Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Reforma EU ETS - czy tylko dla zwiększenia cen CO2?

- Reforma strukturalna EU ETS, czyli tzw. "market stability reserve" jest na pewno najgorszym elementem pakietu 2030, bo ewidentnie jej celem jest wywołanie wzrostu cen CO2.(…) Ta propozycja legislacyjna pojawiła się na prośbę europejskich, a nie polskich firm energetycznych - mówi Monika Morawiecka, dyrektor Departamentu Strategii PGE Polska Grupa Energetyczna, członek Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

Iwona Dybał, PUDS na rynku stali stabilizacja, ale jeszcze nie boom

Obecna sytuacja gwarantuje stabilizację, jest jednak daleka od stworzenia warunków na prawdziwy boom w naszej branży. Pierwszy kwartał tego roku przyniósł znaczące wzrosty zużycia w stosunku do końca roku 2013. Należy się jednak liczyć, że w skali całego roku wzrosty te będą trochę mniejsze – powiedziała Iwona Dybał, prezes Polskiej Unii Dystrybutorów Stali.

PGE ogłosiła przetarg na budowę farmy wiatrowej

PGE Energia Natury ogłosiła przetarg na budowę farmy wiatrowej Kisielice II (woj. warmińsko-mazurskie) o mocy 12 MW.

Współpraca PGE GiEK i Politechniki Rzeszowskiej

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ( PGE GiEK) i Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza zawarły porozumienie o współpracy naukowo - technicznej.

PGE wybrała wykonawcę farmy wiatrowej o mocy 90 MW

PGE Energia Odnawialna rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i budowę farmy wiatrowej Lotnisko o łącznej mocy 90 MW wraz z wyprowadzeniem mocy. Wartość zwycięskiej oferty wynosi prawie 138 mln zł netto.

PGE: budowa elektrowni jądrowej na Pomorzu nie zaszkodzi gminom

Do końca 2014 r. ma zapaść decyzja o wyborze jednej z 3 rozważanych gmin, w której zlokalizowana zostanie elektrownia jądrowa. Inwestor - spółka PGE EJ 1 - uspokaja lokalne społeczności, że elektrownia jądrowa nie oznacza automatycznie spadku liczby turystów. Mają o tym świadczyć przykłady z innych państw, gdzie mieszkańcy zyskali na sąsiedztwie takiego zakładu. Sama elektrownia może być również atrakcją turystyczną.

Obligacje PGE Sweden z ratingiem BBB+

Fitch przyznał euroobligacjom o wartości 138 mln euro emitowanym przez PGE Sweden, spółkę zależną PGE, rating "BBB+"- poinformowała PGE w komunikacie.

PGE wzięło pożyczkę na odsiarczanie w EC Bydgoszcz

Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz otrzymał 15 mln zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na budowę instalacji odsiarczania spalin.

Spółki energetyczne: rekomendacja "sprzedaj" tylko dla CEZ

Enea i Energa to spółki z sektora energetycznego na GPW, w które warto zainwestować. Dla PGE, Taurona, ZE PAK analitycy rekomendują "trzymaj". Natomiast CEZ to spółka z rekomendacją "sprzedaj" z powodu spadku wyniku na wytwarzaniu zarówno w Europie Środkowej jak i Południowej ze względu na niższe zakontraktowane ceny energii elektrycznej.

W I półroczu EBITDA PGE będzie taka jak rok temu

Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna (PGE) informuje, że według wstępnych szacunków skonsolidowany zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) w pierwszym półroczu 2014 roku wyniesie ok. 4,6 mld złotych. To niemal dokładnie tyle samo, co w pierwszym półroczu 2013 r.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH