Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

ABB buduje jedno ze swoich największych centrów badawczo-rozwojowych

wnp.pl (Dariusz Ciepiela) • 11-04-2018 13:12
ABB buduje jedno ze swoich największych centrów badawczo-rozwojowych

Inteligentne maszyny i roboty podłączone do chmury to zdaniem ABB przyszłość przemysłu

Fot. mat. pras.

Rok po ogłoszeniu przejęcia firmy B&R ABB zainwestuje 100 milionów euro w budowę nowoczesnego kampusu innowacyjno-szkoleniowego w austriackim Eggelsbergu, gdzie swoją siedzibę ma B&R. Będzie to największa inwestycja w obszarze automatyki przemysłowej w ponad 130-letniej historii ABB. Dzięki niej w Austrii powstanie około 1000 nowych miejsc pracy w zaawansowanych technologiach.

  • W nowym kampusie opracowywane będą technologie dla fabryki przyszłości, opierające się na platformie ABB Ability, dzięki której produkcja odbywa się autonomicznie za pośrednictwem inteligentnych maszyn i robotów podłączonych do chmury.
  • Firma każdego roku inwestuje 1,4 miliarda dolarów w obszar badań i rozwoju, w którym zatrudnia około 30 tys. pracowników.
  • Należąca do ABB spółka B&R zatrudnia ponad 1000 pracowników odpowiedzialnych za prace badawczo-rozwojowe i tworzenie aplikacji.
Kampus zajmie obszar 35 tys.m.kw. Oprócz laboratoriów badawczo-rozwojowych, które opracują i przetestują nowe technologie automatyzacji – od systemów sterowania przemysłowego po uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję – powstanie również Akademia Automatyzacji.

Jej rolą będzie szkolenie i edukacja klientów, partnerów, a także pracowników w obszarze technologii rozwijanych w kampusie. Budowa ma potrwać do 2020 roku. Po jej zakończeniu jednostka w Eggelsbergu będzie jednym z największych centrów badawczo-rozwojowych ABB.

Dzięki tej inwestycji, ABB – drugi co do wielkości dostawca rozwiązań automatyki przemysłowej na świecie – będzie mogła wzmocnić swoją wiodącą pozycję w dziedzinie automatyzacji maszyn i fabryk. Opracowanie nowych, przełomowych technologii pozwoli firmie skuteczniej odpowiadać na potrzeby wartego 20 mld dolarów rynku zautomatyzowanych maszyn i urządzeń.

ABB przejęła B&R w lipcu ubiegłego roku, wówczas największego na świecie niezależnego dostawcę rozwiązań opartych na produktach i oprogramowaniu otwartych architektur dla automatyzacji maszyn i fabryk.

Obecnie biznes B&R jest zintegrowany z dywizją Automatyki Przemysłowej ABB. Połączenie kompetencji i portfolio obu firm sprawiło, że ABB stała się jedynym dostawcą automatyki przemysłowej oferującym klientom tak szerokie spektrum rozwiązań technologicznych i oprogramowania związanych z pomiarem, sterowaniem, uruchamianiem, robotyką, elektryfikacją i digitalizacją.

– Spółka B&R miała doskonały start w ramach Grupy ABB. Jesteśmy na najlepszej drodze do osiągnięcia naszego celu zwiększenia przychodów do poziomu ponad 1 miliarda dolarów – powiedział prezes grupy ABB Ulrich Spiesshofer.

– Dzięki tak zdecydowanemu zaangażowaniu w stworzenie i rozwój kampusu w Eggelsbergu, ABB osiągnęła pozycję lidera na rynku automatyki w Austrii. Ta inwestycja ma ogromne znaczenie dla Austrii jako lokalizacji biznesowej o uznanej w świecie renomie. To również ważny impuls do tworzenia nowych miejsc pracy i pozycjonowania Austrii jako miejsca rozwoju zaawansowanych technologii - dodał kanclerz Austrii Sebastian Kurz. 

Inwestycja ta wpisuje się w strategię ogłoszoną przez ABB w 2014 roku, która definiuje innowacje jako główną siłę napędową rentownego wzrostu.

Grupa ABB inwestuje także w Polsce.  Niedawno ABB uroczyście zainaugurowała nowe Regionalne Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych dotyczących pakowania, sortowania i paletyzacji, które mieści się w siedzibie spółki w Warszawie. Czytaj więcej: ABB rozbudowuje Regionalne Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych w Warszawie

Łódź będzie europejskim centrum produkcji transformatorów trakcyjnych grupy ABB. Stąd będą dostarczane wyroby dla klientów kolejowych w regionie.  Czytaj więcej: ABB zwiększy produkcję w Polsce
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Kalkulator walutowy

  • Przelicz na:

  • Kurs z dnia: