Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Tauron i ArcelorMittal zakładają Tameh Holding

Przedstawiciele zarządów spółek z grupy Tauron oraz grupy ArcelorMittal podpisali 11 sierpnia br. w Katowicach umowę wspólników, dzięki której zostaną partnerami w spółce Tameh Holding, która będzie realizowała zadania inwestycyjne i operacyjne w obszarze energetyki przemysłowej. Umowa została zawarta na okres 15 lat z możliwością jej przedłużenia – poinformował Tauron Polska Energia.

ArcelorMittal Europe - kolejny kwartał zysku

ArcelorMittal Europe w trzecim już kwartale z rzędu wykazuje poprawę wyników. W drugim kwartale 2014 r. segment odnotował zysk operacyjny w wysokości 245 milionów EUR. Osiągnięciu zysku sprzyjały wzrost wolumenu dostaw stali i dalsza redukcja kosztów, ale negatywnie oddziaływał na wyniki spadek średniej ceny stali.

Lakshmi Mittal o pierwszym półroczu i perspektywach

Prezes i dyrektor generalny największego koncernu stalowego na świecie ArcelorMittal Lakshmi N. Mittal podczas telekonferencji z dziennikarzami dobrze ocenił minionych sześć miesięcy. Zadowolony zwłaszcza z poprawy sytuacji na rynku amerykańskim i europejskim.

ArcelorMittal z zyskiem za drugi kwartał

Drugi kwartał tego roku ArcelorMittal kończy poprawą wyników i osiągnięciem niewielkiego zysku netto. Spółka spodziewa się dalszej poprawy sytuacji gospodarczej i wyników w drugiej połowie roku.

Analitycy prognozują poprawę wyników ArcelorMittal

W kolejnych prognozach analityków, opublikowanych przez ArcelorMittal wielkość EBITDA koncernu w drugim kwartale roku jest szacowana na 1,8 mld USD.

ArcelorMittal kupi od JSW węgiel za 1,2 mld zł

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) 15 lipca 2014 r. zawarła z ArcelorMittal Poland umowę na dostawy węgla koksowego w 2014 r. Wartość netto umowy to ok. 1,2 mld zł.

MEPS: ceny stali spadają wraz ze cenami rudy

Sezonowe osłabienie popytu, utrzymująca się nadprodukcja i spadające ceny surowców spowodowały, według firmy MEPS International zatrzymanie cen stali, a nawet ich obniżkę. Nawet tam, gdzie popyt rośnie, jego wzrost jest hamowany przez nadprodukcję i wysoki poziom zapasów.

Bez Mittala nie byłoby już huty w Krakowie

ArcelorMittal zainwestował w Polsce w momencie bardzo trudnym dla naszego hutnictwa, w którym rozważano już nawet likwidację huty w Krakowie. Gdyby nie wejście koncernu, zakład już by dziś może nie istniał - przypomniano przy okazji świętowania przez ArcelorMittal dziesięciolecia obecności w Polsce. Teraz jednak zarówno huta, jak i ArcelorMittal potrzebują nowego impulsu rozwoju. Zdaniem Janusza Piechocińskiego ma nim być motoryzacja.

Ghosh wyjedzie do Kazachstanu

Surojit Ghosh, członek zarządu ArcelorMittal Poland, zajmie się restrukturyzacją zakładów ArcelorMittal w Kazachstanie. Pomogą mu w tym doświadczenia zdobyte w Polsce.

Piechociński: rząd wesprze projekt "Kraków - Nowa Huta Przyszłości"

Wielkie rządowe wsparcie dla projektu inwestycyjnego "Kraków - Nowa Huta Przyszłości", adresowanego do sektora nowoczesnych technologii, zapowiedział w piątek wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH