Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: PGE  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Skarga oddalona. Budowa bloku w Turowie wkrótce ruszy

Sąd Okręgowy w Łodzi oddalił w piątek skargę Shanghai Electric, która dotyczyła wyników przetargu na budowę nowego bloku w Elektrowni Turów - poinformował portal wnp.pl Maciej Szczepaniuk, rzecznik PGE. Dodał, że do końca 2014 r. zostanie wydane polecenie rozpoczęcia prac konsorcjum Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe, Budimex oraz Tecnicas Reunidas.

W EC Rzeszów oddano nowy blok energetyczny na gaz

W Elektrociepłowni Rzeszów oddano w piątek do użytku nowy blok kogeneracyjny zasilany gazem - wytwarzający energię elektryczną i ciepło. To pierwszy tego typu obiekt energetyczny w Grupie PGE i największy obecnie blok silnikowy na gaz w Polsce.

Energetyczne i węglowe akcje w górę po decyzji Rady UE

W piątek, 24 października br., akcje spółek energetycznych notowanych na warszawskiej giełdzie, które są związane z energetyką konwencjonalną, rosły po ogłoszeniu decyzji Rady Europejskiej ws. polityki klimatycznej UE do roku 2030. Rosły też akcje Bogdanki, czyli producenta węgla energetycznego.

Polska energetyka bezpieczna - racjonalne porozumienie Rady UE

W ocenie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej (PKEE) ustalenia z posiedzenia Rady Europejskiej pozwolą polskiej gospodarce na zachowanie konkurencyjnej pozycji oraz racjonalizację kosztów związanych z przejściem na niskoemisyjną gospodarkę.

Siemens czeka na Łagiszę i Żerań. Liczy na więcej w Jaworznie

Siemens liczy na kolejne zlecenia związane z budową nowego bloku w Elektrowni Jaworzno III oraz oczekuje na ogłoszenie przetargów na budowę bloków w Łagiszy i Żeraniu - poinformowali w rozmowie z portalem wnp.pl przedstawiciele spółki. W najbliższej perspektywie Siemens nie spodziewa się nowych inwestycji w bloki węglowe.

Prezes PGE: Polska za mało się chwali zmianami w energetyce

Polska od lat wiele robi ws. zmiany swojego miksu energetycznego. Obecnie ok. 14 proc. mocy zainstalowanej w Polsce to źródła OZE. Za mało się tym chwalimy - mówi Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

Moc będzie z nami - po oddaniu nowych bloków

Wraca sprawa ryzyka niedoborów energii elektrycznej po roku 2015. Energetycy uspokajają, że ryzyko to spadło, a spadnie jeszcze bardziej, kiedy oddane zostaną nowo budowane bloki.

PGE rozstrzygnęła przetarg na wiatraki za 83 mln euro

PGE Energia Odnawialna rozstrzygnęła przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie turbin wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 76 MW dla drugiego etapu projektu Resko. Wartość wybranej oferty, która należy do Vestas Poland, wynosi 82,72 mln euro brutto.

Współpraca PGE Dystrybucji z lubelskimi uczelniami wyższymi

Oddział Lublin PGE Dystrybucja podpisał umowę o współpracy z trzema lubelskimi uczelniami: Politechniką Lubelską, Uniwersytetem Przyrodniczym oraz Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej.

Bloki energetyczne pod presją podwykonawców i rynku

Trzy trwające budowy dużych bloków energetycznych - w Opolu, Kozienicach i Jaworznie, a wkrótce najpewniej też w Turowie, mogą wyczerpać krajowy potencjał w zakresie usług podwykonawczych. Z drugiej strony opłacalność realizowanych inwestycji w nowe moce oraz perspektywy kolejnych projektów są trudne do przewidzenia, gdyż nie wiadomo, do jakiego finalnie modelu będzie zmierzał rynek energii.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH