Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Fitch utrzymał ratingi PGE na poziomie BBB+

Agencja ratingowa Fitch utrzymała długookresowe ratingi PGE w walucie zagranicznej i lokalnej na poziomie BBB+, perspektywa obu ratingów jest stabilna.

29 maja wyrok ws. odszkodowania ws. zamiany akcji spółek energetycznych

29 maja Sąd Apelacyjnego w Warszawie wyda wyrok w jednej ze spraw o odszkodowanie od Skarbu Państwa za straty poniesione przy zamianie akcji podczas konsolidacji grup energetycznych PGE, Tauron oraz Energa. Łącznie do sądów trafiło kilkanaście pozwów przeciwko SP oraz PGE.

M. Woszczyk, PGE: prąd nie jest z gniazdka

Nie załamywałbym rąk nad przyszłością energetyki konwencjonalnej. Natomiast nie ulega wątpliwości, że rola i funkcja tej energetyki musi się zmieniać i zresztą już się zmienia - mówi Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Trwa spór o atomowe odwierty na Pomorzu

Spółka PGE EJ 1 przygotowuje się do dokonania odwiertów w gminie Choczewo w woj. pomorskim, gdzie jest jedna z dwóch potencjalnych lokalizacji elektrowni jądrowej. Część lokalnej społeczności obawia się, że odwierty mogą zniszczyć obszar cenny przyrodniczo dlatego domagają się odwołania decyzji zatwierdzającej projekt robót geologicznych.

Nowa odsłona sporu o wymianę akcji podczas konsolidacji energetyki

Na 21 maja br. w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie zaplanowano pierwszą z serii rozpraw ws. wypłaty rekompensaty przez Skarb Państwa za wymianę akcji w procesie konsolidacji spółek sektora elektroenergetycznego. Ministerstwo Skarbu Państwa odrzuca zarzuty i przekonuje, że wymiana akcji dokonana została zgodnie z prawem.

PGE chce przeznaczyć 1,45 mld zł na dywidendę

Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna 20 maja 2015 r. podjął decyzję o proponowanym podziale zysku netto za rok obrotowy 2014. Zarząd PGE proponuje przeznaczyć na dywidendę dla akcjonariuszy 0,78 zł na jedną akcję tj. kwotę 1.458.413.446,62 zł.

Komu strata, komu zysk - jak radzi sobie energetyka?

Największe krajowe firmy energetyczne zanotowały w zeszłym roku zróżnicowane wyniki finansowe. Rok 2015 dla łatwy nie będzie.

Wbito pierwszą łopatę na budowie bloku 450 MW w Turowie

W poniedziałek uroczyście zainaugurowano budowę nowego bloku energetycznego o mocy 450 MW w Elektrowni Turów. W wydarzeniu wzięli udział premier Ewa Kopacz oraz minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Energetyka - górnictwo: dwie (różne) strony tego samego medalu

Górnictwo i energetykę należy traktować jako nierozłączną całość. Przed laty przy konsolidacji energetyki górnictwo pozostawiono same sobie. Skutki tego są nad wyraz widoczne.

Jak węgiel z prądem

Restrukturyzacja polskiego górnictwa ożywiła kwestię łączenia węgla z energetyką. Sceptycy wyraźnie ostrzegali przed operacjami mającymi polityczny, a nie ekonomiczny fundament. Czy mariaż z węglem może być dla energetyki korzystny?

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH