Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Zapora Niedów na rzece Witka będzie gotowa w terminie

Odbudowa zapory Niedów na rzece Witka przebiega zgodnie z planem i zakończy się w sierpniu przyszłego roku - powiedział we wtorek w Niedowie (Dolnośląskie) minister skarbu Andrzej Czerwiński.

PGE: nowe bloki w Opolu zrealizowane w 17 proc.

Inwestycja budowy dwóch bloków po 900 MW w Elektrowni Opole została zrealizowana w 17 proc. - poinformowała w poniedziałek PGE.

Instal Lublin zyskuje zamówienie dla Elektrowni Opole

Zamówienie dotyczy zaprojektowania i wykonania systemów ogrzewania i klimatyzacji dla dwóch bloków Elektrowni Opole. Wartość umowy przekracza 8 mln złotych.

Resort gospodarki: polska elektrownia jądrowa w 2025 r.

Resort gospodarki traktuje rok 2025 jako obowiązujący dla oddania pierwszej polskiej elektrowni jądrowej - wynika z oświadczenia MG przesłanego we wtorek PAP. "Rzeczpospolita" informuje, że jest poślizg i elektrownia będzie gotowa cztery lata później.

Polska atomówka powstanie później?

Polska elektrownia atomowa ma zostać uruchomiona w 2029 r. Taką datę podała PGE w korespondencji technicznej z PSE – informuje „Rzeczpospolita”.

PGE sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego

PGE Polska Grupa Energetyczna została partnerem tytularnym Stadionu Narodowego w Warszawie. Na mocy pięcioletniej umowy będzie on od teraz nosił nazwę PGE Narodowy.

Opole. PGE zainteresowana pakietem akcji ECO

PGE, powołując się na zainteresowanie rozwojem branży ciepłowniczej, zwróciła się do E.ON edis energia - akcjonariusza Energetyki Cieplnej Opolszczyzny (ECO) - z pytaniami o pakiet akcji ECO, który E.ON chce zbyć. E.ON oświadczył, że jego akcje w ECO SA nie są na sprzedaż.

Alstom rozpoczął produkcję turbogeneratora dla bloków w Opolu

Alstom, w swoim wrocławskim zakładzie, rozpoczął produkcję GIGATOP 2, dwubiegunowego turbogeneratora chłodzonego wodorem i wodą. Urządzenie będzie częścią dwóch nowych bloków 5 i 6 opalanych węglem kamiennym na parametry ultrakrytyczne w Elektrowni Opole. Po zakończeniu inwestycji będzie to jeden z największych obiektów zasilanych węglem w kraju.

MSP: energetyka zaangażuje się w górnictwo

Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa spotkali 9 lipca br. się z zarządami czołowych spółek znajdujących się w nadzorze MSP w sprawie propozycji ich zaangażowania się w powstający Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw (FIPP), który będzie zarządzany przez PIR.

Wiceminister skarbu: zaangażowanie energetyki w górnictwo musi być uzasadnione biznesowo

Wiceminister skarbu państwa Zdzisław Gawlik uważa, że zaangażowanie spółek energetycznych w górnictwo - o ile do niego dojdzie - musi być uzasadnione biznesowo.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH