LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Nowy odcinek Krakowskiego Szybkiego Tramwaju otwarty

W Krakowie otwarto w niedzielę 680-metrową estakadę łączącą ulice Lipską i Wielicką. To część nowego odcinka Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Tramwaje będą regularnie kursować estakadą od poniedziałku. Jako pierwsi wypróbowali ją rowerzyści.

Szydło: gazoport ma być otwarciem na świat

To inwestycja, która będzie pokazywała, że Polska jest krajem, który stawia na nowoczesną gospodarkę - powiedziała wiceprezes PiS Beata Szydło podczas niedzielnej konferencji na terenie budowy gazoportu w Świnoujściu. "Ma być otwarciem na świat" - dodała.

Premier na inauguracji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Dziś jest wielki dzień dla Gdańska i mieszkańców regionu; historyczne połączenie kolejowe między Trójmiastem a Kaszubami, ale też nowe perspektywy i alternatywa dla transportu drogowego - powiedziała premier Ewa Kopacz z okazji inauguracji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Konferencja klimatyczna w Paryżu tematem pikniku w Warszawie

Planowanej na grudzień konferencji w Paryżu, która ma przynieść światowe porozumienie w sprawie zmian klimatu, poświęcony jest zorganizowany w niedzielę w centrum Warszawy przez władze miasta "Piknik z klimatem". Organizatorzy przypominają o istotnych sprawach dotyczących środowiska.

Nissan dopieścił Micrę

Nissan wprowadził właśnie do salonów nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi.

Duża akcja serwisowa dla Clio IV

Spółka Renault Polska powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modelu Clio IV może występować wada wymagająca wizyty w autoryzowanej stacji obsługi.

Jak odchudzano Astrę?

Lżejszy, oszczędniejszy i bardziej kompaktowy, a przy tym obszerniejszy w środku - konstruktorzy Opla zapewniają, że w Astrze nowej generacji wszystko zostało podporządkowane zasadzie maksymalnej efektywności. Pod tym kątem zaprojektowano podzespoły i rozwiązania stylistyczne.

Zjednoczona Lewica ruszyła w trasę: jesteśmy gotowi wygrywać wybory

Przestaliśmy się kłócić i jedziemy w Polskę, by ogłosić dwie wiadomości - o zjednoczeniu lewicy i o tym, że jest ona gotowa wygrywać wybory - mówili w niedzielę politycy Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, którzy wyruszyli w objazd busami po wszystkich województwach.

Prezydent: przemysł stoczniowy potrzebuje odbudowy

Związek zawodowy ma prawo mówić władzy, co myśli o jej działaniu - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Szczecinie. "I niech nikt nie śmie tego w Polsce związkom zawodowym nigdy odbierać" - dodał. Oświadczył też, że przemysł stoczniowy potrzebuje odbudowy.

Zobacz, jak dynamit rozprawia się ze 140-metrowym kominem

Mierzący 140 metrów wysokości żelbetowy komin dawnego zakładu energetyki cieplnej przy ul. Demokratycznej w Łodzi w ciągu kilku sekund zniknął w niedzielny poranek z powierzchni ziemi. Wyburzenie komina obserwowały tłumy gapiów; PAP była z kamerą na miejscu.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH