LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

PSEW: brak korelacji ważnych przepisów OZE

Problem polega na tym, że wskazany termin dla uruchomienia produkcji z morskich farm wiatrowych (72 miesiące - red.) może się w praktyce okazać za krótki, a termin dla pozostałych OZE (48 miesięcy - red.) nie jest w żaden sposób skorelowany z aukcjami - mówi dr Arkadiusz Sekściński, wiceprezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej ( PSEW).

Lepsze wyniki finansowe firm po trzech kwartałach 2014 r.

Wyniki finansowe netto firm po trzech kwartałach 2014 r. były wyższe o 6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - poinformował w piątek w komunikacie Główny Urząd Statystyczny.

Piechociński: Kazachstan atrakcyjny dla polskich firm

Inwestycje budowlane, żywność, maszyny rolnicze i maszyny górnicze, to między innymi te sektory, w których polskie firmy mają szansę działać z sukcesem na rynku Kazachstanu - przekonywał w piątek w Astanie wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Przedsiębiorcy wskazują na wzrost koniunktury w gospodarce

Badani przez Główny Urząd Statystyczny przedsiębiorcy wskazali na wzrost koniunktury gospodarczej w listopadzie, pogorszyły się natomiast nastroje konsumentów - wynika z piątkowego komunikatu GUS.

KE pozytywnie o planie naprawczym dla PARP

KE pozytywnie oceniła projekt dot. działań naprawczych dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - poinformowało MIR. Jego celem jest m.in. lepsze przygotowanie Agencji do oceny innowacyjnych projektów współfinansowanych z pieniędzy unijnych na lata 2014-2020.

Korolec: Od COP19 dyskusja o zmianach klimatu spokojna i pragmatyczna

Zeszłoroczna konferencja klimatyczna COP19 w Warszawie była przełomem w dyskusji na temat zmian klimatu, gdyż dzięki niej debata wyszła poza emocje, stała się bardziej pragmatyczna i zorientowana na cel - uznał w piątek wiceminister środowiska Marcin Korolec.

Niestabilność prawna wciąż problemem dla inwestorów w energię wiatrową

Obecnie w związku z niestabilnością rynku inwestorzy energetyki wiatrowej muszą wypracować jakąś strategię postępowania i 38 proc. z nich powiada, że chce jak najszybciej zrealizować projekt, tak aby skorzystał on z dotychczasowego modelu wsparcia, czyli zielonych certyfikatów – poinformował Wojciech Sztuba, partner zarządzający TPA Horwath Polska.

Rząd wesprze Przewozy Regionalne

W tzw. ustawie okołobudżetowej projektu budżetu państwa na 2015 rok znalazł się zapis o możliwości przekazania środków pieniężnych na wsparcie procesu restrukturyzacji Przewozów Regionalnych, poinformował zarząd.

Śmiertelny wypadek w KWK Szczygłowice

20 listopada zdarzył się w należącej do JSW kopalni Knurów-Szczygłowice, 28 wypadek śmiertelny w polskim górnictwie w br., w tym 19 w górnictwie węgla kamiennego. W całym 2013 roku takich tragedii było 21, w tym 14 w górnictwie węgla kamiennego.

Wrocław ma pięciu chętnych na budowę obwodnicy

Wrocławski magistrat otrzymał pięć ofert w przetargu na budowę obwodnicy osiedla Leśnica. Ich wartość wynosi od blisko 131 do niemal 196 mln zł brutto.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH