Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

PGE wzięło pożyczkę na odsiarczanie w EC Bydgoszcz

Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz otrzymał 15 mln zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na budowę instalacji odsiarczania spalin.

Spółki energetyczne: rekomendacja "sprzedaj" tylko dla CEZ

Enea i Energa to spółki z sektora energetycznego na GPW, w które warto zainwestować. Dla PGE, Taurona, ZE PAK analitycy rekomendują "trzymaj". Natomiast CEZ to spółka z rekomendacją "sprzedaj" z powodu spadku wyniku na wytwarzaniu zarówno w Europie Środkowej jak i Południowej ze względu na niższe zakontraktowane ceny energii elektrycznej.

W I półroczu EBITDA PGE będzie taka jak rok temu

Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna (PGE) informuje, że według wstępnych szacunków skonsolidowany zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) w pierwszym półroczu 2014 roku wyniesie ok. 4,6 mld złotych. To niemal dokładnie tyle samo, co w pierwszym półroczu 2013 r.

PGE ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami energii

Nieuczciwi sprzedawcy energii nachodzą klientów w domach, wprowadzają w błąd, zachęcają do zmiany sprzedawcy energii. Potem okazuje się, że klient, który zmienił sprzedawcę, zamiast zaoszczędzić może stracić. Poza tym, czekają go kary finansowe za wycofanie się z niekorzystnej dla siebie umowy - mówi Piotr Wróbel, rzecznik PGE Obrót.

Atomowa francuska lekcja dla Polski

Blok jądrowy Flamanville 3: budżet przekroczony o ponad pięć miliardów euro i cztery lata opóźnienia. Czy według podobnego scenariusza będziemy budować elektrownię jądrową w Polsce?

Niedopowiedzenia ekologów ws. emisji CO2 z El. Bełchatów

Organizacje ekologiczne po raz kolejny uznały Elektrownię Bełchatów za największego emitenta CO2 w UE. PGE GiEK, spółka do której należy bełchatowska elektrownia wyjaśnia, że jest tak, ponieważ El. Bełchatów jest największą elektrownią węglową w UE.

PGE Obrót będzie dostarczać energię dla Warszawy

Spółka PGE Obrót z Rzeszowa będzie dostarczać energię elektryczną dla Warszawy i jednostek organizacyjnych miasta. Umowa w tej sprawie obowiązywać będzie do końca 2015 r.

D. Marzec, PGE: w energetyce coraz mniej rynku, a więcej regulacji

Sektor energetyczny w coraz mniejszym stopniu jest rynkiem, na którym działa się jedynie w oparciu o konkurencję i niskie ceny. To jest sektor coraz bardziej regulowany - mówi Dariusz Marzec, wiceprezes zarządu ds. rozwoju PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Ekspert: to dobrze, że PGE kupuje "atomowe" kompetencje

Brytyjski inżynier kontraktu pierwszej polskiej elektrowni atomowej będzie musiał nie tylko wybrać technologię i lokalizację, lecz przede wszystkim przekonać Polaków do tego typu energii - przekonuje prezes Instytutu Studiów Energetycznych. To ważny krok we wciąż mało zaawansowanym polskim programie energii jądrowej, który będzie wart nawet ponad 50 mld złotych.

PGE ma więcej czasu na ofertę na bydgoski KPEC

Miasto Bydgoszcz przedłużyło Polskiej Grupie Energetycznej wyłączność negocjacyjną na zakup udziałów Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy do 21 sierpnia - informuje "Parkiet".

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH