Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Technika górnicza

Famur i KGHM Zanam będą współpracować

Autor: wnp.pl (DC)
24-08-2017 12:47
Famur i KGHM Zanam będą współpracować
fot. PTWP

Famur i KGHM Zanam 23 sierpnia br. podpisały list intencyjny zakładający współpracę i wspólne przedsięwzięcia obejmujące dystrybucję maszyn i urządzeń górniczych oraz obsługę posprzedażową na rynkach zagranicznych.

Famur posiada obecnie własne spółki w Rosji, Kazachstanie, na Ukrainie i w Indiach, co pokrywa się z planami ekspansji zagranicznej KGHM Zanam.
Firmy będą prowadzić również wspólne działania marketingowe, co pozwoli na ograniczenie kosztów i zwiększenie zasięgu działań na potencjalnych rynkach zbytu.

– Celem listu intencyjnego podpisanego przez Famur i KGHM Zanam jest dążenie obu spółek do rozwijania kompleksowej i długoterminowej współpracy na wielu światowych rynkach. Rozwój spółek grupy Famur opieramy na konsekwentnej realizacji programu ekspansji zagranicznej Go Global. Stale poszukujemy możliwości na optymalizację naszej działalności w tym zakresie, nie tylko w obszarze produktowym, ale także obszarze usług i wsparcia biznesu. Dlatego liczymy, że kooperacja z KGHM Zanam pozwoli nam na uzyskanie efektów synergii w obszarze planowanej współpracy oraz na zwiększenie komplementarności naszej oferty dla zagranicznych partnerów – mówi Mirosław Bendzera, prezes zarządu Famur S.A.

KGHM Zanam i Famur podejmą się też wspólnych przedsięwzięć w zakresie projektów badawczo-rozwojowych.

– Szczególnie w kwestii innowacji liczy się kreatywność partnerów i płynna wymiana wiedzy. Będziemy mieli szansę na połączenie sił z firmą o wieloletnich doświadczeniach, co może zaowocować nowymi pomysłami i projektami o szerszym niż dotąd zakresie. Obecnie w biznesie ważne są kontakty i dobre relacje, dlatego współpraca ze spółką Famur będzie w dużej mierze szansą na rozszerzenie wzajemnych powiązań, znalezienie dodatkowych partnerów biznesowych i umocnienie naszych pozycji na rynkach zagranicznych – podkreśla Bohdan Pecuszok, prezes KGHM Zanam.

Obie firmy specjalizują się w produkcji i usługach realizowanych na rzecz branży wydobywczej.

KGHM Zanam to producent samojezdnych maszyn górniczych wykorzystywanych głównie w kopalniach rudy miedzi.

Famur obsługuje rynek górnictwa odkrywkowego i podziemnego, m.in. dostarcza zmechanizowane kompleksy ścianowe i kompleksy do drążenia wyrobisk korytarzowych dla głębinowych kopalń węgla, a także podziemne i naziemne systemy transportu, maszyny dla górnictwa odkrywkowego oraz urządzenia dla transportu towarów masowych i przeładunku.

Spółki mają również podobne, wieloletnie doświadczenie. Gorlicki oddział grupy Famur nawiązuje tradycją do Fabryki Maszyn i Narzędzi Wiertniczych w Gliniku Mariampolskim, której początki datują się pod koniec XIX wieku.

KGHM Zanam w ubiegłym roku obchodził jubileusz 50-lecia, a dorobek firmy opiera się na  doświadczeniach inżynierów tworzących i naprawiających park maszynowy dla rozwijającego się przemysłu rud miedzi w Polsce.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


33 338 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

723 623 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP