Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

PGE nie wejdzie do Nowej Kompanii Węglowej?

Z posiadanych przez stronę związkową informacji wynika, że Polska Grupa Energetyczna (PGE) nie zaangażuje się w projekt Nowej Kompanii Węglowej (NKW), a nawet jeśli się zaangażuje, to w bardzo niewielkim stopniu - powiedział Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności.

Kopalnie węgla brunatnego niemile widziane

Grupa ZE PAK poniosła klęskę w referendum lokalnym w Babiaku w woj. wielkopolskim, w którym mieszkańcy wypowiedzieli się przeciwko powstaniu nowej odkrywki węgla brunatnego na ich terenie. Również inne tego typu inwestycje przegrywają z oporem lokalnych społeczności.

Elektrownia Bełchatów wyprodukowała już 850 mln MWh energii

16 czerwca br. o godzinie 19.35 licznik wyprodukowanej energii w Elektrowni Bełchatów wskazał 850 000 000 MWh. Na wyprodukowanie takiej ilości energii zużyto ponad 1 057 000 000 ton węgla brunatnego.

Zmiany w Radzie Nadzorczej PGE

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) 24 czerwca 2015 r. podjęło uchwały o powołaniu składu Rady Nadzorczej nowej kadencji. Większość nowych członków Rady zasiadała w niej już w poprzedniej kadencji.

PGE wypłaci 1,45 mld zł dywidendy

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) 24 czerwca 2015 r. podjęło uchwałę o podziale zysku netto za rok obrotowy 2014 w wysokości 5,45 mld zł. Na dywidendę przeznaczono 1,45 mld zł, co daje 0,78 zł na jedną akcję.

Była wiceprezes PGE pokieruje Netią

Bogusława Matuszewska, w przeszłości wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) od 6 lipca br. będzie pełniła obowiązki prezesa Netii. Zastąpi na tym stanowisku Pawła Szymańskiego, którego 22 czerwca br. odwołała rada nadzorcza spółki.

Wiceprezes PGE ostro krytykuje ideologię klimatyczną UE

Chciałbym, aby unijny rynek energii był sensowny z punktu widzenia uczestników rynku, gdyż obecnie jego model jest absolutnie bezsensowny - podkreśla Dariusz Marzec, wiceprezes PGE ds. rozwoju. W jego opinii, inwestycje w energetykę konwencjonalną, która stanowi podstawę systemu elektroenergetycznego, zasługują na wsparcie podobnie jak OZE.

PGE wybuduje odazotowanie i odsiarczanie w Pomorzanach

PGE GiEK oczekuje na wnioski od wykonawców zainteresowanych udziałem w przetargach na budowę „pod klucz” instalacji odazotowania oraz odsiarczania i odpopielania spalin w Elektrowni Pomarzany (Zespół Elektrowni Dolna Odra). Dzięki modernizacji eksploatacja siłowni ma zostać wydłużona o 20 lat.

Nowa KW na przełomie lipca i sierpnia br.

Zapowiadany termin utworzenia tzw. Nowej Kompanii Węglowej na koniec czerwca br. przesunie się na koniec lipca, bądź początek sierpnia.

Były szef Vattenfalla i wiceprezes PGE w zarządzie Erbudu

Rada nadzorcza Erbudu powołała do zarządu spółki Pawła Smolenia, który w przeszłości był m.in. prezesem w Vattenfall Heat Poland oraz wiceprezesem w PGE. Sektor energetyczny należy do głównych kierunków rozwojowych w strategii budowlanego Erbudu.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH