PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl

Internet działa kilka godzin dziennie, ale oni się nie zrażają. I tak będą dziesiątym mocarstwem świata

W Kenii za pomocą telefonu komórkowego można płacić za wszystko. W Nigerii przelewy bankowe za pomocą internetu trwają kilkanaście sekund. Narodowy bank Namibii wprowadził cyfrowy portfel, który nie wymaga posiadania konta. W Rwandzie online zapłacimy za wizę i założymy firmę...

Niezwykły efekt Roberta Lewandowskiego

O tym dlaczego Kenia to dziś jeden z najszybciej rozwijających krajów Afryki i dlaczego warto szukać tam szans biznesowych - mówi WNP.PL Michael Mazurewicz, dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Nairobi.

Afryka: specyficzny rynek, ale wart poznania

Jak najefektywniej inwestować w Afryce i jak uniknąć pułapek - to pytania, nad którymi zastanawiali się paneliści podczas drugiej części IV Forum Współpracy Gospodarczej Afryki i Europy Centralnej, które odbyło się 10 maja 2017 roku w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu(...)

Etiopia na drugim miejscu w świecie pod względem tempa wzrostu PKB

Państwa Afryki subsaharyjskiej w 2017 roku według prognoz Banku Światowego będą wśród najszybciej rozwijających się rynków globu, a Etiopia - ze wzrostem PKB sięgającym 8,9 proc. - zajmuje drugie miejsce w świecie pod względem tempa rozwoju.

Prezydent Duda zachęcał polskie firmy do ekspansji w Afryce

Chciałbym, żeby w ramach programu GoAfrica jak najwięcej polskich przedsiębiorców zainteresowało się krajami Afryki; są to ogromne i bardzo perspektywiczne rynki zbytu - mówił w niedzielę w Etiopii prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda rozpoczął wizytę w Etiopii. Celem promocja gospodarcza Polski

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęli w niedzielę rano wizytę w Etiopii. Prezydent spotka się z przedstawicielami polskich firm inwestujących w tym kraju, będzie zabiegał o poparcie Unii Afrykańskiej dla kandydatury Polski na niestałego członka RB ONZ.

Etiopia - królowa Afryki. Tam Polskę promować będzie Andrzej Duda

Etiopia, do której z wizytą wybiera się prezydent Andrzej Duda, jest najstarszym z niepodległych państw Afryki i jednym z czterech – obok Nigerii, Egiptu i Republiki Południowej Afryki – kontynentalnych mocarstw.

Prezydent jedzie do Etiopii promować polską gospodarkę

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczynają w niedzielę wizytę w Etiopii. Prezydent spotka się z przedstawicielami polskich firm inwestujących w tym kraju, będzie zabiegał o poparcie Unii Afrykańskiej dla kandydatury Polski na niestałego członka RB ONZ.

Go Africa: moda przeminęła, zaczął się biznes

Od kilku lat Afryka przedstawiana jest jako kontynent wielkich biznesowych szans i nadziei. Wygląda na to, że po wielu miesiącach przymiarek polski biznes zaczyna coraz śmielej wyruszać na Czarny Kontynent.

Czego uczą cztery kontrakty Ursusa w Afryce?

Strategię ekspansji na rynki afrykańskie przygotowywaliśmy od kilku lat, a najdłuższy kontrakt negocjowaliśmy cztery lata. Istotna dla tego sukcesu była formuła offsetu dla zamawiających i kredytowania tych inwestycji, zbudowanie relacji z instytucjami, a nie osobami oraz pomoc polskich(...)

 W PORTALU
NEWSLETTER

Najważniejsze informacje gospodarcze prosto do Twojej skrzynki pocztowej

PRZYDATNE LINKI

POLECAMY W SERWISACH