Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Przyszły rok pokaże, dokąd zmierza Ukraina

wnp.pl (Dariusz Malinowski) • 14-05-2018 15:50
Przyszły rok pokaże, dokąd zmierza Ukraina

Sytuacja na Ukrainie się poprawia, nadal jest jednak trudna. Na zdjęciu Kijów

Fot. Shutterstock

- W 2019 na Ukrainie odbędą się wybory parlamentarne i prezydenckie. Od ich rezultatu będzie zależało, co dalej będzie się działo z Ukrainą – powiedział Kateryna Kruk z Global Ukrainians, podczas panelu "Putin 4.0. Rosja i jej polityka wobec regionu w roku wyborów prezydenckich" podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jak stwierdziła Kruk, sytuacja na Ukrainie się poprawia, nadal jest jednak trudna. W kraju realizowane są trudne reformy. Stąd tak ważne wybory w przyszłym roku. One pokażą, czy Ukraina dalej będzie się rozwijała, czy popadnie w stagnację.
Co ciekawe, wspólne wybory (zarówno parlamentarne, i prezydenckie) pierwszy raz w historii odbędą się w tym samym roku. Stąd ich szczególnie duża waga, bo mogą doprowadzić do całkowitej zmiany wśród rządzących.

Jak na wybory reagują mieszkańcy Ukrainy?- Nie narzekają, bo walka przedwyborcza powoduje, że podnoszone są emerytury, remontowane drogi, czy ruszają nowe inwestycje. Nawet mówi się u nas, że wybory mogą być co roku, bo poprawia się poziom życia ludzi – dodaje Kruk.

Obecnie wiele wskazuje, że wybory może wygrać ugrupowanie byłej premier Julii Tymoszenko.

- Niestety reprezentuje ona duża dozę populizmu, w porównaniu z nią obecni rządzący nie zaciemniają faktycznego obrazu. Tyle, że nie cieszą się popularnością – dodaje Kruk.

  • Ukraina

    Przelicz walutę
  • hrywna (UAH)

  • 0,139 złoty (PLN)

    0,032 EUR, 0,038 USD

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Kalkulator walutowy

  • Przelicz na:

  • Kurs z dnia: