Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Lakshmi N. Mittal: nie będziemy ciąć mocy w Europie

Podczas dorocznej konferencji prasowej Lakshmi N. Mittal, prezes ArcelorMittal powiedział, że proces optymalizacji mocy produkcyjnych w Europie został zakończony. Teraz optymalizowane będą zasoby w Stanach Zjednoczonych.

ArcelorMittal Europe traci na obniżce cen stali

Mimo niewielkiego wzrostu produkcji stali w Europie drastyczny spadek cen w drugiej połowie roku spowodował, że ArcelorMittal Europe zakończyło rok 2015 ze stratą na poziomie operacyjnym.

ArcelorMittal zredukował zadłużenie mimo trudnego roku

Rok 2015 nie był dobry dla ArcelorMittal. Produkcja stali spadła, a jej ceny jeszcze mocniej, podobne jak ceny rudy żelaza. Mimo to spółce udało się zredukować zadłużenie.

ArcelorMittal wychodzi z Gestamp

ArcelorMittal sprzedał swoje udziały w firmie Gestamp, ale pozostał jej głównym dostawcą stali.

Morawiecki w Davos o dumpingu w stali i potencjalnych inwestycjach GE

Dumping w przemyśle stalowym w Polsce oraz potencjalne, nowe inwestycjach koncernu GE nad Wisłą - to tematy rozmów wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

JSW warta tylko 1 miliard zł, ale przejęcia nie będzie

Na zamknięciu giełdowej sesji 14 stycznia br. za jedną akcję Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) płacono 9 zł, co daje wycenę spółki na poziomie 1,056 miliarda złotych, czyli o 0,49 mld zł mniej niż cena, za jaką JSW kupiła w 2014 r. kopalnię Knurów-Szczygłowice. Pomimo tak niskiej wyceny przejęcie JSW jest prawie niemożliwe.

Nowy turbogenerator w ArcelorMittal w Dąbrowie Górniczej

Na terenie huty ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej oddano do użytku nowy turbogenerator. Jednostka o mocy 50 MW zwiększyła poziom produktywności, wydajności i niezawodności zakładu.

Markowski: jakie perspektywy przed JSW. Możliwe przejęcie?

Czy możliwe jest przejęcie JSW? - Po pierwsze - musiałby się na to zgodzić akcjonariusz większościowy, czyli Skarb Państwa. Po drugie - jestem absolutnie przekonany, że nowy zarząd JSW poradzi sobie z kryzysem - odpowiada Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki, w rozmowie z wnp.pl

Czy prywatne hutnictwo odchodzi w przeszłość?

Analitycy MEPS International stawiają to pytanie patrząc na poziom dominacji na świecie producentów z Chin i Rosji. W ten nurt wpisuje się także polityka niektórych krajów europejskich.

HW Pietrzak sprzeciwia się zmianom w akcjonariacie Ferrum

HW Pietrzak występuje przeciwko przejęciu przez spółki ArcelorMittal udziałów w Ferrum. Zmniejszenie udziałów HW Pietrzak mogłoby mieć wpływ na porozumienia finansowe osiągnięte przez Ferrum z wierzycielami.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH