LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Zacięte walki na wschodzie Ukrainy, UE przygotowuje nowe sankcje wobec Rosji

Na wschodzie Ukrainy trwają walki między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami wspieranymi przez wojska rosyjskie. UE przygotowuje nowe sankcje wobec Rosji. Prezydent Obama przybywa do Estonii demonstrując wsparcie dla wschodniej flanki NATO.

Ambasador USA w Polsce: możliwe są skuteczne sankcje wobec Rosji

Gospodarka Rosji jest bardzo związana z resztą świata, dlatego możliwe są skuteczne sankcje, np. ograniczenie dostępu do kredytów czy wprowadzenie barier inwestycyjnych. W branży energetycznej wspólnie z Unią Europejską możemy ograniczyć dostęp do nowych technologii - mówi w wywiadzie dla wnp.pl Stephen D. Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Węgiel w energetyce był, jest i będzie

W projekcie "Polityki energetycznej Polski do roku 2050", przedstawionej w sierpniu br. przez Ministerstwo Gospodarki zapisano, że węgiel kamienny i brunatny nadal będzie odgrywał bardzo ważną rolę w polskiej energetyce.

Francuz komisarzem UE ds. gospodarki?

Popierany przez Francję, lecz odrzucany przez Niemcy były francuski minister gospodarki i finansów Pierre Moscovici może być dziś pewny objęcia analogicznego stanowiska w KE. Angela Merkel miała ostatecznie dać się przekonać do kandydatury Francuza.

Przed nami nowe zasady likwidacji szkód komunikacyjnych

Od marca 2015 r. poszkodowani kierowcy będą mieli możliwość bezpośredniej likwidacji szkód. To znaczy, że ich uszkodzonym samochodem zajmie się ubezpieczyciel, u którego wykupili polisę OC, a nie jak dotąd firma, w której ubezpieczony jest sprawca kolizji. W przyszłym roku mają wejść w życie również wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego, które zapewnią jednolite standardy wyliczania szkód przez ubezpieczycieli.

Specjalne zadanie kompaktów Mercedes-Benz

Od chwili rynkowego debiutu w Europie w kwietniu 2013 r. Mercedes-Benz przekazał odbiorcom na całym świecie ponad 100 tys. egzemplarzy modelu CLA - w tym ponad 1 100 szt. w Polsce. Łącznie, kompaktowe Mercedesy nowej generacji - klas A, B, CLA i GLA - znalazły już ponad 800 tys. nabywców, z czego ponad 5,5 tys. na naszym rynku.

Skoda świętuje "zjazd" nowej Fabii

Z linii produkcyjnej fabryki Skoda w Mladá Boleslav zjechał właśnie pierwszy egzemplarz trzeciej generacji Fabii.

Prezesi banków Macedonii i Chorwacji - wejście do strefy euro nieuniknione

Prezesi banków narodowych Macedonii Dimitar Bogov i Chorwacji Boris Vujcic mówili na Forum Ekonomicznym w Krynicy, że przystąpienie ich krajów do strefy euro jest nieuniknione. Uczestniczyli oni w panelu dot. polityki pieniężnej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Audi uruchamia Centrum Nowoczesnych Technologii

Audi AG umacnia swą obecność w regionie Ingolstadt. Kiklka dni temu, po dwuletniej budowie, uruchomiono oficjalnie Centrum Nowoczesnych Technologii Audi w Neuburgu.

Ford skompletował linię modelową Tourneo

Do gamy rodzinnych vanów Tourneo dołączył właśnie najmniejszy - Courier. Tym samym Ford w tej klasie aut ma teraz 4 modele (od najmniejszego do największego): Courier, Connect, Grand Connect i Custom.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH