Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Analitycy prognozują poprawę wyników ArcelorMittal

W kolejnych prognozach analityków, opublikowanych przez ArcelorMittal wielkość EBITDA koncernu w drugim kwartale roku jest szacowana na 1,8 mld USD.

ArcelorMittal kupi od JSW węgiel za 1,2 mld zł

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) 15 lipca 2014 r. zawarła z ArcelorMittal Poland umowę na dostawy węgla koksowego w 2014 r. Wartość netto umowy to ok. 1,2 mld zł.

MEPS: ceny stali spadają wraz ze cenami rudy

Sezonowe osłabienie popytu, utrzymująca się nadprodukcja i spadające ceny surowców spowodowały, według firmy MEPS International zatrzymanie cen stali, a nawet ich obniżkę. Nawet tam, gdzie popyt rośnie, jego wzrost jest hamowany przez nadprodukcję i wysoki poziom zapasów.

Bez Mittala nie byłoby już huty w Krakowie

ArcelorMittal zainwestował w Polsce w momencie bardzo trudnym dla naszego hutnictwa, w którym rozważano już nawet likwidację huty w Krakowie. Gdyby nie wejście koncernu, zakład już by dziś może nie istniał - przypomniano przy okazji świętowania przez ArcelorMittal dziesięciolecia obecności w Polsce. Teraz jednak zarówno huta, jak i ArcelorMittal potrzebują nowego impulsu rozwoju. Zdaniem Janusza Piechocińskiego ma nim być motoryzacja.

Ghosh wyjedzie do Kazachstanu

Surojit Ghosh, członek zarządu ArcelorMittal Poland, zajmie się restrukturyzacją zakładów ArcelorMittal w Kazachstanie. Pomogą mu w tym doświadczenia zdobyte w Polsce.

Piechociński: rząd wesprze projekt "Kraków - Nowa Huta Przyszłości"

Wielkie rządowe wsparcie dla projektu inwestycyjnego "Kraków - Nowa Huta Przyszłości", adresowanego do sektora nowoczesnych technologii, zapowiedział w piątek wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

ArcelorMittal świętuje polską dekadę

ArcelorMittal Poland obchodzi w tym roku dziesięciolecie obecności w Polsce. W ramach uroczystości odbędzie się m.in. spotkanie w walcowni gorącej huty ArcelorMittal w Krakowie, która jest największą inwestycją koncernu w Polsce.

Lakshmi Mittal: stal pozostanie podstawowym materiałem dla motoryzacji

Nikt nie powinien wątpić, że stal jest najlepszym wyborem dla przemysłu motoryzacyjnego. Przed producentami samochodów stoi zadanie odchudzenia szkieletu nadwozia o 25 proc. Stal pozwala to zrobić w sposób bardziej oszczędny i przyjazny dla środowiska niż inne materiały - uważa Lakshmi Mittal, prezes ArcelorMittal.

Restartowanie wygaszonych pieców obniża ceny stali

Niemal połowa pieców wyłączonych po roku 2008 wróciła już do pracy. To niestety niekoniecznie powód do optymizmu, bo oznacza wyższą nadprodukcja, która w połączeniu ze zwiększonym importem spoza strefy euro niekorzystnie wpływa na poziom cen.

Mundial ubrany w stal

Piłkarskie mistrzostwa świata poprzedził okres zmagań firm stalowych, starających się wykorzystać wielkie zapotrzebowanie na stal, jakie wywołała budowa nowych i modernizacja istniejących stadionów. W sumie wykorzystano ponad 53 tys. ton stali.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH