Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Moskwa wyda miliony na WiFi podczas Mundialu

PAP/PSZ • 11-10-2017 11:43
Moskwa wyda miliony na WiFi podczas Mundialu

Sieć ma być dostępna również po zakończeniu turnieju.

Fot. Shutterstock

Moskwa planuje wydać ponad 14 mln dol. na budowę darmowej sieci WiFi, która ma być dostępna w stolicy Rosji podczas Mundialu w 2018 r. Przetarg na budowę infrastruktury wygrał dostawca usług internetowych Prestiż-Internet z kontraktem na 5 mln dol. - podała w środę TV Dożd.

Projekt obejmuje również budowę bezpłatnej dla użytkowników sieci WiFi w domach kultury. Realizacją zajmie się firma Cifra Odin. Na wyznaczone dla niej zadanie władze Moskwy przeznaczyły około 6 mln dolarów.
Podczas trwania piłkarskich Mistrzostw Świata, zaplanowanych na 2018 r., bezpłatny dostęp do internetu w Moskwie ma być możliwy na uczelniach, w muzeach i parkach.

Sieć ma być dostępna dla mieszkańców Moskwy zarówno przed Mundialem, w czasie jego trwania, jak i po zakończeniu turnieju.

Doradca szefa miejskiego departamentu ds. technologii informacyjnej zajmujący się sprawami projektów strategicznych i innowacjami, Andriej Biełozierow oświadczył, że w centrum miasta wciąż jeszcze są miejsca, w których internet mobilny nie działa w ogóle, bądź funkcjonuje bardzo źle - miejska sieć WiFi ma być odpowiedzią na problemy mieszkańców tych rejonów. Jego zdaniem, sieć może również pomóc służbom miejskim.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Kalkulator walutowy

  • Przelicz na:

  • Kurs z dnia: