Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ceny stali  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

MEPS International: podwyżka cen stali w 2017

Według analityków MEPS International podwyżki cen stali możemy się spodziewać dopiero w roku 2017. Na razie ceny w Europie wciąż spadają, w dużej mierze z powodu wzmożonego importu taniej stali spoza Unii Europejskiej.

Stale nierdzewne: niski popyt, spadające ceny

Rynek stali nierdzewnych w Europie Zachodniej wciąż pozostaje słaby. Wolumeny sprzedaży są niskie, a ceny spadają.

Ceny stali spadły do poziomu z lutego 2014 r.

Według danych MEPS International we wrześniu ceny stali spadły do poziomu z lutego 2014 roku. Główni winowajcy to nadprodukcja i niskie ceny surowców.

Import wciąż obniża ceny stali w Europie

Dostępność taniej stali z krajów, gdzie surowce i energia są tańsze powoduje obniżanie cen wyrobów płaskich w Europie. Nawet, jeżeli końcowi użytkownicy nie korzystają z tych ofert ze względu na długi czas dostaw, to wykorzystują je w negocjacjach z lokalnymi dostawcami. W najbliższych miesiącach należy się spodziewać dalszych redukcji.

Ceny stali nierdzewnych pójdą w górę, ale powoli

Analitycy MEPS International przewidują, że ceny stali nerdzewnych zaczną powoli rosnąć, ale za rok nie osiągną poziomu sprzed roku. W Europie poprawa cen nadejdzie później niż w innych regionach.

Stale nierdzewne: ceny spadają, popyt nie rośnie

Niski popyt, spadające koszty dodatków stopowych i problemy ze złomem wywierają niekorzystny wpływ na ceny stali nierdzewnych i poziom marż. Na razie sytuacji nie poprawiło wprowadzenie ceł antydumpingowych, bo na rynku wciąż jest jeszcze dużo stali.

Ceny stali w Chinach najniższe od dwóch dekad

Ceny stali w Chinach nadal spadają, sięgając poziomów najniższych od 20 lat. Produkcja stali w tym kraju spada wolniej niż popyt, więc wiele firm stara się szukać szansy w eksporcie.

Ceny stali nierdzewnych wzrosną

MEPS International przewiduje wzrost cen stali nierdzewnych w ciągu nadchodzącego roku. Ma to być związane z zapowiadanymi brakami w dostawach niklu.

Produkcja stali na świecie spadła

W stosunku rok do roku globalna produkcja stali spadła w kwietniu o 1,7 proc. Wzrost zanotowano w Ameryce Południowej, a także w Europie, choć w Unii Europejskiej wzrost ten był bardzo niewielki. Polska notuje dwucyfrowy wzrost.

Stale nierdzewne: produkcja rośnie, ceny nie

Analitycy MEPS International przewidują dążenia do podniesienia cen stali nierdzewnych w Europie, ale popyt pozostający na niskim poziomie i sytuacja na innych rynkach mogą znacznie utrudnić ten proces.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH