EEC 2017: Afryka jest otwarta na inwestycje, technologie i transfer wiedzy

Chociaż w Afryce widać w ostatnim czasie spowolnienie gospodarcze, wciąż jest ona kontynentem, który oferuje możliwości inwestycji biznesowych - taka opinia dominowała w trakcie IV Forum Współpracy Gospodarczej Afryki i Europy Centralnej, które odbyło się 10 maja 2017 roku w...

Etiopia na drugim miejscu w świecie pod względem tempa wzrostu PKB

Państwa Afryki subsaharyjskiej w 2017 roku według prognoz Banku Światowego będą wśród najszybciej rozwijających się rynków globu, a Etiopia - ze wzrostem PKB sięgającym 8,9 proc. - zajmuje drugie miejsce w świecie pod względem tempa rozwoju.

Prezydent Duda zachęcał polskie firmy do ekspansji w Afryce

Chciałbym, żeby w ramach programu GoAfrica jak najwięcej polskich przedsiębiorców zainteresowało się krajami Afryki; są to ogromne i bardzo perspektywiczne rynki zbytu - mówił w niedzielę w Etiopii prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda rozpoczął wizytę w Etiopii. Celem promocja gospodarcza Polski

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęli w niedzielę rano wizytę w Etiopii. Prezydent spotka się z przedstawicielami polskich firm inwestujących w tym kraju, będzie zabiegał o poparcie Unii Afrykańskiej dla kandydatury Polski na niestałego członka RB ONZ.

Etiopia - królowa Afryki. Tam Polskę promować będzie Andrzej Duda

Etiopia, do której z wizytą wybiera się prezydent Andrzej Duda, jest najstarszym z niepodległych państw Afryki i jednym z czterech – obok Nigerii, Egiptu i Republiki Południowej Afryki – kontynentalnych mocarstw.

Prezydent jedzie do Etiopii promować polską gospodarkę

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczynają w niedzielę wizytę w Etiopii. Prezydent spotka się z przedstawicielami polskich firm inwestujących w tym kraju, będzie zabiegał o poparcie Unii Afrykańskiej dla kandydatury Polski na niestałego członka RB ONZ.

Czego uczą cztery kontrakty Ursusa w Afryce?

Strategię ekspansji na rynki afrykańskie przygotowywaliśmy od kilku lat, a najdłuższy kontrakt negocjowaliśmy cztery lata. Istotna dla tego sukcesu była formuła offsetu dla zamawiających i kredytowania tych inwestycji, zbudowanie relacji z instytucjami, a nie osobami oraz pomoc polskich(...)

Ursus ma w Zambii kontrakt na 100 mln dolarów

Spółka podpisała kontrakt na dostawę ciągników, maszyn rolniczych, oprzyrządowania i części zamiennych do Zambii. W sumie to ponad 5 tys. maszyn o łącznej wartości 100 mln dolarów. To największy kontrakt Ursusa w Afryce.

Czwarta umowa Ursusa w Afryce

Dopiero co spółka poinformowała o podpisaniu umowy w Algierii, a już dołącza Namibia. Ursus wchodzi do Namibii tak, jak do innych afrykańskich krajów – z dystrybucją i produkcją.

Feerum dostarczy silosy do Tanzanii

Firma Feerum podpisała z tanzańską National Food Reserve Agency umowę na wybudowanie na terytorium Zjednoczonej Republiki Tanzanii pięciu kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych oraz rewitalizację istniejących obiektów magazynowych należących do NFRA. Łączna wartość(...)

 W PORTALU
NEWSLETTER

Najważniejsze informacje gospodarcze prosto do Twojej skrzynki pocztowej

PRZYDATNE LINKI

POLECAMY W SERWISACH