Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Wielka przecena firm energetycznych na giełdzie

24 listopada br. był kiepski dla akcjonariuszy grup energetycznych. Akcje wszystkich spółek taniały, rekordowe spadki - o 5,53 proc. - zanotowano na akcjach grupy Energa. Akcje Energi, Enei oraz Taurona osiągnęły najniższe notowania w swojej giełdowej historii.

MSP: nadzór nad spółkami energetycznymi przydzielony

Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa nadzoruje PGE, a Henryk Baranowski, wiceminister skarbu państwa, Eneę, Energę i Taurona Polska Energia. Nadzór nad ZEW Niedzica przypadł wiceministrowi Filipowi Grzegorczykowi.

Bloki w Opolu gotowe w 27 proc. Rosną chłodnie kominowe

Postęp prac na budowie bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole wynosi 27 proc. Zaawansowane prace toczą się przy pierwszej z chłodni kominowych, która osiągnęła wysokość 150 metrów z docelowych 185.

PGE wybuduje pierwsze stacje tankowania wodoru w Polsce

W Warszawie i Poznaniu wskutek zainicjowanej współpracy pomiędzy PGE oraz Instytutem Transportu Samochodowego powstaną dwie demonstracyjne stacje tankowania wodoru (HRS) dla samochodów osobowych i autobusów - poinformowała PGE.

Energetyka zawiedziona, że unia energetyczna koncentruje się na klimacie

Europejskie firmy sektora energii elektrycznej są zawiedzione, że unia energetyczna koncentruje się na kwestiach klimatycznych. Ich zdaniem potrzebne jest bardziej spójne podejście do kwestii źródeł odnawialnych, bezpieczeństwa dostaw i połączeń energetycznych.

PGE i Tauron rozwijają usługi online

Od czwartku każdy z klientów PGE może korzystać z nowego elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Nowe rozwiązania wdrożył też Tauron.

PGE ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami energii

PGE Polska Grupa Energetyczna ruszyła z kolejną odsłoną kampanii informacyjnej przestrzegającej przed nieuczciwymi sprzedawcami energii. To odpowiedź na liczne zgłoszenia klientów oraz niepokojące dane liczbowe przekazywane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Polimex wygrał przetarg na kotły w Turowie za 340 mln zł

Oferta, którą złożył Polimex Energetyka - spółka zależna Polimeksu-Mostostalu, została wybrana przez PGE GiEK jako najkorzystniejsza w przetargu na modernizację kotłów na blokach 1-3 w Elektrowni Turów. Wartość oferty to niemal 340 mln zł netto.

PKP Cargo wygrał nowy przetarg transportowy PGE

PKP Cargo w okresie 2016-2018 r. przewiezie dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna około 12 milionów ton węgla i ponad milion ton sorbentów wapiennych.

Nowe bloki: Kozienice gotowe w 70 proc., a Opole w 24 proc.

Budowa bloku 1075 MW w Kozienicach jest zaawansowana w 70 proc., a w przypadku dwóch bloków w Elektrowni Opole po 900 MW każdy jest to 24 proc. - poinformował Polimex-Mostostal, który bierze udział w realizacji obu inwestycji.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH