Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ceny stali  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

KE: nowe postępowania antydumpingowe ws. stali z Chin

Komisja Europejska wdrożyła w piątek postępowania antydumpingowe w sprawie trzech importowanych z Chin produktów stalowych. Postanowiła także nałożyć tymczasowe cła antydumpingowe na import blachy walcowanej na zimno z Chin i Rosji.

Eksportowe ceny chińskiej stali w górę

W styczniu wzrosły ceny na większość przeznaczonych na eksport produktów chińskich hut. Czy to wynik obawy przed zablokowaniem przyznania Chinom statusu gospodarki rynkowej?

ArcelorMittal Europe traci na obniżce cen stali

Mimo niewielkiego wzrostu produkcji stali w Europie drastyczny spadek cen w drugiej połowie roku spowodował, że ArcelorMittal Europe zakończyło rok 2015 ze stratą na poziomie operacyjnym.

Eurofer w proteście wyjdzie na ulice?

Europejscy hutnicy mogą wyjść na ulice, aby w powszechnym proteście zwrócić uwagę Unii Europejskiej na problemy tej branży, wynikające nie z uwarunkowań przemysłowych i technicznych, ale polityki unijnej administracji.

Europejskie ceny stali na dnie

Zdaniem analityków MEPS ceny stali w Europie osiągnęły najniższy możliwy poziom i w 2016 roku możliwa jest niewielka podwyżka.

W 2015 r. wzrosła produkcja i zużycie stali; spadły ceny

W ubiegłym roku nieznacznie wzrosło zarówno krajowe zużycie, jak i produkcja stali - wynika z wstępnych szacunków Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej w Katowicach. Nastąpił jednak zauważalny spadek cen wyrobów, który odczuli przede wszystkim dystrybutorzy stali.

Czy prywatne hutnictwo odchodzi w przeszłość?

Analitycy MEPS International stawiają to pytanie patrząc na poziom dominacji na świecie producentów z Chin i Rosji. W ten nurt wpisuje się także polityka niektórych krajów europejskich.

Stale nierdzewne w roku 2015 - słaby rynek i niskie ceny

Według MEPS International zużycie stali nierdzewnych w roku 2015 nie wzrosło tak jak zakładano. Spadające ceny surowców spowodowały natomiast obniżki cen.

MEPS International: podwyżka cen stali w 2017

Według analityków MEPS International podwyżki cen stali możemy się spodziewać dopiero w roku 2017. Na razie ceny w Europie wciąż spadają, w dużej mierze z powodu wzmożonego importu taniej stali spoza Unii Europejskiej.

Stale nierdzewne: niski popyt, spadające ceny

Rynek stali nierdzewnych w Europie Zachodniej wciąż pozostaje słaby. Wolumeny sprzedaży są niskie, a ceny spadają.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH