PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Niemiecki przemysł się rozpędza

GP • 06-12-2017 13:45
Niemiecki przemysł się rozpędza

Po wrześniowych wyborach parlamentarnych Republika Federalna nadal nie ma stabilnej większości rządowej.

fot. pixabay.com

Wyniki produkcji przemysłowej z Niemiec sugerują, że gospodarka za Odrą jeszcze przyspieszy. Opinię publiczną niepokoi tylko pytanie, jak na niemiecką gospodarkę wpłynie przedłużające się budowanie nowego rządu w Berlinie.

Przy dobrym stanie niemieckiej gospodarki nie powinno dziwić to, co się stało w niemieckim przemyśle. A jednak skok produkcji odnotowany w listopadzie za Odrą dla wielu był zaskoczeniem.
Jak przekonuje agencja Reutersa, wzrost produkcji był odpowiedzią na zapotrzebowanie światowej gospodarki i pokazał bardzo dobry stan ekonomii naszego największego gospodarczego partnera. W nadchodzących miesiącach trend ma się utrzymać a Niemcy mogą pobić rekord swojej wydajności gospodarczej.

Jakby na potwierdzenie pozytywnych ocen federalne Ministerstwo Gospodarki przedstawiło najnowsze wyliczenie. Niemieckie fabryki w listopadzie wykonały o 0,5 proc. więcej zamówień niż miesiąc wcześniej.

Niemiecka gospodarka rozwija się w bardzo dobrym tempie od 2010 r. i nie widać, by miała spowolnić. Jedynym powodem do niepokojów, który zagraniczni komentatorzy uważają za niebezpieczny dla obserwowanego wzrostu, jest polityka.

Po wrześniowych wyborach parlamentarnych Republika Federalna nadal nie ma stabilnej większości rządowej. Liderzy niemieckiego parlamentu już trzeci miesiąc starają się doprowadzić do powołania nowego rządu.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Kalkulator walutowy

  • Przelicz na:

  • Kurs z dnia: