Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

ArcelorMittal Europe: zysk na poziomie operacyjnym

W czwartym kwartale minionego roku ArcelorMittal Europe wypracowało zysk operacyjny, mimo spadku poziomu wysyłek stali i wartości sprzedaży.

ArcelorMittal poprawia wyniki i zmniejsza zadłużenie

W ubiegłym roku ArcelorMittal poprawiło wynik EBITDA i zmniejszyło stratę netto. Znacznie lepsze rezultaty osiągnął segment stali niż segment wydobywczy. W tym roku firma spodziewa się dalszej poprawy sytuacji rynkowej, ale nieco niższego EBITDA.

Zabezpieczono dostawy węgla do koksowni w Zdzieszowicach

Zabezpieczono dostawy węgla do koksowni w Zdzieszowicach, należącej do grupy ArcelorMittal, w zamian za surowiec, który przestały dostarczać kopalnie JSW, gdzie trwa strajk. W ten sposób odsunięto widmo zatrzymania produkcji i wielomilionowych strat.

ArcelorMittal w oczach analityków

ArcelorMittal opublikował szacunkowy wynik EBITDA, przygotowany na podstawie przewidywań analityków banków i instytucji finansowych.

ArcelorMittal sprzedaje swoje rosyjskie kopalnie

Największy koncern stalowy na świecie, międzynarodowy gigant ArcelorMittal sprzedaje swoje ostatnie rosyjskie aktywa. Chodzi o dwie kopalnie węgla koksującego w północnej części Zagłębia Kuzbaskiego.

ArcelorMittal inwestuje w odpylanie Zenicy

Huta ArcelorMittal w Zenicy otrzyma nowy system odpylania konwertora tlenowego. Ma to być ostatnia z serii inwestycji proekologicznych zapoczątkowanych w roku 2008.

ArcelorMittal dostarczy blachy na gazociąg przez Turcję

Huta ArcelorMittal w Bremie dostarczy blachy do budowy gazociągu łączącego złoża w Azerbejdżanie z Europą. Dwuletnia budowa ma kosztować około 7 mld dolarów.

Majątek Tauron i ArcelorMittal już we wspólnej spółce

Sąd w Katowicach zarejestrował 10 grudnia br. podział spółek z Grupy Tauron oraz ArcelorMittal poprzez wydzielenie części ich majątku do TAMEH Polska.

Opłaty za emisje podniosą ceny stali w RPA

Południowoafrykański oddział ArcelorMittal zapowiedział, że planowany podatek od emisji wymusi podniesienie cen produkowanej tam stali.

ArcelorMittal inwestuje we Francji

Koncern ArcelorMittal poinformował, że zainwestuje 15 mln euro w poszerzenie zdolności produkcyjnych w zakładzie Bourg-en-Bresse. Stal ma być wykorzystywana do produkcji elastycznych rur do poszukiwań ropy i gazu.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH