Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

MSP: Kowalczyk pełnomocnikiem ds. górnictwa - czasowo

Wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk, powołany na pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa, będzie pełnił tę funkcję czasowo - poinformował minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Jego zdaniem górnictwo musi przejść głęboką restrukturyzację.

PGE: spodziewana poprawa w energetyce konwencjonalnej

PGE ocenia, że m.in. obserwowany wzrost hurtowych cen energii korzystnie przełoży się na wyniki energetyki konwencjonalnej w 2015 roku. W przypadku dystrybucji grupa nie spodziewa się istotnych zmian wyników w przyszłym roku i przewiduje, że zanim ostatecznie wykrystalizuje się model regulacji jakościowej tego segmentu to może upłynąć jeszcze kilka miesięcy.

Byli pracownicy domagają się prawie 493,5 mln zł odszkodowania od PGE

12,2 tys. byłych akcjonariuszy PGE GiE, głównie byłych pracowników spółki, złożyło do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew, w którym domagają się odszkodowań na łączną kwotę prawie 493,5 mln zł - czytamy w "Parkiecie". Chodzi o rzekome nieprawidłowości przy łączeniu energetycznego koncernu z firmami zależnymi.

M. Woszczyk, PGE: od stycznia chcemy ruszyć z nową strategią handlową

PGE zapowiada w obszarze handlu hurtowego i detalicznego koncentrację na poprawie średniej marży po wprowadzeniu nowego modelu handlowego w 2015 roku. - Od pierwszego stycznia 2015 chcemy ruszyć z nową strategią handlową. Wolumen energii nie będzie głównym motorem tej strategii - powiedział Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE.

PGE rozstrzygnęła przetarg na budowę kolejnych wiatraków

PGE Energia Natury dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na budowę Farmy Wiatrowej Kisielice II.

W PGE po trzech kwartałach spadek zysku

Po trzech kwartałach br. zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej grupy PGE wyniósł 2,884 mld zł, czyli był mniejszy o 13 proc. niż rok temu. W samym trzecim kwartale br. zysk netto grupy przypadający na akcjonariuszy PGE wyniósł 387 mln zł , co w porównaniu z analogicznym okresem ubr. oznaczało spadek o 65 proc.

Analitycy: perspektywy Energi i Enei lepsze niż PGE i Taurona

BESI Grupo Novo Banco wydał pozytywne rekomendacje dla grup Energa i Enea oraz neutralne dla PGE i Taurona. Plusem Energii duża ekspozycja na działalność regulowaną - dystrybucję, OZE i segment ciepła; Enea jako pierwsza - w 2017 r. - odda duży blok energetyczny. PGE i Tauron będą miały kłopoty z wypłatą dywidendy w dotychczasowej wielkości.

PGE planuje nowe farmy wiatrowe o mocy 218 MW

Do końca przyszłego roku PGE chce wybudować nowe farmy wiatrowe o łącznej mocy 218 MW - czytamy w "Parkiecie". Całkowita moc tego typu źródeł wyniesie wtedy 529 MW.

Elektrobudowa ma kontrakt na farmę wiatrową PGE

PGE Energia Odnawialna podpisała z konsorcjum, w którego skład wchodzi Elektrobudowa, kontrakt na zaprojektowanie i kompleksowe wykonanie robót budowlanych i elektrycznych w ramach budowy drugiego etapu Farmy Wiatrowej Resko o mocy 76 MW.

Premier: budowa elektrowni to praca i przyszłość dla kopalń

Trwające inwestycje w budowę nowych bloków energetycznych to ważny impuls dla rynku pracy, a także gwarancja utrzymania wydobycia w krajowym górnictwie węgla kamiennego - podkreśliła premier Ewa Kopacz.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH