Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Współpraca PGE GiEK z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gorzowie

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zawarły porozumienie o współpracy naukowo - technicznej. PGE GiEK współpracuje już z 12 ośrodkami naukowymi w kraju.

PGE GiEK ma czterech chętnych na dostawę kotła

PGE GiEK otrzymała cztery oferty w przetargu na generalne wykonawstwo zabudowy kompletnego kotła parowego, pełniącego rolę jednostki szczytowo-rezerwowej o mocy 24 MW w Elektrociepłowni Zgierz.

Japoński bank pomaga szukać PGE pieniędzy na blok w Turowie

PGE Polska Grupa Energetyczna we współpracy z japońskim bankiem Sumitomo Mitsui Banking Corporation sprawdza możliwości pozyskania finansowania budowy bloku 450 MW w Elektrowni Turów z japońskich, niemieckich i hiszpańskich agencji kredytów eksportowych (Export Credit Agencies – ECA) – poinformowała wnp.pl PGE.

Ustawa o OZE nie stanowi przełomu dla finansów grup energetycznych

Ustawa o OZE jako akt regulacyjny nie stanowi pozytywnego, czy negatywnego przełomu dla finansów grup energetycznych. Perspektywicznie ważne będzie czy i w jaki sposób grupy energetyczne wpiszą się w aukcyjny system wsparcia OZE - ocenia Paweł Puchalski, szef działu analiz DM BZ WBK.

Rafako w 2015 r. spodziewa się 700 mln zł za Jaworzno

W 2015 r. zamierzamy zafakturować ok. 700 mln zł z kontraktu na blok w Jaworznie, z czego ok. 40 mln to wynagrodzenie za prace własne Rafako - poinformowała portal wnp.pl Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes raciborskiej spółki. Dodała, że trwają rozmowy dotyczący kontraktacji ostatnich dużych prac podwykonawczych w ramach tego zlecenia.

PKP ma wstępne oferty zakupu PKP Energetyka

PKP SA otrzymała dziś wstępne oferty w procesie prywatyzacji spółki PKP Energetyka. Jak oświadczył Sławomir Baniak, dyrektor ds. Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji w Grupie PKP, „zainteresowanie procesem jest duże.

PGE: konsolidacja to przygotowanie na starcie z potentatami

Powinniśmy sobie, jako obywatele, odpowiedzieć na pytanie, czy rynek energetyczny to rynek dużych, czy małych firm - podkreśla Dariusz Marzec, wiceprezes ds. rozwoju PGE.

Piechociński: warto konsolidować energetykę i górnictwo, ale po modernizacji kopalń

Warto konsolidować energetykę i górnictwo, ale tylko po potrzebnej modernizacji i restrukturyzacji kopalń - uważa wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński. Według niego konsolidacja nie może "infekować" podmiotów energetycznych "ekonomiczną niewydolnością".

To będzie rok intensywnych prac budowlanych w Elektrowni Opole

Fundamenty obydwu maszynowni oraz kotłowni, żelbetowe budynki maszynowni czy przeważająca część pierwszej z chłodni kominowych - to m.in. prace, które mają być wykonane do końca tego roku na terenie rozbudowywanej właśnie Elektrowni Opole.

PGE wdrożyła system informatyczny SAP

PGE Polska Grupa Energetyczna wdrożyła system informatyczny klasy ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa) w dwóch obszarach biznesowych. Wdrożenie ma ułatwić zarządzanie firmą i obniżyć koszty działalności grupy.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH