Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ArcelorMittal  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

ArcelorMittal: niewielka poprawa mimo trudnego rynku

Presja cenowa w stali i surowcach sprawiła, że mimo wzrostu produkcji przychody koncernu i wynik EBITDA liczone rok do roku nieco spadły. Udało się jednak osiągnąć zysk netto i zredukować zadłużenie.

Analitycy o ArcelorMittal: 1,3 mld dol. EBITDA w II kw.

Według grupy niezależnych analityków ArcelorMittal ma szanse skończyć drugi kwartał wynikiem EBITDA na poziomie 1,3 mld dolarów.

Ulgi w akcyzie poprawią konkurencyjność hutnictwa

Akcyza była najważniejszym elementem całego pakietu Programu dla Śląska. Oznacza dla nas roczne oszczędności około 120 mln złotych. Firmy już zapowiadają, że zaoszczędzone pieniądze przeznaczą na modernizacje – powiedział Stefan Dzienniak, prezes Hutniczej Izby Przemysłowo – Handlowej.

Branża hutnicza czeka na zmiany w akcyzie

Zdaniem przedstawicieli branży hutniczej zwolnienie z podatku akcyzowego od energii elektrycznej jest kluczowe dla możliwości konkurowania polskiego hutnictwa na rynku europejskim.

ArcelorMittal będzie produkować bioetanol z gazów procesowych

ArcelorMittal, LanzaTech i Primetals Technologies zbudują w hucie Ghent pierwszy w Europie zakład produkcji bioetanolu z gazów powstających podczas procesów metalurgicznych. Pilotażowa instalacja będzie pozwalała na wyprodukowanie 47 tys. ton etanolu rocznie, ale potencjał hut ArcelorMittal w Europie jest oceniany na pół miliona ton tego gazu.

Ferrum ma strategiczną umowę z ArcelorMittal

Ferrum i ArcelorMittal zawarły strategiczny alians w celu zabezpieczenia dostaw rur dla realizacji kluczowego kontraktu z OGP Gaz-System.

ArcelorMittal zbroi most na Wisłoku

ArcelorMittal Warszawa dostarczył 900 ton prętów zbrojeniowych na budowę mostu przez Wisłok w Rzeszowie.

Gorący czerwiec Ferrum

Prowadzimy rozmowy na temat restrukturyzacji finansowej spółki, a także utworzenia składu konsygnacyjnego. Zarówno jedne, jak i drugie negocjacje planujemy sfinalizować do końca czerwca - mówi Jacek Podwiński, wiceprezes Ferrum i dodaje, że spółka prowadzi również modernizację jednej z linii spawania, która może znacznie zwiększyć jej moce produkcyjne.

ArcelorMittal kusi segmentem automotive

Koncern prezentuje swoje możliwości w pracy dla sektora motoryzacji i zapowiada inwestycje w jednym ze swoich europejskich zakładów. W końcu maja podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowego zakładu w Indiach, wraz z jedną z tamtejszych firm stalowych.

Nowe moce ArcelorMittal w Krakowie

ArcelorMittal Distribution Solutions Poland uruchomił nową linię do cięcia poprzecznego blach w centrum serwisowym w Krakowie. Podniesie ona moce produkcyjne AMDS Poland o 100 tys. ton.

Submenu w finanasach
 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH