LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Indie i USA przełamały impas ws. handlu materiałami jądrowymi

USA i Indie przełamały impas utrzymujący się dotąd w rozmowach w sprawie porozumienia o handlu materiałami jądrowymi - ogłosili w niedzielę prezydent Barack Obama, przebywający w Delhi z oficjalną wizytą, oraz indyjski premier Narendra Modi.

UE niepokoi tryb zamówień dla wojska; MON: przestrzegamy prawa

Komisję Europejską niepokoją wyjątki od prawa zamówień publicznych czynione przez Polskę przy zakupach zbrojeniowych - sygnalizuje MSZ. Odstępstwa od przepisów ogólnych są zgodne z przepisami UE - zapewnia MON.

Grecy wybierają nowy parlament

W niedzielę w blisko 20 tys. lokali wyborczych Grecy głosują w najważniejszych od dekady wyborach parlamentarnych, w których zdecydują, czy chcą kontynuowania trudnych reform i pomocy UE. Ludzie na ulicy mówią, że ich kraj potrzebuje "nowego otwarcia".

Wzrosła moc osiągalna Elektrowni Bełchatów

Do 390 MW zwiększyła się po kompleksowej modernizacji moc bloku nr 11 w Elektrowni Bełchatów. Został on przekazany do eksploatacji 14 stycznia br. i od tego dnia moc osiągalna bełchatowskiej elektrowni wynosi 5400 MW, co stanowi około 14 procent mocy osiągalnej w polskiej energetyce zawodowej.

RPA zrywa z węglem, stawia na atom

Jedna z najbardziej zależnych od węgla gospodarek świata - Republika Południowej Afryki - w ciągu najbliższych miesięcy ogłosi przetarg w wielkim projekcie jądrowym, przewidującym m.in. budowę 6-8 nowych reaktorów. Wartość tego projektu przekracza 50 mld dol.

Wejście firmy Total nie wstrząśnie polskim rynkiem

Próba wejścia francuskiego giganta Total na polski rynek stacji paliw, choć była dla krajowego rynku pewnym zaskoczeniem, nie wpłynie znacząco na sytuację tego segmentu rynku - oceniają przedstawiciele polskich koncernów naftowych.

Poznań musi podnieść atrakcyjność inwestycyjną

Wielu inwestorów finalną decyzję o lokalizacji projektu podejmuje m.in. w oparciu o możliwości pozyskania kadry oraz koszty zatrudnienia. Poznań, z bardzo niskim bezrobociem i wysokimi średnimi pensjami, oznacza wyższe koszty projektu i jego niższą rentowność - mówi w rozmowie z portalem Propertynews.pl Wojciech Sztuba, partner zarządzający TPA Horwath Polska. W jego ocenie w Poznaniu potrzebne są zdecydowane działania władz regionu, aby zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną miasta.

Nieruchomości handlowe. Trudny rynek z wyzwaniami

W Poznaniu na tysiąc mieszkańców przypada już ponad 500 mkw. powierzchni handlowej, co oznacza ponad dwukrotne przekroczenie średniej krajowej (wynoszącej ok. 230 mkw./ 1000 mieszkańców). W najbliższym czasie przelicznik ten jeszcze wzrośnie za sprawą budowanej właśnie przez Apsys galerii Posnania. Co czeka poznański rynek handlowy, zdrowa konkurencja czy już kanibalizm - nad tym zastanawiali się uczestnicy konferencji Property Forum Poznań 2015.

Czas walki o klienta na rynku biurowym

Pomimo dość szybkiego tempa rozwoju, poznański rynek biurowy potrzebuje nowych impulsów. Zdaniem uczestników Property Forum Poznań 2015 konieczna jest dobra strategia dla miasta, która przyciągnie nowych inwestorów. W innym przypadku poznańskie budynki będą stały puste.

Większość liczących się firm IT zanotowała wzrosty sprzedaży do przemysłu

W roku 2014 można było zauważyć znaczne ożywienie w zakresie zainteresowania przedsiębiorstw z sektora przemysłowego wdrażaniem nowych rozwiązań teleinformatycznych - przekonuje Paweł Szklarz, dyrektor zarządzający w sektorze przemysł i energetyka w Infovide-Matrix.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH