Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

  • Strefa premium

Czyste Indie - czysty zysk? Przetwarzanie odpadów komunalnych szansą dla polskich firm

Marta Wiatroszak • 04-12-2017 20:00
Czyste Indie - czysty zysk? Przetwarzanie odpadów komunalnych szansą dla polskich firm

Smog w Delhi jest tylko jednym z wielu problemów w ochronie zdrowia i środowiska (

fot. źródło shutterstock)

Zanieczyszczenie środowiska - wód, gleby, powietrza - przekracza w Indiach wszelkie normy i jest często większe niż w Chinach - fabryce świata. Świadomość skutków tego stanu zaczęła docierać zarówno do obywateli, jak i do rządu Indii. Premier Modi już w 2014 roku ogłosił plan Clean India - Czyste Indie, a ostatnio pojawiły się regulacje prawne i rozwiązania umożliwiające realizację jego ambitnych założeń.

Zanieczyszczenie środowiska - wód, gleby, powietrza - przekracza w Indiach wszelkie normy i jest często większe niż w Chinach - fabryce świata. Świadomość skutków tego stanu zaczęła docierać zarówno do obywateli, jak i do rządu Indii. Premier Modi już w 2014 roku ogłosił plan Clean India - Czyste Indie, a ostatnio pojawiły się regulacje prawne i rozwiązania umożliwiające realizację jego ambitnych założeń. Co bardzo istotne z punktu widzenia inwestorów i eksporterów, rozwiązania te skłaniają lokalne władze do współpracy z sektorem prywatnym i otwarcia się na najlepsze technologie dostępne na świecie.
Indie produkują około 62 milionów ton śmieci rocznie; biorąc pod uwagę ponad 7% roczny wzrost, szeroko pojęty sektor gospodarki odpadami będzie wart w 2025 roku ponad 13 miliardów dolarów. Skalę koniecznych inwestycji w tym sektorze może ilustrować fakt, że mniej niż piąta część odpadów poddawana jest jakiejkolwiek obróbce, reszta zaś ląduje na od dawna przepełnionych wysypiskach lub zalega w miastach - około 1/3 odpadów nie jest nawet w zorganizowany sposób odbierana.

W dalszej części tekstu:

Jakie zanieczyszczenia generują sektory indyjskiej gospodarki?
Czego potrzebują indyjskiej miasta?
Jak szykować się do wejścia na rynek?

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Kalkulator walutowy

  • Przelicz na:

  • Kurs z dnia: