LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Agenci CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie

Agenci CBA zatrzymali dwie osoby w związku z podejrzeniem korupcji w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim - poinformował PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Funkcjonariusze weszli m.in. do gabinetu dyrektora departamentu polityki jakości - ustaliła PAP.

Posłowie za zwolnieniem karetek z podatku akcyzowego

Samochody osobowe wykorzystywane do ratowania życia i zdrowia ludzi, m.in. karetki pogotowia będą zwolnione z podatku akcyzowego. Rozwiązanie takie przewiduje uchwalona w piątek przez Sejm nowela ustawy o podatku akcyzowym.

Tauron i Samsung oferują wspólne produkty

Tauron i Samsung wspólnie przygotowały dla swoich klientów wyjątkową promocję energooszczędną. Podpisując umowę z Tauronem na produkt energooszczędny i kupując urządzenie marki Samsung objęte promocją, klient zyskuje specjalny bonus o wartości 200 zł, które otrzyma na swoje konto rozliczeniowe w Tauron.

Sejm uchwalił obniżkę stawek interchange

Od 2015 r. opłata interchange pobierana przez banki podczas płatności kartami będzie wynosiła maksymalnie 0,3 proc. - przewiduje nowela ustawy o usługach płatniczych, którą uchwalił w piątek Sejm.

Gaz-System gotowy na budowę 2000 km gazociągów

W latach 2014-2023 Gaz-System planuje wybudować w sumie ok. 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Dzięki tzw. specustawie o terminalu LNG operator jest spokojny o sprawną realizację inwestycji.

GUS opublikował dane o PKB w III kwartale

PKB w III kw. 2014 r. wzrósł o 3,3 proc. rdr, w porównaniu ze wzrostem - po korekcie - o 3,5 proc. w drugim kwartale - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. To dane zgodne w wstępnymi szacunkami urzędu opublikowanymi w połowie października.

Nowe przepisy o pomocy dla zatrudniania niepełnosprawnych

Zapewnienie ciągłości udzielania pomocy publicznej pracodawcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne - zakłada nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej, którą Sejm uchwalił w piątek. Nowelizacja jest konieczna ze względu na zmiany przepisów UE.

Będzie można rejestrować więcej spółek przez internet

Możliwość rejestracji spółki jawnej oraz spółki komandytowej za pośrednictwem internetu - zakłada nowela Kodeksu spółek handlowych, którą Sejm jednogłośnie uchwalił w piątek. Według ekspertów zmiana może przyczynić się do zmniejszenia biurokracji.

Energa Operator: taryfa dystrybucyjna powinna zmierzać ku opłacie za dostęp

- Jeśli generacja rozproszona będzie się rozwijała, to przy zachowaniu obecnego modelu rozliczeń, posiadacze takich instalacji będą pobierali mniej energii z sieci. W efekcie z roku na rok wzrastać będą opłaty za usługę dystrybucyjną. (...) Uważam, że niezbędne jest istotne zwiększenie udziału części stałej taryfy, kosztem części zmiennej, uzależnionej od ilości pobranej energii - mówi Rafał Czyżewski, prezes zarządu Energa Operator (EOP).

RN PKP Cargo zaakceptowała program dobrowolnych odejść

Rada nadzorcza PKP Cargo zaakceptowała propozycję zarządu spółki warunków realizacji programu dobrowolnych odejść.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH