Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

PGE: zmiana cen prądu bez związku z pakietem klimatycznym 2030

Od 1 stycznia 2015 r. przeciętne gospodarstwo domowe o zużyciu około 2000 kWh rocznie korzystające z usług PGE będzie płacić miesięcznie o około 1 zł więcej niż obecnie za energię i jej dystrybucję łącznie. PGE informuje, że wzrost opłat nie ma związku z ustaleniami dotyczącymi pakietu klimatyczno-energetycznego 2030.

PGE ma kredyt 1 mld zł z BGK na inwestycje

PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała 17 grudnia br. umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na współfinansowanie programu inwestycyjnego oraz bieżącej działalności. Kredyt o wartości 1 mld zł został udzielony przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programu „Inwestycje polskie”.

M. Suska, Energomix: producenci dążą do podwyższenia cen energii

- Z wypowiedzi przedstawicieli PGE i Taurona wynikało, że budowa nowych bloków będzie dla nich rentowna przy cenie hurtowej rzędu 180-200 zł/MWh i wydaje mi się, że zaczynają dążyć do osiągnięcia tego poziomu. Na wzrost cen hurtowych ma też wpływ podwyżka cen CO2 - mówi Michał Suska, prezes zarządu Energomix.

Karpiński: w br. ok. 1 mld zł z prywatyzacji i ponad 4 mld zł z dywidend

W tym roku do budżetu państwa wpłynie z prywatyzacji ok. 1 mld zł, podobnie będzie w przyszłym roku - poinformował PAP minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Zatwierdzone dywidendy od spółek SP w tym roku to 4,36 mld zł, a plany na 2015 r. to 4,5 mld zł - dodał.

Ruszyła nowa kampania promocyjna PGE

PGE Polska Grupa Energetyczna ruszyła z nową, szeroko zakrojoną kampanią reklamową, pod hasłem „Zapewniamy energię”. „Są tacy, którzy widzą więcej, czerpią z tego, co nas otacza…” to pierwsze słowa spotów PGE Polskiej Grupy Energetycznej przygotowanych w ramach nowej kampania reklamowej.

Miliard złotych na blok w Turowie z Inwestycji Polskich

Nowy blok o mocy 450 MW w Elektrowni Turów będzie współfinansowany przez program Inwestycje Polskie kwotą 1 mld zł - zapowiedział w poniedziałek Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.

Połączenie PGE Gubin z PGE GiEK

Spółka PGE Gubin zostanie połączona z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Od stycznia 2015 roku cały potencjał energetycznego giganta jakim jest PGE GiEK wraz z zasobami finansowymi i ludzkimi będzie do dyspozycji projektu „Gubin”.

PGE dostarczy energię do Stadionu Narodowego

W nadchodzącym 2015 roku energię elektryczną dla obiektów należących do spółki PL.2012+, w tym dla Stadionu Narodowego, sprzedawać będzie PGE Obrót.

Przetarg na budowę Elektrowni Puławy unieważniony

Elektrownia Puławy - spółka, której udziałowcami są Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy oraz PGE GiEK - unieważniła przetarg na budowę duobloku gazowo-parowego o mocy 800-900 MW.

Czy PGE będzie mieć kłopoty przez byłego członka rady nadzorczej?

Czy uchwały podejmowane przez walne zgromadzenie akcjonariuszy PGE mogą być nieważne przez bałagan w ładzie korporacyjnym? O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH