Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
Indie
PRZEWODNIK BIZNESOWY

Indie

Indie to największa na świecie anglojęzyczna demokracja. Mimo wielu problemów wewnętrznych rynek indyjski oferuje szereg możliwości, które czynią z niego lepsze miejsce do inwestycji niż posiadające zbliżoną populacją Chiny.

  • Strefa premium
Cło i import towarów

Cło i import towarów do Indii

WNP
Cło i import towarów do Indii

Stawki celne w Indiach są zależne od celów polityki gospodarczej rządu

shutterstock

Poznaj przepisy celne i fitosanitarne w Indiach.

Indie są członkiem Światowej Organizacji Handlu. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Indie wynegocjowały preferencyjne umowy o dostępie do rynku, w szczególności z krajami regionu azjatyckiego. Nie udało się to jednak z Unią Europejską, która od 2007 r. negocjuje z Indiami szeroko zakrojoną umowę o handlu i inwestycjach (BTIA). Negocjacje są zawieszone od 2013 r., a od 2016 r. podejmowane są próby umożliwienia ich wznowienia na podstawie wspólnych stanowisk. Do kontrowersyjnych kwestii należy apel UE o obniżenie ceł przywozowych na samochody i napoje alkoholowe oraz zmiany w systemie praw własności intelektualnej. Indie domagają się z kolei od UE poprawy dostępu indyjskich specjalistów do europejskiego rynku pracy.

W dalszej części tekstu dowiesz poznasz przepisy celne w Indiach, dowiesz się kiedy można liczyć na zmniejszone stawki celne i gdzie szukać informacji o stawkach celnych na towary, oraz jakie są zasady fitosanitarne i etykietowania towarów.

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Kalkulator walutowy

  • Przelicz na:

  • Kurs z dnia: