Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

ArcelorMittal sprzedaje swoje rosyjskie kopalnie

Największy koncern stalowy na świecie, międzynarodowy gigant ArcelorMittal sprzedaje swoje ostatnie rosyjskie aktywa. Chodzi o dwie kopalnie węgla koksującego w północnej części Zagłębia Kuzbaskiego.

ArcelorMittal inwestuje w odpylanie Zenicy

Huta ArcelorMittal w Zenicy otrzyma nowy system odpylania konwertora tlenowego. Ma to być ostatnia z serii inwestycji proekologicznych zapoczątkowanych w roku 2008.

ArcelorMittal dostarczy blachy na gazociąg przez Turcję

Huta ArcelorMittal w Bremie dostarczy blachy do budowy gazociągu łączącego złoża w Azerbejdżanie z Europą. Dwuletnia budowa ma kosztować około 7 mld dolarów.

Majątek Tauron i ArcelorMittal już we wspólnej spółce

Sąd w Katowicach zarejestrował 10 grudnia br. podział spółek z Grupy Tauron oraz ArcelorMittal poprzez wydzielenie części ich majątku do TAMEH Polska.

Opłaty za emisje podniosą ceny stali w RPA

Południowoafrykański oddział ArcelorMittal zapowiedział, że planowany podatek od emisji wymusi podniesienie cen produkowanej tam stali.

ArcelorMittal inwestuje we Francji

Koncern ArcelorMittal poinformował, że zainwestuje 15 mln euro w poszerzenie zdolności produkcyjnych w zakładzie Bourg-en-Bresse. Stal ma być wykorzystywana do produkcji elastycznych rur do poszukiwań ropy i gazu.

UOKiK zgodził się na wspólną spółkę Tauron i ArcelorMittal

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał 24 listopada br. zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy - Tameh Holding.

Famur testuje kompleks ścianowy dla JSC ArcelorMittal Temirtau

Famur przeprowadził w Gorlicach test mini ściany urządzeń kompleksu ścianowego dla JSC ArcelorMittal Temirtau z Kazachstanu - poinformowała spółka.

ArcelorMittal: kolejny kwartał z zyskiem

Trzeci kwartał roku był dla ArcelorMittal nieco gorszy od drugiego, ale lepszy niż trzeci kwartał ubiegłego roku. Znaczny wpływ na wyniki miała poprawa sytuacji w Europie. Udało się zakończyć kwartał zyskiem netto.

ArcelorMittal Europe zaliczył kolejny dobry kwartał

Trzeci kwartał roku 2014 był także trzecim z rzędu kwartałem, w którym ArcelorMittal Europe uzyskał dodatni wynik operacyjny, po sześciu kolejnych kwartałach strat. Wyniki były słabsze niż w drugim kwartale tego roku, ale lepsze od ubiegłorocznych. Zdaniem koncernu to wynik nie tylko poprawy na rynku, ale optymalizacji kosztów, która pozwoliła zwiększyć marże mimo spadku cen.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH