Ursus ma w Zambii kontrakt na 100 mln dolarów

Spółka podpisała kontrakt na dostawę ciągników, maszyn rolniczych, oprzyrządowania i części zamiennych do Zambii. W sumie to ponad 5 tys. maszyn o łącznej wartości 100 mln dolarów. To największy kontrakt Ursusa w Afryce.

Czwarta umowa Ursusa w Afryce

Dopiero co spółka poinformowała o podpisaniu umowy w Algierii, a już dołącza Namibia. Ursus wchodzi do Namibii tak, jak do innych afrykańskich krajów – z dystrybucją i produkcją.

Feerum dostarczy silosy do Tanzanii

Firma Feerum podpisała z tanzańską National Food Reserve Agency umowę na wybudowanie na terytorium Zjednoczonej Republiki Tanzanii pięciu kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych oraz rewitalizację istniejących obiektów magazynowych należących do NFRA. Łączna wartość(...)

Police sprawdzą, ile są warte ich afrykańskie aktywa

Zarząd wchodzących w skład Grupy Azoty zakładów w Policach poinformował, że konieczna jest wycena posiadanych przez spółkę afrykańskich aktywów.

Police dalej szukają fosforytów w Senegalu

W ciągu kilku miesięcy powinna zapaść decyzja w sprawie ewentualnego wydobycia fosforytów w obszarze Kebeme w Senegalu - zapowiada Włodzimierz Zasadzki, wiceprezes Grupy Azoty Police.

Prezes Ursusa z prezydentem Senegalu o możliwości sprzedaży polskich ciągników

Możliwości sprzedaży ciągników w Senegalu dotyczyła piątkowa rozmowa prezesa spółki Ursus Karola Zarajczyka z przebywającym z wizytą w Polsce prezydentem Senegalu Macky Sallem.

Porozumienie polskiej i senegalskiej agencji promocji inwestycji

Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz senegalska agencja promocji inwestycji APIX podpisały w czwartek porozumienie o współpracy.

Prezydenci Polski i Senegalu: Senegal to drzwi do Afryki Zachodniej

Senegal należy traktować jako drzwi do Afryki Zachodniej; to kraj stabilny o ugruntowanej demokracji – podkreślali w czwartek prezydent Andrzej Duda i prezydent Macky Sall podczas otwarcia Polsko-Senegalskiego Forum Gospodarczego w Warszawie.

Co dalej z afrykańską przygodą Polic?

Choć AFRIG spółka zależna zakładów chemicznych w Policach, wchodzących w skład Grupy Azoty, podjęła decyzję w sprawie spisania w koszty części aktywów to nie oznacza to wyjścia firmy z Afryki. Ten biznes wciąż bowiem może przynieść znaczące profity.

Prezes Ursusa: stawiamy przede wszystkim na Afrykę

Stawiamy przede wszystkim na Afrykę. W Etiopii zrealizowaliśmy kontrakt wart 90 mln dolarów, a w Tanzanii rozpoczynamy kontrakt wartości 55 mln dolarów. Inne perspektywiczne kierunki to Kazachstan i Iran - mówi w rozmowie z PAP prezes Ursusa Karol Zarajczyk.

 W PORTALU
NEWSLETTER

Najważniejsze informacje gospodarcze prosto do Twojej skrzynki pocztowej

PRZYDATNE LINKI

POLECAMY W SERWISACH