Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

ArcelorMittal Europe stracił na przecenie magazynów

ArcelorMittal Europe odnotował 23 miliony euro straty operacyjnej w trzecim kwartale 2015 r. Według firmy do pierwszej od siedmiu kwartałów straty na poziomie operacyjnym doprowadził przede wszystkim wysoki poziom importu z Chin.

A. Mittal: import stali i ochrona klimatu to największe zagrożenia dla branży

Według ArcelorMittal największymi problemami branży stalowej w Europie są obecnie wysoki poziom importu taniej stali i rosnące koszty polityki klimatycznej. Te ostatnie będą kosztować branżę stalową nawet 10 mld dolarów w latach 2020 - 2030, co może doprowadzić do wyłączenia mocy produkcyjnych.

ArcelorMittal: dopływ taniej stali z importu rozregulował rynek

Według ArcelorMittal na wyniki trzeciego kwartału mocno wpłynęła obniżka cen stali, napędzana niebywale tanim chińskim eksportem. Wielkość i wartość dostaw spadły, a wynik EBITDA znowu jest ujemny.

ArcelorMittal oczami analityków

Według analityków największych banków EBITDA ArcelorMittal w trzecim kwartale roku powinno przekroczyć 1,3 mld dolarów, a w całym roku dojść niemal do 5,5 mld dolarów.

ZKS Ferrum zmodernizuje konwertor dla ArcelorMittal Poland

Zakład Konstrukcji Spawanych Ferrum uczestniczy w modernizacji konwertora w hucie ArcelorMittal. Otrzyma za to ponad 10 mln złotych.

ArcelorMittal dostarcza stal na budowę stadionu w Meksyku

ArcelorMittal dostarczyło 5000 ton stali na budowę stadionu BBVA Bancomer Stadium w Monterrey w Mexico, uznawanemu obecnie za najnowocześniejszy w Ameryce Łacińskiej.

ArcelorMittal zmniejsza swój ślad węglowy

Instalacja do wytwarzania etanolu z powstającego podczas produkcji stali dwutlenku węgla pomoże zmniejszyć nasz ślad węglowy, ale na razie nie mieści się w systemie działania ETS. Chcemy rozmawiać z Unią Europejską na temat uwzględnienia takiej technologii w obliczaniu poziomu emisji - mówi Carl de Mare, odpowiedzialny za nowe technologie w dziale badań i rozwoju ArcelorMittal.

Logistyka skazana na działanie w warunkach niepewności

Znane dotychczas na globalnym rynku logistycznym trendy i modele zmieniają się szybko, pod wpływem różnych czynników. Pojawiło się też kilka nowych zjawisk.

Orlen, KGHM, JSW, ArcelorMittal: nie ma to jak własna elektrownia!

Sierpniowe przerwy w dostawach energii elektrycznej o wiele bardziej odczuły te przedsiębiorstwa, które korzystają wyłącznie z energii systemowej, niż te, które produkują ją u siebie.

Spółka państwa i uczelni ma odmienić Nową Hutę

Minister skarbu Andrzej Czerwiński podpisał w piątek umowę z rektorami trzech krakowskich uczelni powołującą spółkę, która na rewitalizowanych terenach Nowej Huty będzie tworzyć "przestrzeń dla rozwoju innowacyjnej gospodarki".

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH