Głównym Urzędzie Statystycznym.

Od 2005 roku był dyrektorem generalnym w MSWiA, a następnie w KPRM. W 2007 roku został powołany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stanowisko członka zarządu NBP. Jakub Skiba był również członkiem Rady KSAP i Rady ds. Uchodźców. W 2016 uzyskał tytuł doktora ekonomii w Szkole Głównej Handlowej.

Czystki nowego ministra


To kolejne potwierdzenie kuluarowych pogłosek, który pojawiły się zaraz po zmianie rządu, że nowy minister będzie chciał usunąć z podległych sobie stanowisk ludzi związanych z poprzednim ministrem Antonim Macierewiczem. Z resortu zniknęli już mianowani przez poprzednika wiceministrowi, teraz jak widać zmiany zeszły niżej, do podległych temu resortowi spółek.

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

35 179 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

735 047 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP