LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Uroczystości przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK

Wolność nie jest dana na zawsze, trzeba ją pielęgnować i być gotowym do jej obrony - mówiła marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK, gdzie złożono wieńce z okazji 71. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Polska pozostanie w czołówce europejskiego budownictwa

Polska, Norwegia i Wielka Brytania pozostaną najlepiej rozwijającymi się rynkami budowlanymi w Europie. Po kryzysie odradzają się Irlandia, Hiszpania i Portugalia, a spowolnienie spodziewane jest w Niemczech, Austrii, Szwecji i Szwajcarii - wskazuje austriacki koncern budowlany Porr.

Wybrano wykonawcę ostatniego odcinka A1 za 703 mln zł

Konsorcjum włoskich spółek zostało wybrane przez katowicki oddział GDDKiA na wykonawcę ostatniego odcinka autostrady A1 z Pyrzowic do Rząsawy koło Częstochowy. Wartość oferty wynosi ponad 703 mln zł brutto.

Stalexport z dużymi wzrostami na A4 Katowice - Kraków

Grupa Stalexport Autostrady, która zarządza koncesyjnym odcinkiem A4 Katowice - Kraków, w pierwszym półroczu 2015 r. zanotowała wzrost przychodów o ok. 14 proc. Natomiast zysk netto w tym czasie powiększył się o ok. 57 proc.

Dragados rusza z kontraktem na obwodnicę za 729 mln zł

Dragados zawarł z GDDKiA kontrakt na projekt i budowę obwodnicy Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7. Wartość zlecenia wynosi ponad 729 mln zł brutto, a trasa ma zostać oddana do ruchu pod koniec 2018 r.

Trwa hossa na polskim rynku nieruchomości biurowych

Pierwsze półrocze 2015 r. było udane dla rynku biurowego w Polsce. Do końca czerwca popyt brutto w całym kraju sięgnął 690 tys. m kw., a główne rynki poza Warszawą odnotowały rekord zapotrzebowania na biura - 298,6 tys. m kw.

Popyt na autobusy z alternatywnym napędem rośnie wolniej, niż cały rynek

Do 2020 roku popyt na świecie na autobusy z alternatywnym napędem będzie rósł po 2,6 proc. rocznie, przy ogólnym wzrośnie sprzedaży autobusów średnio po 4,8 proc.

Mamy 40 mld zł zaległości

Już prawie 2,4 mln Polaków ma problemy ze spłatą zobowiązań na czas. Łącznie zalegają z rachunkami i ratami kredytów na 40 mld zł - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie" na podstawie raportu BIG InfoDług.

Ukraina musi zdobyć 1,5 mld dol. na tranzyt gazu do UE

Ukraina potrzebuje 1,5 mld dolarów na zakup około 7 mld metrów sześciennych gazu aby zabezpieczyć tranzyt surowca do UE w okresie zimowym - powiedział wicepremier Ukrainy Walerij Wosczewski na spotkaniu w piątek w Charkowie.

Im dalej w wakacje, tym na stacjach paliw taniej

Podobnie jak przed rokiem ceny paliw na stacjach w trakcie wakacji zaczynają spadać i za 95-oktanową benzynę ponownie płacimy mniej niż pięć złotych. I nawet jeśli na powtórkę ubiegłorocznej przeceny nie ma raczej co liczyć, to przynajmniej w perspektywie końca urlopowego sezonu są szanse na dalsze obniżki.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH