LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Rosjanie odpalają pociski Grad z terytorium Ukrainy

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) pokazała w środę zdjęcia satelitarne, które - jak oświadczyła - dowodzą, że Rosjanie wdzierają się na ukraińskie terytorium i ostrzeliwują z wyrzutni rakietowych Grad punkty zamieszkane przez ludność cywilną.

Deloitte krytykuje propozycje zmian w podatkach

Wprowadzenie klauzuli obejścia prawa podatkowego, którą przewiduje nowelizacja Ordynacji podatkowej, może uderzyć w konkurencyjność polskiej gospodarki - uważają eksperci podatkowi firmy doradczej Deloitte. Projekt nowych przepisów przygotował resort finansów.

Awans Polski w raporcie o rozwoju społecznym

Polska znalazła się na 35. miejscu na świecie w rankingu rozwoju społecznego - wynika z raportu Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Tegoroczna pozycja, najwyższa jaką udało się nam dotąd osiągnąć, plasuje nas wśród krajów o b. wysokim poziomie rozwoju.

Znów wpadka zarządcy kolejowej infrastruktury we Francji?

Państwowe koleje francuskie SNCF być może znów staną się powodem do śmiechu, nie tylko dla fachowców.

Zalecenia WUG ws. bezpieczeństwa kopalni Wujek Ruch Śląsk

Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach 29 lipca br. wystosował pismo do prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) informujące o zaleceniach dotyczących dalszej eksploatacji pokładu 409 ścianą 7 w kopalni Wujek Ruch Śląsk.

Rosja ostrzega UE przed podwyżkami cen energii

- Sankcje sektorowe nałożone przez UE na Rosję w związku z jej rolą w kryzysie ukraińskim "nieuchronnie" doprowadzą do wyższych cen energii na europejskim rynku - oświadczyło w środę rosyjskie MSZ. Zarzuciło UE, że jej polityka jest dyktowana przez Waszyngton.

Historyczny rekord na rynku gazu TGE

W czwartek 30 lipca padł rekord na Rynku Terminowym Towarowym gazu prowadzonym przez Towarową Giełdę Energię. Wolumen obrotu na RTT gazu wyniósł w czwartek 3,36 TWh i jest to najwyższy wolumen dzienny w historii. Łącznie zawarto 93 transakcje.

Polenergia kupi zielony prąd od PEP

Polish Energy Partners SA zawarła 29 lipca ze spółką Polenergia Obrót umowy na sprzedaż energii wytworzonej w farmie wiatrowej Skurpie oraz na sprzedaż praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w tej farmie.

Kolej jako barometr sygnalizuje, że gospodarka rosyjska stanęła

W lipcu znacznie spadły w Rosji przewozy towarów suchych koleją ładowanych w portach bałtyckich – informuje dyrekcja Centrum Zarządzania Ruchem Kolei Rosyjskich (RŻD).

BMW dla nowych grup odbiorców

BMW Group podbija nowe tereny, wprowadzając do segmentu kompaktowego premium swój najnowszy model, BMW serii 2 Active Tourer.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH