Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

ArcelorMittal sprzedaje hutę w Ameryce

ArcelorMittal i Gerdau poinformowały o sprzedaży Gallatin Steel koncernowi Nucor Corporation. Wartość transakcji to około 770 mln dolarów.

ArcelorMittal myśli o zwiększeniu zdolności produkcyjnych walcowni

Walcownia gorąca blach w Krakowie była największą inwestycją przeprowadzoną w ostatnich latach w europejskim stalownictwie. Obecnie jest jedną z najbardziej nowoczesnych walcowni gorących na świecie. Jej zdolność produkcyjna systematycznie rośnie. Widząc bardzo dobrą jakość i niezawodność tej linii w najbliższej przyszłości myślimy o pewnych korektach w zakresie zwiększenia zdolności produkcyjnych tej walcowni, co przełoży się na zwiększenie produkcji stali w Polsce - zapowiada Czesław Sikorski, dyrektor ds. produkcji koksu i projektów specjalnych oraz członek Zarządu ArcelorMittal Poland.

Zobacz, jak pracuje koksownia Zdzieszowice

Koksownia Zdzieszowice rozpoczęła pracę w 1932 roku. Od roku 2004 należy do koncernu ArcelorMittal, który zainwestował w niej dotąd około 800 mln zł. Obecnie produkuje 4,2 mln ton koksu rocznie. Trafia on do zakładów ArcelorMittal w Polsce, Niemczech, Belgii, Rumunii, Francji, Czechach, Algierii, na Ukrainie, a także w Meksyku i Kanadzie.

ArcelorMittal odchudza samochody

ArcelorMittal poinformował o stworzeniu nowej serii stali przeznaczonej dla motoryzacji. Pozwala ona zmniejszyć wagę elementów o 20 proc. Pierwsze seryjnie produkowane samochody z wykonanymi z niej częściami mają się pojawić w roku 2017.

ArcelorMittal zatrudnia... we Francji

ArcelorMittal poinformował, że w tym roku stworzy we Francji 700 nowych miejsc pracy. Od 2006 roku zainwestowano tam 2 mld euro.

Tomasz Ślęzak zastąpi S. Ghosha w ArcelorMittal Poland

Tomasz Ślęzak przejął w ArcelorMittal Poland odpowiedzialność za współpracę z sektorem publicznym. Zastąpi w tym zakresie Surojita Ghosha, który 15 lipca br. objął stanowisko dyrektora finansowego ArcelorMittal Kazakhstan.

Tauron i ArcelorMittal zakładają Tameh Holding

Przedstawiciele zarządów spółek z grupy Tauron oraz grupy ArcelorMittal podpisali 11 sierpnia br. w Katowicach umowę wspólników, dzięki której zostaną partnerami w spółce Tameh Holding, która będzie realizowała zadania inwestycyjne i operacyjne w obszarze energetyki przemysłowej. Umowa została zawarta na okres 15 lat z możliwością jej przedłużenia – poinformował Tauron Polska Energia.

ArcelorMittal Europe - kolejny kwartał zysku

ArcelorMittal Europe w trzecim już kwartale z rzędu wykazuje poprawę wyników. W drugim kwartale 2014 r. segment odnotował zysk operacyjny w wysokości 245 milionów EUR. Osiągnięciu zysku sprzyjały wzrost wolumenu dostaw stali i dalsza redukcja kosztów, ale negatywnie oddziaływał na wyniki spadek średniej ceny stali.

Lakshmi Mittal o pierwszym półroczu i perspektywach

Prezes i dyrektor generalny największego koncernu stalowego na świecie ArcelorMittal Lakshmi N. Mittal podczas telekonferencji z dziennikarzami dobrze ocenił minionych sześć miesięcy. Zadowolony zwłaszcza z poprawy sytuacji na rynku amerykańskim i europejskim.

ArcelorMittal z zyskiem za drugi kwartał

Drugi kwartał tego roku ArcelorMittal kończy poprawą wyników i osiągnięciem niewielkiego zysku netto. Spółka spodziewa się dalszej poprawy sytuacji gospodarczej i wyników w drugiej połowie roku.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH