LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

ArcelorMittal Poland zainwestuje w Krakowie ponad pół miliarda złotych

ArcelorMittal Poland będzie modernizować wielki piec, a także zwiększać moce produkcyjne walcowni gorącej i ocynkowni. W sumie zainwestuje ponad 500 mln złotych.

Grupa Fracht otworzyła oddział w Hiszpanii

6 lipca 2015 r. w baskijskim Bilbao rozpoczął działalność hiszpański oddział Grupy Fracht, Fracht Project Logistics. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłu ciężkiego, szczególnie stoczniowego, stalowego i energetycznego.

Kosiniak-Kamysz: bezrobocie w czerwcu - 10,4 proc.

Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 10,4 proc. przy 10,8 proc. w maju. Pracodawcy w czerwcu zgłosili do urzędów pracy 117 tys. ofert zatrudnienia - poinformował we wtorek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tomasz Nowak szefem Komisji ds. energetyki i surowców

Poseł Tomasz Nowak (PO) został we wtorek wybrany na przewodniczącego sejmowej Nadzwyczajnej Komisji ds. Energetyki i Surowców Energetycznych. Zastąpił Andrzeja Czerwińskiego, który został ministrem skarbu.

PGZ ma szansę na projekty dla Marynarki Wojennej

Pod koniec czerwca w Stoczni Remontowej Nauta odbyło się wodowanie nowoczesnego katamaranu naukowego-badawczego, który powstał na zamówienie Uniwersytetu Gdańskiego (UG). Nabyte przez stocznię PGZ kompetencje, zwiększają szanse Grupy na udział w realizacji kolejnego projektu z Programu Modernizacji Technicznej Marynarki Wojennej o kryptonimie Magneto.

Juncker za negocjacjami z Grecją; przeciwko Grexitowi

Komisja Europejska będzie starała się o wznowienie negocjacji z Grecją; moją wolą jest utrzymanie Grecji w strefie euro - powiedział szef KE Jean-Claude Juncker podczas wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim.

Stadler weźmie na celownik Newag?

Szwajcarski producent taboru Stadler Rail planuje wycofać z rynków krajów WNP i Bliskiego Wschodu planowane inwestycje rozwojowe. Trwają również analizy możliwości konsolidacji w branży producentów kolejowych. Na celowniku znaleźć się mogą spółki, które zrealizowały publiczne IPO, a wśród nich - Newag.

Chińczycy przejmują czeską spółkę z przemysłu energetycznego

Chińska spółka inżynieryjna Xi'an Shaangu Power, z siedzibą w północno-zachodniej prowincji Shaanxi, przejęła 75 procent udziałów z Ekol Brno.

Ekolodzy: zmiany w ustawie o OZE to zamach na energetykę obywatelską

Nowa ustawa o OZE miała przyspieszyć rozwój energii odnawialnej i przynieść przełom w rozwijaniu energetyki obywatelskiej. Trwają obecnie konsultacje społeczne i międzyresortowe dotyczące zamierzonych zmian w tym dokumencie, ale ekolodzy ostrzegają... to zamach na energetykę obywatelską.

Słupska SSE: cztery firmy chcą zainwestować ok. 24 mln zł

Cztery firmy, które otrzymały w tym roku pozwolenia na działalność w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zadeklarowały zainwestowanie ok. 24 mln zł oraz utrzymanie i utworzenie 110 miejsc pracy. Do końca roku przewiduje się wydanie w sumie 10 pozwoleń.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH