Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Famur testuje kompleks ścianowy dla JSC ArcelorMittal Temirtau

Famur przeprowadził w Gorlicach test mini ściany urządzeń kompleksu ścianowego dla JSC ArcelorMittal Temirtau z Kazachstanu - poinformowała spółka.

ArcelorMittal: kolejny kwartał z zyskiem

Trzeci kwartał roku był dla ArcelorMittal nieco gorszy od drugiego, ale lepszy niż trzeci kwartał ubiegłego roku. Znaczny wpływ na wyniki miała poprawa sytuacji w Europie. Udało się zakończyć kwartał zyskiem netto.

ArcelorMittal Europe zaliczył kolejny dobry kwartał

Trzeci kwartał roku 2014 był także trzecim z rzędu kwartałem, w którym ArcelorMittal Europe uzyskał dodatni wynik operacyjny, po sześciu kolejnych kwartałach strat. Wyniki były słabsze niż w drugim kwartale tego roku, ale lepsze od ubiegłorocznych. Zdaniem koncernu to wynik nie tylko poprawy na rynku, ale optymalizacji kosztów, która pozwoliła zwiększyć marże mimo spadku cen.

Rynek stali: dyktat nadprodukcji

Stalowy rynek zrobił się bardzo ciekawy. Produkcja na świecie rośnie, choć niezbyt szybko. Spadającą rentowność hutnictwa ratują jedynie nurkujące ceny rudy.

Ciężkie życie stali

Stopniowa poprawa sytuacji gospodarczej obserwowana od połowy ubiegłego roku rysuje przed europejskim hutnictwem obraz lepszy niż w kilku poprzednich latach. Nie znaczy to, że ubywa problemów.

ArcelorMittal Europe o polityce klimatycznej: zadowolenie z zastrzeżeniami

Cieszy nas konkluzja Komisji Europejskiej, że nie powinno być bezpośrednich ani pośrednich kosztów wynikających z zaostrzenia polityki klimatycznej dla najlepszych zakładów stalowniczych w Europie. Martwi jednak pośredni wpływ tej polityki przez wysokie ceny energii i perspektywa podniesienia ich jeszcze wyżej - czytamy w komunikacie przesłanym redakcji wnp.pl przez ArcelorMittal Europe po szczycie klimatycznym.

ArcelorMittal: kwartał w oczach analityków

Tradycyjnie już na kilka dni przed publikacją oficjalnego raportu ArcelorMittal przedstawił szacunkowy wynik EBITDA stworzony na podstawie wskazań grupy analityków różnych banków i instytucji finansowych. Według nich wyniesie on 1,816 mld dolarów.

S. Samaddar, AMP: zaostrzenie norm klimatycznych spowoduje zamykanie hut

Przy obecnych prognozach popytu i wzrostu cen zakupu uprawnień wprowadzenie nowych norm będzie kosztowało europejską branżę hutniczą 70-100 mld euro w latach 2020-30. Jeżeli w grę wchodzą tak wielkie liczby nakłady w polskich warunkach będą całkowicie nie do zniesienia. Przy obecnym stanie przemysłu zakłady trzeba będzie po prostu zamykać, jeżeli staną przed koniecznością poniesienia takich kosztów - mówi Sanjay Samaddar, prezes ArcelorMittal Poland.

Mostostal Zabrze ma zlecenia od ArcelorMittal

Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe podpisał dwa kontrakty z ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej.

Lakshmi Mittal: ceny energii dobijają europejski przemysł

Przyjęcie nierealistycznych celów redukcji emisji dwutlenku węgla może poważnie zaszkodzić podstawom przemysłu Europy, jeszcze bardziej zmniejszając jego konkurencyjność - mówi Lakshmi Mittal, prezes ArcelorMittal. Wskazuje, że system handlu emisjami przekształcił się w kolejny podatek, jeszcze podnoszący wysokie ceny energii. Wskazał na przykład USA, gdzie energia dla przemysłu jest tańsza, co napędza działalność gospodarczą.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH