LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

USA: katastrofa statku kosmicznego firmy Virgin Galactic

Jeden z pilotów zginął, a drugi odniósł poważne obrażenia, gdy pasażerski statek kosmiczny, nad którym pracuje firma Virgin Galactic, rozbił się w piątek na pustyni Mojave w Kalifornii podczas testowego lotu - informują amerykańskie stacje telewizyjne.

Koniec tajemnicy bankowej. Co z naszą prywatnością?

W Berlinie ministrowie finansów 50 krajów, w tym Polski, podpisali umowę o wymianie informacji podatkowych. Jej celem jest walka z oszustwami podatkowymi i unikaniem pieniędzy za granicą. Dlatego uczciwi podatnicy nie mają powodów do obaw.

Produkcja autobusów MAN tylko w Starachowicach

MAN koncentruje swoją produkcję autobusów miejskich w zakładach w Starachowicach. Firma przeznaczyła ponad 40 mln euro na zrealizowanie odpowiednich inwestycji w Polsce, m.in. innymi na nową generację pojazdów.

Otwarto zmodernizowaną linię tramwajową Katowice-Sosnowiec

Częściowo zmodernizowaną linię tramwajową nr 15 z Katowic do Sosnowca otwarto w piątek. W ramach prac m.in.. rozbudowano do dwóch torów jednotorowy odcinek połączenia. To element wartego ponad 850 mln zł unijnego projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w kilku miastach regionu.

Miesięczne przełamanie trendu nie przyniosło poprawy pracy kolei

We wrześniu nastąpiło przełamanie spadkowej tendencji przewozów towarów koleją, występującej przez pięć miesięcy, bowiem wzrosły one o 2,3 proc. (liczone masą ładunków).

BASF zwiększa zatrudnienie w fabryce pod Wrocławiem

Premier Ewa Kopacz odwiedziła niedawno otwarty zakład produkcyjny katalizatorów emisji firmy BASF w Środzie Śląskiej koło Wrocławia. Obejrzała pracę przy produkcji katalizatorów i rozmawiała z pracownikami. W fabryce pracuje 160 osób. Dirk Elvermann, prezes zarządu BASF Polska, przekazał premier Kopacz informację, że w firmie prowadzona jest intensywna rekrutacja i do końca bieżącego roku BASF planuje zatrudnienie kolejnych 100 osób.

Nowe modele wyczynowych BMW M

Nowe BMW X5 M i BMW X6 M mają za zadanie ustanowić nowe standardy w segmentach wyczynowych samochodów sportowo-aktywnych SAV i sportowo-aktywnych coupe SAC.

Potężny spadek eksportu rosyjskiego gazu do Europy

Rosyjski eksportu gazu do krajów spoza WNP w październiku 2014, według wstępnych obliczeń wyniósł tylko 10,4 mld metrów sześciennych. To aż o 17 proc. mniej niż przed rokiem.

Oddano do użytku obwodnicę Głubczyc

Niespełna czterokilometrowej długości obwodnicę Głubczyc otwarto i oddano do użytku w piątek na południu woj. opolskiego. Ma ona odciążyć ruch na drogach w mieście i stanowić dojazd do terenów inwestycyjnych. Kosztowała blisko 26,7 mln zł.

Przetasowana wśród największych portów kontenerowych

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy port Ningbo - Zhoushan we wschodnich Chinach (prowincja Zhejiang) obsłużył 14,8 mln TEU (ładunków w kontenerach 20. stopowych), o 12 proc. więcej niż w 2013 roku.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH