Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

S. Samaddar, AMP: zaostrzenie norm klimatycznych spowoduje zamykanie hut

Przy obecnych prognozach popytu i wzrostu cen zakupu uprawnień wprowadzenie nowych norm będzie kosztowało europejską branżę hutniczą 70-100 mld euro w latach 2020-30. Jeżeli w grę wchodzą tak wielkie liczby nakłady w polskich warunkach będą całkowicie nie do zniesienia. Przy obecnym stanie przemysłu zakłady trzeba będzie po prostu zamykać, jeżeli staną przed koniecznością poniesienia takich kosztów - mówi Sanjay Samaddar, prezes ArcelorMittal Poland.

Mostostal Zabrze ma zlecenia od ArcelorMittal

Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe podpisał dwa kontrakty z ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej.

Lakshmi Mittal: ceny energii dobijają europejski przemysł

Przyjęcie nierealistycznych celów redukcji emisji dwutlenku węgla może poważnie zaszkodzić podstawom przemysłu Europy, jeszcze bardziej zmniejszając jego konkurencyjność - mówi Lakshmi Mittal, prezes ArcelorMittal. Wskazuje, że system handlu emisjami przekształcił się w kolejny podatek, jeszcze podnoszący wysokie ceny energii. Wskazał na przykład USA, gdzie energia dla przemysłu jest tańsza, co napędza działalność gospodarczą.

Hutnicy: politykę klimatyczną trzeba oprzeć na realnych podstawach

Przed nadchodzącym szczytem klimatycznym 60 prezesów i dyrektorów zarządzających europejskich firm metalurgicznych wystosowało list otwarty, w którym przypominają, że decyzja w sprawie nowych, ambitniejszych celów klimatycznych będzie także decyzją dotyczącą przyszłości wzrostu gospodarczego i milionów miejsc pracy w przemyśle Unii Europejskiej.

Wniosek Tauron i ArcelorMittal do UOKiK ws. wspólnej spółki

Tauron Polska Energia i ArcelorMittal złożyły 1 października br. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o wyrażenie zgody na utworzenie wspólnej spółki Tameh Holding.

Dłuższe pręty z ArcelorMittal Ostrava

ArcelorMittal Ostrava zmodernizował walcownię średnią i wprowadził do produkcji pręty gwintowane AMTB (ArcelorMittal threaded bars). Całość prac kosztowała 200 milionów koron. Modernizacja pozwoliła zwiększyć rozmiary produkowanych wyrobów.

Lato zamroziło ceny stali w Europie

Według analityków firmy MEPS International wakacyjne zmniejszenie aktywności spowodowało, że ceny stali pozostały na niezmienionym poziomie. Pełne portfele zamówień i hamujący import spadek kursu euro powodują jednak próby podniesienia cen przez europejskich producentów. Na razie próby te nie przynoszą zakładanych rezultatów.

ArcelorMittal sprzedaje hutę w Ameryce

ArcelorMittal i Gerdau poinformowały o sprzedaży Gallatin Steel koncernowi Nucor Corporation. Wartość transakcji to około 770 mln dolarów.

ArcelorMittal myśli o zwiększeniu zdolności produkcyjnych walcowni

Walcownia gorąca blach w Krakowie była największą inwestycją przeprowadzoną w ostatnich latach w europejskim stalownictwie. Obecnie jest jedną z najbardziej nowoczesnych walcowni gorących na świecie. Jej zdolność produkcyjna systematycznie rośnie. Widząc bardzo dobrą jakość i niezawodność tej linii w najbliższej przyszłości myślimy o pewnych korektach w zakresie zwiększenia zdolności produkcyjnych tej walcowni, co przełoży się na zwiększenie produkcji stali w Polsce - zapowiada Czesław Sikorski, dyrektor ds. produkcji koksu i projektów specjalnych oraz członek Zarządu ArcelorMittal Poland.

Zobacz, jak pracuje koksownia Zdzieszowice

Koksownia Zdzieszowice rozpoczęła pracę w 1932 roku. Od roku 2004 należy do koncernu ArcelorMittal, który zainwestował w niej dotąd około 800 mln zł. Obecnie produkuje 4,2 mln ton koksu rocznie. Trafia on do zakładów ArcelorMittal w Polsce, Niemczech, Belgii, Rumunii, Francji, Czechach, Algierii, na Ukrainie, a także w Meksyku i Kanadzie.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH