Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Konsolidacja energetyki. Kto zyska najwięcej?

Rynkowi analitycy oceniają, że planowana konsolidacja grup energetycznych może przynieść spore korzyści, a najwięcej zysków może odnieść grupa Tauron. Trudnością może być zabezpieczenie interesów mniejszościowych akcjonariuszy spółek energetycznych.

PGE w 2014 r. osiągnęła zysk netto w wys. 3,6 mld zł

Według wstępnych szacunków zarządu PGE, skonsolidowany zysk operacyjny grupy, powiększony o amortyzację (EBITDA) w 2014 r. wyniesie ok. 8,1 mld zł, natomiast zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej ok. 3,6 mld zł - poinformowała PGE.

PGE: kamień węgielny pod odsiarczanie w Bydgoszczy

Wmurowano kamień węgielny pod budowę instalacji odsiarczania w ZEC Bydgoszcz. Inwestycja, której wykonawcą jest Alstom Power, ma zostać oddana do użytku do połowy listopada 2015 r.

Będą rozmowy prezesów grup energetycznych ze związkowcami

28 stycznia br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Skarbu Państwa, zarządów grup energetycznych oraz NSZZ Solidarność. Na spotkaniu ustalono, że w ciągu kilku dni prezesi czterech grup energetycznych spotkają się z przedstawicielami związków zawodowych by porozmawiać o sytuacji społecznej wewnątrz tych grup - poinformował wnp.pl Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.

Karpiński: chcemy, by polski kapitał nadal kontrolował elektroenergetykę

Silna elektroenergetyka to jeden z fundamentów polskiego bezpieczeństwa energetycznego, które od lat konsekwentnie budujemy; zapewniliśmy i chcemy utrzymać kontrolę nad tym segmentem przez polski kapitał - powiedział w środę PAP minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński.

Związki: konsolidacja energetyki może mieć negatywne skutki społeczne

Mówiąc o ewentualnej konsolidacji grup energetycznych zazwyczaj mówi się o skutkach biznesowych a całkowicie pomija się skutki społeczne. Istnieje obawa, że konsolidacja energetyki może doprowadzić do likwidacji miejsc pracy - mówi wnp.pl Janusz Śniadecki, przewodniczący Zrzeszenia Związków Zawodowych Energetyków (ZZZE).

Dziś rozmowy Solidarności, MSP i prezesów grup energetycznych

Na środę, 28 stycznia br. zaplanowano rozmowy przedstawicieli Ministerstwa Skarbu Państwa, zarządów grup energetycznych oraz NSZZ Solidarność ws. sytuacji w spółkach energetycznych - poinformował wnp.pl Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.

Pomorscy samorządowcy zaniepokojeni planami konsolidacji energetyki

Pomorscy samorządowcy są zaniepokojeni planowaną konsolidacją sektora energetycznego. Uważają, że taka decyzja może mieć negatywne skutki dla gospodarki Pomorza. W tej sprawie skierowali we wtorek list otwarty do premier Ewy Kopacz i do ministra skarbu.

PGE chce odrzucenia taryf gwarantowanych OZE

PGE skierowała do senackich komisji gospodarki narodowej i środowiska pismo wnoszące o odrzucenie w całości tzw. poprawki prosumenckiej, którą Sejm wprowadził do ustawy o OZE system cen gwarantowanych sprzedaży energii elektrycznej z mikroinstalacji o mocy do 10 kW.

MSP: plan konsolidacji energetyki w przyszłym tygodniu

Wkrótce wszystko przedstawimy na konferencji prasowej, myślę że na początku przyszłego tygodnia - odpowiedziała Agnieszka Jabłońska-Twaróg, rzeczniczka ministerstwa skarbu państwa na pytanie o termin upublicznienia planu konsolidacji sektora energetycznego.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH