Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

ArcelorMittal dostarczy blachy na gazociąg przez Turcję

Huta ArcelorMittal w Bremie dostarczy blachy do budowy gazociągu łączącego złoża w Azerbejdżanie z Europą. Dwuletnia budowa ma kosztować około 7 mld dolarów.

Majątek Tauron i ArcelorMittal już we wspólnej spółce

Sąd w Katowicach zarejestrował 10 grudnia br. podział spółek z Grupy Tauron oraz ArcelorMittal poprzez wydzielenie części ich majątku do TAMEH Polska.

Opłaty za emisje podniosą ceny stali w RPA

Południowoafrykański oddział ArcelorMittal zapowiedział, że planowany podatek od emisji wymusi podniesienie cen produkowanej tam stali.

ArcelorMittal inwestuje we Francji

Koncern ArcelorMittal poinformował, że zainwestuje 15 mln euro w poszerzenie zdolności produkcyjnych w zakładzie Bourg-en-Bresse. Stal ma być wykorzystywana do produkcji elastycznych rur do poszukiwań ropy i gazu.

UOKiK zgodził się na wspólną spółkę Tauron i ArcelorMittal

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał 24 listopada br. zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy - Tameh Holding.

Famur testuje kompleks ścianowy dla JSC ArcelorMittal Temirtau

Famur przeprowadził w Gorlicach test mini ściany urządzeń kompleksu ścianowego dla JSC ArcelorMittal Temirtau z Kazachstanu - poinformowała spółka.

ArcelorMittal: kolejny kwartał z zyskiem

Trzeci kwartał roku był dla ArcelorMittal nieco gorszy od drugiego, ale lepszy niż trzeci kwartał ubiegłego roku. Znaczny wpływ na wyniki miała poprawa sytuacji w Europie. Udało się zakończyć kwartał zyskiem netto.

ArcelorMittal Europe zaliczył kolejny dobry kwartał

Trzeci kwartał roku 2014 był także trzecim z rzędu kwartałem, w którym ArcelorMittal Europe uzyskał dodatni wynik operacyjny, po sześciu kolejnych kwartałach strat. Wyniki były słabsze niż w drugim kwartale tego roku, ale lepsze od ubiegłorocznych. Zdaniem koncernu to wynik nie tylko poprawy na rynku, ale optymalizacji kosztów, która pozwoliła zwiększyć marże mimo spadku cen.

Rynek stali: dyktat nadprodukcji

Stalowy rynek zrobił się bardzo ciekawy. Produkcja na świecie rośnie, choć niezbyt szybko. Spadającą rentowność hutnictwa ratują jedynie nurkujące ceny rudy.

Ciężkie życie stali

Stopniowa poprawa sytuacji gospodarczej obserwowana od połowy ubiegłego roku rysuje przed europejskim hutnictwem obraz lepszy niż w kilku poprzednich latach. Nie znaczy to, że ubywa problemów.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH