Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Polska - energetyczny plac budowy

Polska stała się największym energetycznym placem budowy w Europie. Podczas budowy nowych bloków grupy energetyczne wdrażają najnowsze i najbardziej efektywne technologie i rozwiązania.

PGE zapewnia posłów, że zbuduje kopalnię i elektrownię Gubin

Na przełomie 2016 i 2017 r. PGE może uzyskać koncesję na wydobycie węgla brunatnego w lubuskiem. W przypadku pozytywnej decyzji dotyczącej realizacji inwestycji, prace związane z budową kopalni Gubin mogłyby ruszyć w 2018 r., a energia elektryczna z pierwszego bloku nowej elektrowni popłynie ok. 2025 r. – przekonują Marek Woszczyk, prezes PGE i Dariusz Marzec, wiceprezes spółki.

5 polskich firm energetycznych wśród 250 największych na świecie

Pięć polskich grup paliwowo-energetycznych znalazło się w zestawieniu 250 największych firm tego typu na świecie przygotowanym przez Platts. Są to PGE, PGNiG, Tauron, PKN Orlen oraz Energa.

Na dniach kamień węgielny pod nowe bloki w Opolu

Na 3 listopada zaplanowano uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowych bloków w Elektrowni Opole.

Elektrobudowa wygrała przetarg na wiatraki dla PGE

PGE Energia Odnawialna wybrała ofertę konsorcjum, w którego skład wchodzi Elektrobudowa, jako najkorzystniejszą w przetargu na zaprojektowanie i kompleksowe wykonanie robót budowlanych i elektrycznych w ramach budowy drugiego etapu Farmy Wiatrowej Resko o mocy 76 MW.

PGE ma umowę przyłączenia morskiej farmy wiatrowej

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zawarły ze spółką Elektrownia Wiatrowa Baltica-3 umowę o przyłączenie do sieci przesyłowej morskiej farmy wiatrowej o mocy 1045,5 MW.

Alstom: przetargi na bloki energetyczne dalekie od ideału

Obserwując wszystkie duże przetargi z ostatniej dekady można dojść do wniosku, że następuje coś w stylu eskalacji pomysłów konsultantów technicznych - wskazał Andrzej Twardowski, dyrektor Zakładu Elektrowni Alstom Power.

Skarga oddalona. Budowa bloku w Turowie wkrótce ruszy

Sąd Okręgowy w Łodzi oddalił w piątek skargę Shanghai Electric, która dotyczyła wyników przetargu na budowę nowego bloku w Elektrowni Turów - poinformował portal wnp.pl Maciej Szczepaniuk, rzecznik PGE. Dodał, że do końca 2014 r. zostanie wydane polecenie rozpoczęcia prac konsorcjum Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe, Budimex oraz Tecnicas Reunidas.

W EC Rzeszów oddano nowy blok energetyczny na gaz

W Elektrociepłowni Rzeszów oddano w piątek do użytku nowy blok kogeneracyjny zasilany gazem - wytwarzający energię elektryczną i ciepło. To pierwszy tego typu obiekt energetyczny w Grupie PGE i największy obecnie blok silnikowy na gaz w Polsce.

Energetyczne i węglowe akcje w górę po decyzji Rady UE

W piątek, 24 października br., akcje spółek energetycznych notowanych na warszawskiej giełdzie, które są związane z energetyką konwencjonalną, rosły po ogłoszeniu decyzji Rady Europejskiej ws. polityki klimatycznej UE do roku 2030. Rosły też akcje Bogdanki, czyli producenta węgla energetycznego.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH