Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

ArcelorMittal Europa poprawia wyniki, ale traci na cenach

W pierwszym kwartale tego roku ArcelorMittal Europe wyprodukowało i sprzedało więcej stali niż w ostatnim kwartale 2014. Dobra była także dynamika liczonej w euro wartości sprzedaży i wysokości EBITDA. Różnice kursowe spowodowały jednak, że po przeliczeniu na dolary wyniki były znacznie słabsze.

ArcelorMittal - niższe przychody, mimo wzrostu wolumenów

W ciągu pierwszych trzech miesięcy ArcelorMittal zwiększył produkcji i dostawy stali oraz rudy żelaza. Spadek znaczny cen i różnice kursowe spowodowały jednak, że wyniki finansowe rok do roku uległy pogorszeniu.

Czysta produkcja stali nie dla Europy

ArcelorMittal pracuje nad technologiami mającymi zmniejszyć emisje przemysłowe w produkcji stali z rudy żelaza. Jest kilka obiecujących i sprawdzonych w produkcji metod, ale wymagają zastąpienia węgla gazem, a wysokie i niestabilne ceny tego surowca w Europie podważają opłacalność stosowania ich na naszym kontynencie.

Bernhard, Stalprofil: Konstrukcje stalowe w coraz lepszej sytuacji

Rynek rur pozostaje perspektywą na przyszłość, natomiast obecnie poprawia się sytuacja na rynku konstrukcji stalowych. Dla nas to tym ważniejsze, że od niedawna należąca do grupy Stalprofilu spółka Kolb działa na rynku jako generalny wykonawca, co pozwala osiągnąć znacznie wyższe marże – mówi Jerzy Bernhard, prezes Stalprofilu.

ArcelorMittal wznawia produkcję w Meksyku

Meksykański zakład Lazaro Cardenas mocno ograniczył produkcję w końcu marca. ArcelorMittal poinformował wówczas, że to wynik wysokiego poziomu importu z Rosji, który powoduje, że produkcja staje się nieopłacalna.

Reindustrializacja w Europie - idea i praktyka

Czy Europa może pozwolić sobie na utratę przemysłu? Jak temu przeciwdziałać? Rola innowacji w godzeniu sprzeczności między polityką klimatyczną a przemysłową, założenia, cele i warunki realizacji tzw. Planu Tajaniego, a także globalne uwarunkowania rozwoju gospodarczego Europy w perspektywie roku 2050 - to wybrane zagadnienia, jakie będziemy poruszać w czasie sesji „Reindustrializacja w Europie” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Koksownie na progu nowoczesności

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla rozpoczął starania o komercjalizację produktów projektu badawczego pod tytułem „Inteligentna koksownia spełniająca wymagania najlepszej dostępnej techniki”. Wynikiem jest 11 innowacyjnych produktów. Pierwsze wkrótce mogą trafić do koksowni.

ArcelorMittal zainwestuje w Chinach?

Według serwisu Bloomberg ArcelorMittal może zainwestować w akcje firmy, której jest już akcjonariuszem. Na razie spółka nie potwierdza tych informacji.

ArcelorMittal zainwestuje w Niemczech 88 mln euro

Modernizacja i zwiększenie konkurencyjności grupy mają być celem inwestycji ArcelorMittal w niemieckie zakłady koncernu. W tym roku inwestycje mają sięgnąć 88 mln euro.

ArcelorMittal obniży zużycie energii o kilkanaście procent

ArcelorMittal Galati wprowadziło modernizacje, które mają pozwolić zmniejszyć o połowę ilość pary dostarczanej do wielkiego pieca, a tym samym zwiększyć efektywność energetyczną rumuńskiego oddziału koncernu. To część szerokiego programu działań mających zmniejszyć zużycie energii o kilkanaście procent.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH