Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Prezes PGE: wzrost sprzedaży energii dzięki większej efektywności

Wydaje się, że Polska Grupa Energetyczna jest bardziej efektywna od konkurentów w zakresie pozyskiwania klientów - mówi Marek Woszczyk, prezes spółki.

Dołek cenowy na rynku energii już za nami

W najbliższych miesiącach należy się spodziewać presji na dalszy wzrost cen energii - przewiduje Marek Woszczyk, prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE).

PGE animatorem rynku CO2 na niemieckiej giełdzie EEX

W sierpniu 2014 r. PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczęła realizację funkcji animatora rynku (ang. market maker) na terminowym rynku uprawnień do emisji CO2 giełdy European Energy Exchange (EEX) - poinformowała PGE.

Rząd przygotowuje podział Kompanii Węglowej?

Międzyresortowy zespół do spraw sanacji górnictwa węgla kamiennego układa puzzle dla sektora, który w pierwszym półroczu miał 772 mln zł starty netto, a na samej sprzedaży węgla stracił 1 mld zł.

Wzrost spekulacji i cen na rynku energii

W pierwszym półroczu rosły obroty energią na Towarowej Giełdzie Energii oraz ceny energii, które są już wyższe niż w niektórych krajach sąsiednich.

Zaawansowane prace ziemne na budowie bloków w Opolu

Na budowie nowych bloków w Elektrowni Opole zostały zakończone wykopy pod budynki maszynowni i kotłowni bloku nr 6. Na ukończeniu są również prace ziemne związane z wykopami pod budynki maszynowni i kotłowni bloku nr 5.

PGE liczy na pełną dyspozycyjność mocy wytwórczych

Zależy nam na dyspozycyjności i pełnej dostępności naszych jednostek wytwórczych - deklaruje Marek Woszczyk, prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE).

Szef PGE: konsumpcja energii będzie rosnąć

Możemy się spodziewać utrzymania pozytywnych trendów obserwowanych w pierwszej połowie 2014 roku, zwłaszcza w kontekście konsumpcji energii - przewiduje Marek Woszczyk, prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE).

PGE zmniejszyło wydobycie węgla brunatnego

W pierwszym półroczu 2014 r. Polska Grupa Energetyczna (PGE) wydobyła o 4 proc. mniej węgla brunatnego, niż rok wcześniej. Wydobycie węgla spadło z 25,03 mln ton do 24,13 mln ton.

PGE jednak nie sprzeda NOM-u

Polska Grupa Energetyczna wycofała się z pomysłu sprzedaży Niezależnego Operatora Międzystrefowego (NOM) - informuje "Rzeczpospolita". Tym samym plany Telestrady, która chciała przejąć operatora, spełzły na niczym.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH