Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Ciężkie życie stali

Stopniowa poprawa sytuacji gospodarczej obserwowana od połowy ubiegłego roku rysuje przed europejskim hutnictwem obraz lepszy niż w kilku poprzednich latach. Nie znaczy to, że ubywa problemów.

ArcelorMittal Europe o polityce klimatycznej: zadowolenie z zastrzeżeniami

Cieszy nas konkluzja Komisji Europejskiej, że nie powinno być bezpośrednich ani pośrednich kosztów wynikających z zaostrzenia polityki klimatycznej dla najlepszych zakładów stalowniczych w Europie. Martwi jednak pośredni wpływ tej polityki przez wysokie ceny energii i perspektywa podniesienia ich jeszcze wyżej - czytamy w komunikacie przesłanym redakcji wnp.pl przez ArcelorMittal Europe po szczycie klimatycznym.

ArcelorMittal: kwartał w oczach analityków

Tradycyjnie już na kilka dni przed publikacją oficjalnego raportu ArcelorMittal przedstawił szacunkowy wynik EBITDA stworzony na podstawie wskazań grupy analityków różnych banków i instytucji finansowych. Według nich wyniesie on 1,816 mld dolarów.

S. Samaddar, AMP: zaostrzenie norm klimatycznych spowoduje zamykanie hut

Przy obecnych prognozach popytu i wzrostu cen zakupu uprawnień wprowadzenie nowych norm będzie kosztowało europejską branżę hutniczą 70-100 mld euro w latach 2020-30. Jeżeli w grę wchodzą tak wielkie liczby nakłady w polskich warunkach będą całkowicie nie do zniesienia. Przy obecnym stanie przemysłu zakłady trzeba będzie po prostu zamykać, jeżeli staną przed koniecznością poniesienia takich kosztów - mówi Sanjay Samaddar, prezes ArcelorMittal Poland.

Mostostal Zabrze ma zlecenia od ArcelorMittal

Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe podpisał dwa kontrakty z ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej.

Lakshmi Mittal: ceny energii dobijają europejski przemysł

Przyjęcie nierealistycznych celów redukcji emisji dwutlenku węgla może poważnie zaszkodzić podstawom przemysłu Europy, jeszcze bardziej zmniejszając jego konkurencyjność - mówi Lakshmi Mittal, prezes ArcelorMittal. Wskazuje, że system handlu emisjami przekształcił się w kolejny podatek, jeszcze podnoszący wysokie ceny energii. Wskazał na przykład USA, gdzie energia dla przemysłu jest tańsza, co napędza działalność gospodarczą.

Hutnicy: politykę klimatyczną trzeba oprzeć na realnych podstawach

Przed nadchodzącym szczytem klimatycznym 60 prezesów i dyrektorów zarządzających europejskich firm metalurgicznych wystosowało list otwarty, w którym przypominają, że decyzja w sprawie nowych, ambitniejszych celów klimatycznych będzie także decyzją dotyczącą przyszłości wzrostu gospodarczego i milionów miejsc pracy w przemyśle Unii Europejskiej.

Wniosek Tauron i ArcelorMittal do UOKiK ws. wspólnej spółki

Tauron Polska Energia i ArcelorMittal złożyły 1 października br. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o wyrażenie zgody na utworzenie wspólnej spółki Tameh Holding.

Dłuższe pręty z ArcelorMittal Ostrava

ArcelorMittal Ostrava zmodernizował walcownię średnią i wprowadził do produkcji pręty gwintowane AMTB (ArcelorMittal threaded bars). Całość prac kosztowała 200 milionów koron. Modernizacja pozwoliła zwiększyć rozmiary produkowanych wyrobów.

Lato zamroziło ceny stali w Europie

Według analityków firmy MEPS International wakacyjne zmniejszenie aktywności spowodowało, że ceny stali pozostały na niezmienionym poziomie. Pełne portfele zamówień i hamujący import spadek kursu euro powodują jednak próby podniesienia cen przez europejskich producentów. Na razie próby te nie przynoszą zakładanych rezultatów.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH