Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: ceny stali  ALERT   RSS 
Wyszukiwanie w Serwisie informacyjnym | Artykułach

Chińskie huty na stratach

Chińska branża stalowa notuje straty, ale poprawa indeksów sugeruje nadchodzącą poprawę. Produkcja wciąż rośnie.

Worldsteel: stabilny wzrost produkcji stali na świecie

W marcu tego roku na świecie wyprodukowano 141 mln ton stali, a w całym pierwszym kwartale ponad 400 mln ton, co w obu przypadkach oznacza wzrost o ok. 2,5 proc. W Unii Europejskiej dynamika jest znacznie lepsza, a Polska jest pod tym względem powyżej średniej.

Perspektywa poprawy popytu na metale podnosi ceny rud

Na razie wzrost popytu, a więc i cen metali nie jest duży. Sama zapowiedź możliwego zwiększenia nakładów na inwestycje infrastrukturalne w Chinach przyspieszyła ceny rudy żelaza. Podobny trend w przypadku części pozostałych metali wzmacniają obawy o ciągłość dostaw z Rosji w wypadku eskalacji konfliktu wokół Ukrainy.

Wahanie cen stali na całym świecie

Według firmy analitycznej MEPS International ceny stali na całym świecie nie rosną tak szybko, jak spodziewali się producenci, bo wciąż słaby popyt nie pozwala zrealizować zaplanowanych podwyżek. Miejscami ceny zaczęły spadać. Prognozy dla Polski są ostrożne.

MEPS: podwyżki cen stali wciąż niezrealizowane

Według firmy analitycznej MEPS International europejskim producentom wyrobów płaskich wciąż nie udaje się zrealizować zapowiadanych podwyżek cen. Popyt w wielu krajach nieco wzrósł, ale bardzo silna jest presja importerów spoza Unii Europejskiej.

Mordaszow, Severstal: w roku 2014 ceny stali wzrosną nieznacznie

Aleksiej Mordaszow, właściciel Severstalu przewiduje, że w tym tym roku ceny stali pozostaną na niezmienionym poziomie, podobnie jak ujemne przepływy finansowe w większości firm branży stalowej. Mordaszow zapowiedział kontynuowanie prac nad nowymi rodzajami wysokowytrzymałej stali, w celu zmniejszenia konkurencji ze strony aluminium.

Ceny stali oporne na wzrost

Według firmy konsultingowej MEPS International klienci na całym świecie opierają się podwyżkom cen, które starają się narzucać producenci stali. Hamulcem jest popyt, pozostający wciąż na niskim poziomie.

MEPS: trzy lata wzrostu cen stali

Według prognoz MEPS International w ciągu najbliższych trzech lat ceny stali będą rosły. Czeka nas pięcioletni okres wzrostu gospodarczego, większego popytu, ale też wzrostu kosztów niektórych materiałów. Tym samym MEPS podtrzymał swoje prognozy z jesieni, pogłębiając nieco ich podstawy.

MEPS: ceny stali w górę

Firma MEPS International przewiduje, że w ciągu kolejnych pięciu miesięcy ceny stali wzrosną o 6 proc. Według analityków tej firmy w krótkim terminie nadal będą także szły w górę ceny niklu.

A. Aleksejevs, Severstallat Silesia: rok 2014 ustabilizuje ceny stali

Pomimo pewnego ożywienia wciąż mamy do czynienia ze stagnacją na rynku stali: specjaliści zgadzają się co do opinii, że obecne ożywienie jest stosunkowo niewielkie i nietrwałe - jeszcze za wcześnie, by twierdzić, że sytuacja w przyszłym roku będzie się rozwijać w dobrym kierunku - uważa Andrejs Aleksejevs, prezes Severstallat Silesia.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH