Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Korytarz Północ - Południe: klucz do rozwoju naszego regionu

Bez transgranicznych połączeń infrastrukturalnych, kraje Unii nie będą mogły wykorzystać atutów, jakie niesie wspólnota. Warto więc budować połączenia międzysystemowe, bo mogą one wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne, przyspieszyć rozwój gospodarczy i poprawić jakość życia - zgodzili się uczestnicy panelu zatytułowanego "Scalanie Europy - od Korytarza Północ-Południe do unii energii, transportu i komunikacji", który odbył się podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Różne drogi do innowacji

Innowacje najczęściej kojarzymy z przełomowymi wynalazkami, które zmieniają nasze codzienne życie. Skądinąd słusznie, ale to jedynie wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o tę dziedzinę. Dróg prowadzących do określenia innowacyjnej firmy jest bardzo wiele. Jak wybrać najwłaściwszą, by zostać liderem innowacji? O tym właśnie rozmawiali uczestnicy debaty "Liderzy innowacji" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Od energetyczno-klimatycznej rewolucji w UE nie ma już odwrotu

Od obranego kierunku polityki energetyczno-klimatycznej UE nie ma już odwrotu, ważne jest więc, aby cele tej polityki realizować nie niszcząc przy tym europejskich przedsiębiorstw i nie obniżać konkurencyjności europejskiej gospodarki – to główna konkluzja z dyskusji „Energia, przemysł, klimat, czyli trzy w jednym”, jaka odbyła się podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Chętni na PKP Energetykę tworzą aliansy

Tauron wraz z Eneą przymierzają się do złożenia oferty zakupu PKP Energetyki z partnerami finansowymi - dowiedział się "Parkiet".

Enea, KGHM i Tauron kupiły od PGE udziały w atomowej spółce

Polska Grupa Energetyczna oraz Enea, KGHM Polska Miedź i Tauron Polska Energia 15 kwietnia br. zawarły umowę nabycia udziałów w PGE EJ 1, czyli spółce celowej, która odpowiedzialna jest za przygotowanie i realizację inwestycji polegającej na budowie i eksploatacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej o mocy ok. 3.000 MWe.

M. Woszczyk, PGE: rynek energii nie transformuje się samorzutnie

- Rynek energii nie tyle transformuje się samorzutnie, wskutek oczywistego postępu technologicznego, ile ta zmiana jest stymulowana przez regulacje -podkreślił Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE, podczas debaty "Koniec tradycyjnej energetyki? Transformacje i strategie" przeprowadzonej podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Grabowski: unijny kompromis ws. polityki energetycznej korzystny dla Polski

Mniejsza konkurencyjność europejskiej gospodarki przy wątpliwych globalnie korzyściach dla środowiska - na te zagrożenia polityki energetycznej Unii Europejskiej wskazywano we wtorek w Katowicach. Minister środowiska uważa unijny kompromis za korzystny dla Polski.

PGE GiEK ma dostawcę kotła do Elektrociepłowni Zgierz

PGE GiEK podpisała kontrakt na generalne wykonawstwo zabudowy kompletnego kotła parowego, pełniącego rolę jednostki szczytowo-rezerwowej o mocy 24 MW w Elektrociepłowni Zgierz.

Rewitalizacja Łodzi koordynowana z gestorami sieci

Rewitalizacja kwartałów ulic w centrum Łodzi będzie prowadzona ze współpracy z gestorami sieci energetycznej, ciepłowniczej i gazowej. Prezydent Hanna Zdanowska podpisała w tej sprawie w poniedziałek listy intencyjne z Veolią, PGE i Polską Spółką Gazownictwa.

W jakie rozwiązania IT inwestuje GK PGE?

Najistotniejszym, realizowanym obecnie, przedsięwzięciem jest kompleksowe wdrożenie systemu SAP w kluczowych spółkach grupy - mówi Andrzej Pilaszek, dyrektor departamentu strategii IT GK PGE.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH