LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Buzek o szczycie klimatycznym: osiągnęliśmy to, co zakładaliśmy

Na szczycie klimatycznym w Brukseli Polska osiągnęła to, co zakładano, ale sprawa polityki klimatycznej Unii Europejskiej wróci za rok, po szczycie światowym w Paryżu - uważa europoseł, były przewodniczący PE Jerzy Buzek.

Sztuczkowski: darmowe uprawnienia do emisji powinno otrzymać także hutnictwo

W pierwszej chwili odczułem ulgę, że udało się uzyskać ułatwienia w okresie przejściowym, Darmowe uprawnienia do emisji powinny oznaczać, że ceny energii w Polsce nie zwiększą się drastycznie. Mam jednak nadzieję, że będą one dostępne nie tylko dla energetyki, ale także dla hutnictwa - mówi Przemysław Sztuczkowski, prezes Cognora.

W USA ruszyła pierwsza przemysłowa instalacja wychwytu i przeróbki CO2

W cementowni pod San Antonio w amerykańskim stanie Teksas uruchomiono pierwszą na świecie instalację wychwytu i przeróbki CO2 na skalę przemysłową. Powstający w procesie produkcji cementu dwutlenek będzie przerabiany na użyteczne chemikalia.

Areszty dla podejrzanych o wyłudzanie VAT-u przy obrocie paliwami

Gorzowski sąd aresztował 5 osób podejrzanych o działanie w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem olejem napędowym i wyłudzaniem podatku VAT. Wg śledczych Skarb Państwa straciłna tym procederze ponad 100 mln zł - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki.

Szef ZBP: jestem spokojny o stress testy polskich banków

Polskie banki biorące udział w stress testach wypadną dobrze - powiedział PAP prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz. W niedzielę Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) poda wyniki odporności europejskich banków na ewentualne perturbacje gospodarcze.

AMG wdroży e-płatności w Ministerstwie Sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości wskazało firmę AMG.net jako wykonawcę zamówienia w ramach przetargu na "Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu informatycznego obsługującego e-Płatności". Wartość zamówienia przekracza trzy miliony zł brutto.

Ekspert: Polska w Brukseli dostała szanse na transformację energetyki

Polska uznała cele polityki klimatycznej UE, a ustalenia na szczycie w Brukseli dają nam szanse na przeprowadzenie zmian w gospodarce i modernizację energetyki - uważa Zbigniew Karaczun, ekspert Koalicji Klimatycznej i wykładowca SGGW.

PSL: niepewność, brak solidarności, pracy i perspektyw - to nasz główny przeciwnik

Niepewność, brak solidarności, brak pracy i perspektyw - to główny przeciwnik PSL, nie tylko w wyborach samorządowych - mówił szef tej partii Janusz Piechociński na sobotniej konwencji wyborczej. Ludowcy deklarowali, że nie boją się konkurencji SLD, bo rolnicy "potrafią rozpoznać fałszywych przyjaciół".

Na stacjach paliwa coraz mniej istotne

Widać ostatnio spory transfer ludzi z branży handlowej do stacji paliwowych. To wskazuje, że koncerny paliwowe coraz bardziej skupiają się na rozwoju sprzedaży pozapaliwowej na stacjach - ocenia Andrzej Kondys, dyrektor w firmie Statoil Fuel & Retail Polska.

WHO: na ebolę zmarło już ponad 4900 osób

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała w sobotę, że liczba ofiar śmiertelnych obecnej epidemii eboli wzrosła do 4922. Szacuje się, że zarażonych jest już ponad 10 tys. osób, głównie w państwach Afryki Zachodniej - Gwinei, Liberii i Sierra Leone.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH