Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Dlaczego w Polsce trudno realizować wielkie projekty inwestycyjne?

Roczne opóźnienie w budowie gazoportu, większe od planowanych koszty inwestycji KGHM w chilijskim Sierra Gorda. Polskie przedsiębiorstwa mają spore problemy z dużymi inwestycjami. Czy winni są ludzie, czy raczej złe przepisy? Portalowi wnp.pl odpowiada Marcin Guzik, partner w firmie doradczej TenStep Polska.

Budowa elektrowni i kopalni Gubin po 2020 r.

Budowa kompleksu energetycznego Gubin-Brody zostanie imiennie wpisana do strategii i dokumentów rządowych. To inwestycja o strategicznym znaczeniu dla państwa – zadeklarował wicepremier Janusz Piechociński na spotkaniu z zarządem województwa lubuskiego i marszałek Elżbietą Polak oraz Lubuskim Zespołem Parlamentarnym.

D. Marzec, PGE: polski rynek energii jest racjonalny

Polski rynek energii jest racjonalny. Przede wszystkim dlatego, że uniknęliśmy owczego pędu w kwestii wysokości wsparcia dla energetyki odnawialnej. W wielu innych krajach europejskich, które nie ustrzegły się tego błędu, spowodowało to poważne perturbacje, a nawet kłopoty ze sfinansowaniem powstałych deficytów - przekonuje Dariusz Marzec, wiceprezes zarządu ds. rozwoju PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE: zmiana charakteru budowy elektrowni atomowej w Polsce

Projekt budowy elektrowni atomowej w Polsce jest przedsięwzięciem polskiego sektora elektroenergetycznego - powiedział wiceprezes PGE Dariusz Marzec, otwierając w piątek debatę w PAP "Elektrownia atomowa w Polsce - przygotowania i realizacja".

MG: konsolidacji kopalń z energetyką nie ma w planie naprawczym KW

Konsolidacja części kopalń z grupami energetycznymi jest jednym ze scenariuszy programu naprawczego dla górnictwa, analizowanych na potrzeby decyzyjne - wynika z informacji Ministerstwa Gospodarki. W planie naprawczym dla Kompanii Węglowej nie ma takich rozwiązań.

PGE EJ1: udział w projekcie jądrowym jest w interesie KGHM, Enei i Tauronu

KGHM, Enea i Tauron podpisały umowę o nabyciu udziałów w spółce PGE EJ 1, która ma wybudować pierwszą elektrownię jądrową w Polsce, ponieważ jest to w ich interesie - mówi Jacek Cichosz, prezes PGE EJ 1.

M. Woszczyk, PGE: nie ma projektu zakupu kopalni węgla od KW

Na rynku trwają spekulacje, czy PGE jest zainteresowana taką opcją, jak zakup kopalni węgla od Kompanii Węglowej. - Nie ma takiego projektu. Dostawy węgla zarówno dla istniejących bloków jak i Opola II, mamy zabezpieczone kontraktami długoterminowymi - mówi Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Tomczykiewicz: będzie konsolidacja kopalń z energetyką

Plan naprawczy dla górnictwa zakłada w pierwszym etapie przejęcie niektórych kopalń Kompanii Węglowej przez Węglokoks, a w kolejnym - konsolidację części kopalń ze spółkami energetycznymi Enea, PGE i Tauron - zapowiedział wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

PGE dostała 89,9 proc. akcji PGE Dystrybucja

PGE Polska Grupa Energetyczna 10 września 2014 r. zawarła z PGE Obrót umowę darowizny, przedmiotem której jest 89,91 proc. akcji PGE Dystrybucja.

Alstom rozpoczyna budowę farmy wiatrowej 90 MW dla PGE

Rozpoczęła się realizacja jednego z największych projektów w sektorze energetyki odnawialnej. W województwie pomorskim rusza budowa farmy wiatrowej Lotnisko o mocy 90 MW. Inwestorem nowej elektrowni jest PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, odpowiedzialna za rozwój projektów opartych o odnawialne źródła energii (OZE).

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH