Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

ArcelorMittal ratuje się eksportem w obliczu kryzysu na ukraińskim rynku

ArcelorMittal szuka w eksporcie szans na uzupełnienie spadającego popytu na rynku ukraińskim. Zawirowania polityczne w regionie mogą niekorzystnie wpłynąć na tegoroczne prognozy rozwoju tamtejszych rynków. Tymczasem na Ukrainie po lutowych spadkach zapowiadany jest wzrost produkcji stali.

Dekada ArcelorMittal w Polsce: 5 mld zł inwestycji

Dziesięć lat temu ponad dwie trzecie potencjału polskiego hutnictwa znalazło się w gestii koncernu Lakshmiego Mittala. W tym czasie ArcelorMittal zainwestowało w modernizację tych zasobów prawie 5 mld zł.

ArcelorMittal odsyła zagranicznych pracowników z Ukrainy

Ze względu na niestabilną sytuację polityczną kraju ArcelorMittal odesłał za granicę obcokrajowców pracujących na Ukrainie. Nie powoduje to żadnych zakłóceń w pracy tamtejszych zakładów.

Długa droga do długiej szyny

Wprowadzenie do produkcji szyn o długości 120 m wymagało poważnej modernizacji budynku walcowni dużej w ArcelorMittal Dąbrowa Górnicza, a także przebudowy torowiska kolejowego. Nowy produkt postawił przed zakładem kilka poważnych wyzwań.

Hutnictwo: przyspieszenie z hamulcem

Zestaw czynników wpływających na koniunkturę w polskim hutnictwie pozostaje bez zmian: nowe inwestycje, ceny energii i koszty polityki klimatycznej, a także - last but not least - efekt walki z patologiami na rynku.

Wydarzenia na Ukrainie na razie bez konsekwencji dla ArcelorMittal Poland

Wśród zakładów jakie ArcelorMittal posiada na całym świecie są m.in. koksownia w Zdzieszowicach i huta w Krzywym Rogu na Ukrainie. Polskie i ukraińskie przedsiębiorstwa są ze sobą dość ściśle związane systemem dostaw. Na razie wydarzenia na Ukrainie nie wywołały żadnych utrudnień.

ArcelorMittal Poland zawiesił sporny system wynagrodzeń

Po rozmowach z przedstawicielami Solidarności zarząd ArcelorMittal Poland zawiesił wprowadzony na początku roku nowy system rozliczania czasu pracy. Strony będą prowadziły dalsze rozmowy na temat systemu wynagrodzeń.

Stalprofil na dużych zakupach

Stalprofil w lutym zamówił w różnych hutach ArcelorMittal wyroby hutnicze o łącznej wartości ponad 25 mln PLN.

ArcelorMittal zainteresowany Ilvą?

Według doniesień Agencji Reutera ArcelorMittal jest w grupie firm zainteresowanych nabyciem całości lub części włoskiej huty Ilva. Przedstawiciele spółek nie komentują tych doniesień.

S. Ghosh, AMP: Europa potrzebuje amerykańskiego podejścia do przemysłu

Cieszy nas to, że Europa dostrzega potrzebę odrodzenia przemysłu. Przedstawiane przez Komisję Europejską propozycje polityki klimatycznej są jednak antyrozwojowe. Potrzebujemy równie pragmatycznej polityki, jaką stosują Stany Zjednoczone - mówi Surojit Ghosh, członek zarządu ArcelorMittal Poland.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH