Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Sprzedaż energii: wolny rynek, ale nie wolna amerykanka

PGE, Enea, Energa, Tauron, Polkomtel i RWE Polska podpisały przygotowaną przez TOE deklarację "Dobre Praktyki Sprzedawców Energii Elektrycznej". - Zależy nam na tym, żeby eliminować z rynku oferty zawierające półprawdy, niedopowiedzenia, bo jedna nieuczciwa oferta, jeden niezadowolony klient oznacza pogorszenie reputacji całej branży - mówił Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE.

Prezes PGE: UE ma kosztowny pomysł na ochronę klimatu

Tego się nie da ukryć: unijny pakiet klimatyczno-energetyczny jest kosztownym pomysłem na ochronę klimatu. Problemem nie jest to, że nikt nie chce chronić środowiska, bo wszyscy chcemy czystego środowiska. Trzeba jednak brać pod uwagę koszty i mierzyć siły na zamiary - podkreślił Marek Woszczyk, prezes PGE.

Ekolodzy nadal chcą zablokować budowę bloku w Turowie

Fundacja Ekologiczny Serwis Prawny z Krakowa wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu skargę na korzystną dla PGE GiEK decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze ws. środowiskowych uwarunkowań dla budowy nowego bloku 430-450 MW w Elektrowni Turów - dowiedział się portal wnp.pl.

Polska walczy z emisją CO2. Jej głos musi więcej znaczyć

Polska, mimo opinii unijnego truciciela, podejmuje duże i skuteczne działania, aby obniżyć emisję CO2 i podnosić efektywność przemysłu. Do tego coraz głośniej zabiega o to, by cele polityki klimatycznej nie przysłaniały globalnej rzeczywistości gospodarczej. Stawką jest nie tylko przyszłość unijnej energetyki, ale także hutnictwa, cementowni oraz innych przemysłów energochłonnych.

Polityka energetyczna UE już się zmienia

Polskie stanowisko dot. polityki energetycznej UE jest jak kropla drążąca skałę - na pierwszy rzut oka efektu nie widać, jest on dostrzegalny dopiero w dłuższym okresie. Tak też jest z polityką energetyczną UE, która już nie jest taka sama jak jeszcze kilka lat temu - to jedna z głównych konkluzji konferencji "Polska droga do gospodarki niskoemisyjnej", poprzedzającej Europejski Kongres Gospodarczy.

Polska może skutecznie wpływać na politykę klimatyczną UE

Głos Polski w kwestiach energetycznych i klimatycznych ma w Brukseli coraz większe znaczenie. Dlatego istnieje szansa na transformację do nowoczesnej energetyki niskoemisyjnej w oparciu o węgiel. Nie powinniśmy jednak przy tym zapominać, że w dłuższej perspektywie musimy być przygotowani na znacznie większa produkcję energii odnawialnej - to pierwsze wnioski, które płyną z konferencji "Polska droga do gospodarki niskoemisyjnej", zorganizowanej we wtorek 8 kwietnia w Katowicach, wprowadzającej do tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Budowa Elektrowni Opole dużym wyzwaniem technicznym

Wykonywanie tzw. płaszcza chłodni kominowej o wysokości 185 m potrwa ok. 9 miesięcy, a prace przy nim muszą się odbywać 24 godziny na dobę. Budowa bloków elektrowni projektowana jest w trójwymiarze, a betony komponuje się określając nawet skład chemiczny wody.

Rok 2014 będzie trudny dla grup energetycznych

W roku 2013 r. wyniki finansowe grup energetycznych były dość dobre. Rok 2014 dla grup ze znaczącym udziałem sektora wytwarzania będzie prawdopodobnie trudniejszy.

RWE nie ma planów sprzedaży RWE Polska

RWE AG nie ma planów sprzedaży RWE Polska, nie prowadzi również żadnych rozmów w tym zakresie - poinformowała spółka RWE Polska.

PGE zainteresowane aktywami RWE w Polsce?

Podczas posiedzenia Komisji Skarbu Państwa na temat przekształceń własnościowych w elektroenergetyce polskiej dyskusja zeszła na temat ewentualnej sprzedaży polskich aktywów RWE. Wynikało z niej, że gdyby powstała taka możliwość to PGE byłaby zainteresowana zakupem tych aktywów.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH