LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Astaldi ma kontrakt na odcinek S8 za 440 mln zł

GDDKiA podpisała z Astaldi kontrakt na rozbudowę jednego z podlaskich odcinków drogi krajowej nr 8 Warszawa - Białystok do parametrów drogi ekspresowej S8. Wartość zlecenia to 440,68 mln zł brutto.

Alstom ukarany grzywną 772 mln USD za łapownictwo

Ministerstwo sprawiedliwości USA poinformowało w poniedziałek, że na mocy zawartej z nim ugody francuski koncern Alstom zapłaci 772 mln dolarów grzywny za posługiwanie się łapówkami przy uzyskiwaniu rządowych kontraktów w różnych państwach.

MON: współpraca z polskim przemysłem to warunek dostaw

Współpraca z polskim przemysłem to jedno z wymagań stawianych przez MON przy dużych projektach modernizacyjnych - przypomniał w poniedziałek wiceminister obrony Czesław Mroczek.

Tunezja: Essebsi oficjalnym zwycięzcą wyborów prezydenckich

88-letni polityczny weteran Bedżi Kaid Essebsi wygrał przeprowadzoną w niedzielę drugą turę pierwszych wolnych wyborów prezydenta Tunezji, zdobywając 55,68 proc. głosów - poinformowano oficjalnie w poniedziałek.

Eksportowa klęska Gazpromu

Gazprom szacuje tegoroczny eksportu gazu do Europy i Turcji na 147 miliardów metrów sześciennych - poinformował w poniedziałek wiceprezes firmy Aleksander Miedwiediew. To aż o 15 mld m3 gazu mniej niż w 2013 roku.

ZWG i Linter mają umowę z Bogdanką za 44 mln zł

18 grudnia 2014 przedsiębiorstwo Kobud (spółka zależna ZWG) jako uczestnik konsorcjum wraz z liderem konsorcjum - PRG Linter zawarło umowę z Lubelskim Węglem Bogdanka, przedmiotem której jest wykonanie wyrobisk korytarzowych w tej kopalni.

500 miejsc pracy w centrum dystr. Biedronki w Sosnowcu

Ponad 500 miejsc pracy ma zapewnić otwarte w poniedziałek centrum dystrybucyjne sieci sklepów Biedronka w Sosnowcu. W samym centrum zatrudnienie ma znaleźć 280 osób, a kolejnych 250 - w firmach współpracujących, zapewniających np. sprzątanie czy ochronę.

Rośnie produkcja gazu na Ukrainie

Po 11 miesiącach produkcja gazu przez spółkę Ukrgasdobycie wyniosła nieco ponad 13,83 mld m3. Firma jest największym dostawcą surowca na ukraiński rynek

Umowa spółki z Grupy Ciech z Solvayem za 550 mln złotych

Spółka z Grupy Chemicznej Ciech, Vitrosilicon, podpisała długoterminową umowę na dostawy jednego ze swoich produktów – szklistego krzemianu sodu – do Solvay Advanced Silicas Poland z Gorzowa Wielkopolskiego.

Nowy zarząd Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

Zarząd i Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego wybrało Piotra Zielaka (Continental) na stanowisko prezesa zarządu oraz Jacka Pryczka (Goodyear) i Johna Younga (Michelin) na stanowiska wiceprezesów. Obejmą oni swoje funkcje 1 stycznia 2015 r.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH