Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

PGE: konsolidacja to przygotowanie na starcie z potentatami

Powinniśmy sobie, jako obywatele, odpowiedzieć na pytanie, czy rynek energetyczny to rynek dużych, czy małych firm - podkreśla Dariusz Marzec, wiceprezes ds. rozwoju PGE.

Piechociński: warto konsolidować energetykę i górnictwo, ale po modernizacji kopalń

Warto konsolidować energetykę i górnictwo, ale tylko po potrzebnej modernizacji i restrukturyzacji kopalń - uważa wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński. Według niego konsolidacja nie może "infekować" podmiotów energetycznych "ekonomiczną niewydolnością".

To będzie rok intensywnych prac budowlanych w Elektrowni Opole

Fundamenty obydwu maszynowni oraz kotłowni, żelbetowe budynki maszynowni czy przeważająca część pierwszej z chłodni kominowych - to m.in. prace, które mają być wykonane do końca tego roku na terenie rozbudowywanej właśnie Elektrowni Opole.

PGE wdrożyła system informatyczny SAP

PGE Polska Grupa Energetyczna wdrożyła system informatyczny klasy ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa) w dwóch obszarach biznesowych. Wdrożenie ma ułatwić zarządzanie firmą i obniżyć koszty działalności grupy.

PGE sponsorem tytularnym Ekstraligi Żużlowej

PGE Ekstraliga - taką nazwę od 2015 roku będą nosiły rozgrywki polskiej ligi żużlowej. Na mocy umowy, która została zawarta 24 lutego 2015 r., pomiędzy PGE Polską Grupą Energetyczną i Ekstraligą Żużlową, największa grupa energetyczna w Polsce będzie sponsorem tytularnym ligi do 2017 roku.

Turów do gruntownej modernizacji. Przetargi ogłoszone

PGE GiEK ogłosiła sześć przetargów dotyczących modernizacji bloków 1-3 w Elektrowni Turów. Inwestycje mają zostać ukończone do 2020 r.

PGE wyda ponad 30 mld zł na nowe moce i modernizacje

Ponad 30 mld zł w latach 2014-2020 r. wyda PGE na inwestycje w sektorze wytwarzania, z czego ok. 15 mld zł pochłoną inwestycje w nowe moce, a ok. 16 mld zł modernizacje istniejących jednostek.

Karpiński: obecnie nie ma projektu połączenia PGE i Energi

Obecnie nie ma projektu dotyczącego połączenia PGE i Energi - powiedział we wtorek minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Zaznaczył, że resort przedstawi koncepcję integracji energetyki, gdy będzie "w stu procentach" gotowy.

Sejmik woj. pomorskiego apeluje o niełączenie Energi z PGE

Sejmik województwa pomorskiego zaapelował do rządu o wstrzymanie wszelkich prac dotyczących połączenia spółek Energa i PGE w ramach konsolidacji sektora energetycznego. Resort skarbu poinformował niedawno, że prowadzi analizy dot. optymalnej ścieżki integracji spółek energetycznych.

PGE zmniejszyło zatrudnienie o 1217 etatów

Według stanu na 31 grudnia 2014 r. zatrudnienie w grupie kapitałowej PGE wyniosło 39977,33 etatów i było niższe w porównaniu z zatrudnieniem na koniec 31 grudnia 2013 roku o 1217,55 etatów. Wtedy zatrudnienie było na poziomie 41194,88 etatów. Oznacza to spadek zatrudnienia o 3 proc.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH