Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Elemental Holding kolejny raz stara się o akwizycję w Niemczech

wnp.pl (PIM) • 10-01-2018 13:00
Elemental Holding kolejny raz stara się o akwizycję w Niemczech

Elemental Holding po raz kolejny podchodzi do akwizycji w Niemczech.

Fot. Materiały prasowe

Holding podpisał list intencyjny w sprawie zakupu pakietu kontrolnego niemieckiej spółki, która zbiera oraz przetwarza rocznie około 350 ton zużytych katalizatorów samochodowych i przemysłowych, generując przychody na poziomie 20 mln euro. To już druga próba wejścia na niemiecki rynek.

Elemental do 30 kwietnia 2018 roku ma wyłączność na negocjacje ze spółką z branży przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych i przemysłowych. Spółka ta pozyskuje odpady przez własną sieć zakupową na terenie Niemiec oraz w ramach umów handlowych z uprawnionymi podmiotami w krajach Europy Zachodniej (głównie Francji) i Afryki. Posiada zaawansowany technologicznie zakład recyklingu, wyposażony w linie do demontażu, separacji, cięcia oraz mielenia odpadów a także profesjonalne laboratorium chemiczne.

- Dotychczasowe akwizycje pozwoliły nam na zbudowanie pozycji konkurencyjnej w Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Rynek niemiecki pozostaje dla nas interesujący, zwłaszcza że potencjalny partner ma umowy handlowe także na terenie Francji i Afryki - komentuje Paweł Jarski, prezes zarządu Elemental Holding. Spółka już przed rokiem chciała wejść na niemiecki rynek - podpisano list intencyjny z inną spółką, ale ostatecznie do transakcji nie doszło.

W ubiegłym roku Elemental Holding przejął za to litewską UAB EMP recycling, działającą na rynku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w krajach nadbałtyckich. Holding podpisał także list intencyjny w sprawie nabycia pakietu kontrolnego holenderskiej spółki z branży przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych.

W 2016 roku Elemental Holding nabył większościowe pakiety akcji trzech spółek z branży recyklingu akumulatorów z Polski, Wielkiej Brytanii i Finlandii. Ten ostatni zakup umożliwi wejście na inne skandynawskie rynki.

Elemental Holding inwestuje także w organiczny rozwój. Zakład w Bydgoszczy ma rozbudować o linię samplingową do układów drukowanych. Wartość inwestycji wyniesie ok. 36 mln zł.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Kalkulator walutowy

  • Przelicz na:

  • Kurs z dnia: