Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Czysta produkcja stali nie dla Europy

ArcelorMittal pracuje nad technologiami mającymi zmniejszyć emisje przemysłowe w produkcji stali z rudy żelaza. Jest kilka obiecujących i sprawdzonych w produkcji metod, ale wymagają zastąpienia węgla gazem, a wysokie i niestabilne ceny tego surowca w Europie podważają opłacalność stosowania ich na naszym kontynencie.

Bernhard, Stalprofil: Konstrukcje stalowe w coraz lepszej sytuacji

Rynek rur pozostaje perspektywą na przyszłość, natomiast obecnie poprawia się sytuacja na rynku konstrukcji stalowych. Dla nas to tym ważniejsze, że od niedawna należąca do grupy Stalprofilu spółka Kolb działa na rynku jako generalny wykonawca, co pozwala osiągnąć znacznie wyższe marże – mówi Jerzy Bernhard, prezes Stalprofilu.

ArcelorMittal wznawia produkcję w Meksyku

Meksykański zakład Lazaro Cardenas mocno ograniczył produkcję w końcu marca. ArcelorMittal poinformował wówczas, że to wynik wysokiego poziomu importu z Rosji, który powoduje, że produkcja staje się nieopłacalna.

Reindustrializacja w Europie - idea i praktyka

Czy Europa może pozwolić sobie na utratę przemysłu? Jak temu przeciwdziałać? Rola innowacji w godzeniu sprzeczności między polityką klimatyczną a przemysłową, założenia, cele i warunki realizacji tzw. Planu Tajaniego, a także globalne uwarunkowania rozwoju gospodarczego Europy w perspektywie roku 2050 - to wybrane zagadnienia, jakie będziemy poruszać w czasie sesji „Reindustrializacja w Europie” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Koksownie na progu nowoczesności

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla rozpoczął starania o komercjalizację produktów projektu badawczego pod tytułem „Inteligentna koksownia spełniająca wymagania najlepszej dostępnej techniki”. Wynikiem jest 11 innowacyjnych produktów. Pierwsze wkrótce mogą trafić do koksowni.

ArcelorMittal zainwestuje w Chinach?

Według serwisu Bloomberg ArcelorMittal może zainwestować w akcje firmy, której jest już akcjonariuszem. Na razie spółka nie potwierdza tych informacji.

ArcelorMittal zainwestuje w Niemczech 88 mln euro

Modernizacja i zwiększenie konkurencyjności grupy mają być celem inwestycji ArcelorMittal w niemieckie zakłady koncernu. W tym roku inwestycje mają sięgnąć 88 mln euro.

ArcelorMittal obniży zużycie energii o kilkanaście procent

ArcelorMittal Galati wprowadziło modernizacje, które mają pozwolić zmniejszyć o połowę ilość pary dostarczanej do wielkiego pieca, a tym samym zwiększyć efektywność energetyczną rumuńskiego oddziału koncernu. To część szerokiego programu działań mających zmniejszyć zużycie energii o kilkanaście procent.

ArcelorMittal Europe: zysk na poziomie operacyjnym

W czwartym kwartale minionego roku ArcelorMittal Europe wypracowało zysk operacyjny, mimo spadku poziomu wysyłek stali i wartości sprzedaży.

ArcelorMittal poprawia wyniki i zmniejsza zadłużenie

W ubiegłym roku ArcelorMittal poprawiło wynik EBITDA i zmniejszyło stratę netto. Znacznie lepsze rezultaty osiągnął segment stali niż segment wydobywczy. W tym roku firma spodziewa się dalszej poprawy sytuacji rynkowej, ale nieco niższego EBITDA.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH