LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Cztery oferty na przebudowę dróg krajowych w Bobolicach

Cztery firmy chcą zbudować ronda na przebiegających przez Bobolice (Zachodniopomorskie) odcinkach dróg krajowych nr 11 i 25. Inwestycja ma poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu. Ma być wykonana do połowy czerwca 2015 roku.

Sejm zakończył debatę o wykonaniu budżetu za 2013 r.

Po ośmiu godzinach w Sejmie zakończyła się debata nad sprawozdaniem komisji finansów dotyczącym wykonania budżetu państwa za 2013 r. i udzieleniem rządowi absolutorium. Posłowie zajęli się też sprawozdaniem z działalności Narodowego Banku Polskiego w ub.r.

Wiceprezes Orlenu: downstream naszym fundamentem

Koncentrujemy się na downstreami i poszukiwaniu gazu i ropy w Polsce oraz zwiększeniu wydobycia w Kanadzie. W naszym planie bazowym nie planujemy większych akwizycji, ale też ich nie wykluczamy, gdy trafi się atrakcyjna oferta - mówi w rozmowie z wnp.pl Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.

Kompania Węglowa i Mitsui podpisały umowę ws. Elektrowni Czeczott

Zarząd Kompanii Węglowej 23 lipca br. podpisał z japońskim koncernem Mitsui umowę "o wspólnym rozwoju projektu budowy elektrowni Czeczot w miejscowości Wola". Wartość inwestycji to ok. 6 mld zł.

Mitsubishi Hitachi zbuduje odsiarczanie w Elektrowni Kozienice

Enea Wytwarzanie i Mitsubishi Hitachi Power Systems podpisały umowę na zabudowę instalacji odazotowania spalin dla dwóch bloków w elektrowni w Kozienicach. Inwestycja pozwoli ograniczyć emisję tlenków azotu o 80 proc. Wartość kontraktu wyniesie ponad 92 mln zł, a zakończenie inwestycji planowane jest w maju 2016 r.

Wyniki sprzedaży detalicznej zaskoczyły ekspertów

Eksperci są zaskoczeni znacznie niższym niż prognozy wynikiem sprzedaży detalicznej rok do roku (1,2 proc) i pogłębieniem się tendencji spadkowej z maja br. - jaką w środę podał GUS. Tym bardziej to zaskakujące, że spada bezrobocie - podkreślają.

Niewielki zysk prywatnej kopalni Siltech w I półroczu

Zysk kilkudziesięciu tysięcy złotych na działalności operacyjnej odnotowała w pierwszym półroczu br. prywatna kopalnia Siltech w Zabrzu. Firma przewiduje, że dodatnim wynikiem powinna też zamknąć cały 2014 r.

Tragiczny finał awaryjnego lądowania samolotu na Tajwanie

W katastrofie samolotu tajwańskich linii lotniczych Transasia, który rozbił się w środę przy lądowaniu w mieście Magong na należącym do Tajwanu archipelagu Peskadorów, zginęło 51 osób, a siedem innych zostało rannych - poinformowały służby ratownicze.

Separatyści zestrzelili dwa ukraińskie samoloty bojowe

Działający na wschodzie Ukrainy prorosyjscy rebelianci zestrzelili dwa samoloty bojowe ukraińskich sił rządowych - poinformował w środę sztab operacji antyterrorystycznej.

Bydgoszcz: przetarg na projekt rozbudowy linii tramwajowych

Bydgoszcz ogłosiła w środę przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej modernizacji i rozbudowy linii tramwajowych. Inwestycja będzie realizowana na tzw. górnym tarasie, czyli w położnej na wzniesieniu północnej części miasta.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH