Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

PGE: inwestycja w Turowie może wymagać dodatkowych nakładów

Budowa bloku w Elektrowni Turów nie została wstrzymana, ale z powodu zmian wymogów środowiskowych konieczna jest modyfikacja projektu technicznego. Inwestycja może wymagać dodatkowych nakładów - poinformował PAP Maciej Szczepaniuk, rzecznik PGE.

PGE zmienia politykę dywidendową

Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna 25 sierpnia br. podjął decyzję o przyjęciu nowej polityki dywidendy.

PGE prognozuje stratę 5 mld zł w pierwszym półroczu

PGE prognozuje za pierwsze półrocze br. stratę netto przypadającą akcjonariuszom jednostki dominującej w wysokości aż 5,0 miliardów złotych - podała spółka w komunikacie. Będzie to efektem odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych z segmentu energetyka konwencjonalna w wysokości ok. 8,8 mld złotych - skutkujący zmniejszeniem raportowanego wyniku netto o ok. 7,1 mld złotych.

Wielka przecena akcji firm górniczych i energetycznych

24 sierpnia br. na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) taniały akcje większości spółek, ale to kursy spółek węglowych i energetycznych były wśród najbardziej spadających. Niekwestionowanym liderem spadków była Bogdanka, której akcje potaniały aż o 29,66 proc.

Bez zmian w zarządzie PGE

W trakcie posiedzenia Rady Nadzorczej PGE Polskiej Grupy Energetycznej, jakie odbyło się 20 sierpnia br., nie dokonano zmian w zarządzie spółki, choć taki punkt znajdował się w porządku obrad.

Będą zmiany w Radzie Nadzorczej PGE

Na 14 września br. zwołano Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGE Polskiej Grupy Energetycznej, które zajmie się zmianami w Radzie Nadzorczej spółki. To będzie druga, po Tauronie, znacząca wymiana składów RN spółki kontrolowanej przez Skarb Państwa.

Nowe bloki w Elektrowni Opole gotowe w 20 proc.

Zaawansowanie budowy dwóch nowych bloków energetycznych w Elektrowni Opole, flagowej inwestycji PGE i największej inwestycji w Polsce po roku 1989, przekroczyło 20 proc. - podała energetyczna grupa.

Zarząd PGE do zmiany? Nie chcą ratować Kompanii

W czwartek może dość do zmian w zarządzie Polskiej Grupy Energetycznej - ustalił dziennik "Rzeczpospolita:.

Największy blok elektrowni w Bełchatowie zsynchronizowany z siecią

Największy w kraju blok elektrowni w Bełchatowie o mocy 858 MW został tuż przed godz. 14 zsynchronizowany z krajową siecią elektroenergetyczną - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka PGE GiEK Iwona Paziak. Kilkudniowe wyłączenie bloku było spowodowane awarią techniczną.

Elektrownia Bełchatów uruchamia trzy bloki

Elektrownia Bełchatów rozpoczęła uruchamianie bloku nr 10, a w okolicach południa 11 sierpnia ma rozpocząć się uruchamianie dwóch kolejnych bloków, w tym bloku 858 MW - podała PGE GiEK.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH