Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

PSE kupi od PGE GiEK energię na pokrycie strat sieciowych

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) zaoferowało najkorzystniejszą ofertę w przeprowadzonym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) postępowaniu o udzielenie zamówienia na sprzedaż energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.

PGE Dystrybucja buduje linię Zamość - Szczebrzeszyn

Realizowana przez PGE Dystrybucja budowa nowoczesnej linii na trasie Zamość - Szczebrzeszyn pozwoli skrócić okresy przerw w dostawach energii dla odbiorców finalnych oraz ograniczyć straty przesyłowe - poinformowała PGE.

PGE GiEK wykupi siedem domów w pobliżu Elektrowni Opole

PGE GiEK SA "w trosce o dobro mieszkańców" sąsiadujących z rozbudowywaną za ponad 11,5 mld zł Elektrownią Opole wykupi 7 domów w miejscowości Brzezie, w pobliżu której znajduje się elektrownia. Poziom realizacji rozbudowy wynosi obecnie 22 proc. - podała spółka.

PGE oferuje usługę pozwalającą optymalizować zużycie prądu

PGE wprowadza na rynek usługę METEUS umożliwiającą m.in. monitorowanie zużycia energii elektrycznej, a w konsekwencji optymalizację jej poboru i obniżenie rachunków za prąd.

PGE przenosi swój stadion z Gdańska do Warszawy

Wraz z końcem września br. wygasa umowa na sponsoring tytularny PGE Areny w Gdańsku. PGE Polska Grupa Energetyczna nie rezygnuje z aktywnego włączania się w sponsoring sportu, dlatego w lipcu 2015 r. rozpoczęła współpracę ze spółką PL.2012+, na mocy której przez najbliższe pięć lat będzie sponsorem tytularnym PGE Narodowego.

Ekspert: docelowo energetyka ma przejąć zagrożone kopalnie

Rząd chce, by docelowo energetyka przejęła kopalnie zagrożone upadkiem, zapewniła im zbyt na węgiel, nawet w oparciu o nierynkowe kontrakty długoterminowe. Energetykę ma zaś zabezpieczać rynek mocy lub kontrakty różnicowe, czyli nierynkowe dotowanie ceny energii - uważa Wojciech Jakóbik.

Czy PGE i Energa wejdą do TF Silesia?

PGE jest zainteresowana zaangażowaniem w TF Silesia na warunkach rynkowych, analizuje ten projekt i jego wpływ na budowę wartości grupy - informuje Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE. Z kolei Energa poinformowała, że odpowiadając na zaproszenie Skarbu Państwa przystąpi do analizy projektu zaangażowania w TF Silesia

Górnictwo dołuje notowania akcji PGE, Taurona i Enei

W ostatnich dniach notowania cen akcji Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), Tauron Polska Energia oraz Enei sięgnęły swoich najniższych poziomów w historii. Spora część obserwatorów wiąże te spadki z zapowiedziami włączenia się tych grup w ratowanie górnictwa węgla kamiennego.

PGE: nowy blok energetyczny w Gorzowie gotowy w 70 proc.

Budowa nowoczesnego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów wchodzi w kluczową fazę realizacji. Wykonanie projektu o wartości blisko 700 mln zł brutto sięgnęło 70 proc. Nowa jednostka o mocy 138 MW, opalana gazem ze źródeł lokalnych, zostanie uruchomiona w marcu 2016 r. - poinformowała PGE.

Na jakim etapie jest polski projekt jądrowy?

PGE EJ 1, spółka powołana do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, zrealizowała kolejne zadania w ramach prowadzonego projektu. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska (GDOŚ) wszczął na wniosek PGE EJ 1 procedurę oceny oddziaływania na środowisko. W kolejną fazę wchodzą badania środowiskowe i lokalizacyjne.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH