PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl

Wkrótce będzie tam mieszkać 1/4 ludności świata. Konieczne są inwestycje

Migracja będzie wielokrotnie większym wyzwaniem dla Europy, jeżeli nie rozwiążemy problemu u źródła poprzez znaczące inwestycje w Afryce - powiedział w środę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Polskie firmy budowlane jadą do Kenii. Celem innowacyjny projekt Ndarugu Metropolis

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz z Zagranicznym Biurem Handlowym w Nairobi zorganizowała misję gospodarczą polskich przedsiębiorstw budowlanych do Kenii. Wyjazd potrwa od 13 do 15 grudnia.

Rozwój Afryki - w interesie Europy. Forum Biznesu w Abidżanie pod znakiem inwestycji w młodych

Tradycją spotkań przywódców Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej jest poprzedzające je Forum Biznesu UE-Afryka. Wiodącym tematem będzie plan tworzenia miejsc pracy dla młodych Afrykanów. Mają w tym pomóc pieniądze z Europy. W grę wchodzi kwota 44 mld euro. Udział  zapowiedziała(...)

Afryka, trudna ziemia dla biznesu. Przekonały się o tym Ursus i Asseco

Na żadnym innym kontynencie nie można liczyć na taki wzrost, ale coś za coś. Żeby robić biznes na Czarnym Lądzie, trzeba mieć odwagę, pieniądze i cierpliwość.

Internet działa kilka godzin dziennie, ale oni się nie zrażają. I tak będą dziesiątym mocarstwem świata

W Kenii za pomocą telefonu komórkowego można płacić za wszystko. W Nigerii przelewy bankowe za pomocą internetu trwają kilkanaście sekund. Narodowy bank Namibii wprowadził cyfrowy portfel, który nie wymaga posiadania konta. W Rwandzie online zapłacimy za wizę i założymy firmę(...)

Niezwykły efekt Roberta Lewandowskiego

O tym dlaczego Kenia to dziś jeden z najszybciej rozwijających krajów Afryki i dlaczego warto szukać tam szans biznesowych - mówi WNP.PL Michael Mazurewicz, dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Nairobi.

Afryka: specyficzny rynek, ale wart poznania

Jak najefektywniej inwestować w Afryce i jak uniknąć pułapek - to pytania, nad którymi zastanawiali się paneliści podczas drugiej części IV Forum Współpracy Gospodarczej Afryki i Europy Centralnej, które odbyło się 10 maja 2017 roku w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu(...)

EEC 2017: Afryka nadal jest interesującym rynkiem dla inwestorów i eksporterów

Chociaż w Afryce widać w ostatnim czasie spowolnienie gospodarcze, wciąż jest ona kontynentem, który oferuje możliwości inwestycji biznesowych - taka opinia dominowała w trakcie IV Forum Współpracy Gospodarczej Afryki i Europy Centralnej, które odbyło się 10 maja 2017 roku w(...)

Etiopia na drugim miejscu w świecie pod względem tempa wzrostu PKB

Państwa Afryki subsaharyjskiej w 2017 roku według prognoz Banku Światowego będą wśród najszybciej rozwijających się rynków globu, a Etiopia - ze wzrostem PKB sięgającym 8,9 proc. - zajmuje drugie miejsce w świecie pod względem tempa rozwoju.

Prezydent Duda zachęcał polskie firmy do ekspansji w Afryce

Chciałbym, żeby w ramach programu GoAfrica jak najwięcej polskich przedsiębiorców zainteresowało się krajami Afryki; są to ogromne i bardzo perspektywiczne rynki zbytu - mówił w niedzielę w Etiopii prezydent Andrzej Duda.

 W PORTALU
NEWSLETTER

Najważniejsze informacje gospodarcze prosto do Twojej skrzynki pocztowej

PRZYDATNE LINKI

POLECAMY W SERWISACH