Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Monika Piątkowska, prezes Innovo: ekspansja zagraniczna konieczna dla dynamicznego rozwoju

wnp.pl (Jerzy Dudała) • 06-12-2017 06:00

Żeby firmy okołogórnicze mogły się dalej rozwijać, muszą wychodzić na rynki zagraniczne. Rynek krajowy jest już dla nich zbyt ciasny. Zresztą jest wiele firm, które jeszcze 4 czy 5 lat temu istniały na tym rynku i po prostu z niego zniknęły. Te firmy, które chcą się rozwijać, muszą aktywnie realizować ekspansję zagraniczną - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Monika Piątkowska, prezes Krajowej Organizacji Innowatorów Przemysłu Innovo.

  • Droga do zdobywania nowych rynków, do tworzenia polskich championów i brandów rozpoznawalnych za granicą wiedzie poprzez konsolidację oraz innowacje. 
  • Prezes Piątkowska wskazuje, że absolutnie konieczne jest przy tym wsparcie administracji rządowej.
- Gdybyśmy sobie to przeanalizowali na przestrzeni ostatnich 10 lat, to rzeczywiście przeszliśmy długą drogę i to w dobrym kierunku - zaznacza prezes Monika Piątkowska. - Pamiętam jeszcze czasy, kiedy strona rządowa obawiała się wyjazdów z przedsiębiorcami z różnych powodów. Dzisiaj te misje są organizowane wspólnie. I to bardzo dobrze. Uwagi, jakie jeszcze można mieć, to np. taka sugestia, by częściej wsłuchiwano się w głos przedsiębiorców, żeby te kierunki misji były wybierane wspólnie  z przedsiębiorcami.

Prezes Piątkowska przyznaje, że dyplomacja ekonomiczna jest niezwykle istotna.

- Wszyscy wiemy, że są takie kierunki międzynarodowe, gdzie bez „błogosławieństwa” strony rządowej i bez wsparcia administracji ciężko jest na nich zafunkcjonować - zaznacza. - Wspólny wyjazd z ministrem, z przedstawicielem agencji rządowej daje danej firmie wiarygodność.

Innovo rozwija się i otwiera na nowe branże. Założone zostało przez firmy okołogórnicze. Natomiast obecnie chce też wspierać firmy między innymi z sektora budowlanego, chemii, maszyn przemysłowych czy rolniczych.

Czytaj także:
Famur, Powen-Wafapomp: Górnictwo - tak, choć już nie tylko

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Kalkulator walutowy

  • Przelicz na:

  • Kurs z dnia: