LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Podlaski terminal DB Schenker zmienił lokalizację

DB Schenker Logistics uruchomił w miejscowości Złotoria pod Białymstokiem nowy terminal.

Grupa Wyszehradzka: cele klimatyczne UE zbyt ambitne

Ministrowie środowiska państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) oraz towarzyszący im przedstawiciele Bułgarii i Rumunii uznali we wtorek na spotkaniu w Bratysławie, że proponowane przez Unię Europejską cele dotyczące ochrony klimatu są zbyt ambitne.

KE uważa, że Irlandia przyznała Apple korzyści podatkowe

Irlandia przyznała korzyści podatkowe koncernowi Apple, co może być sprzeczne z unijnymi zasadami pomocy publicznej - wynika z wstępnych ustaleń Komisji Europejskiej zawartych w opublikowanym we wtorek liście w tej sprawie do władz w Dublinie.

Białoruś: od środy nie będzie pieszego ruchu przez granicę z UE

Białoruś zawiesza od środy ruch pieszy na drogowych przejściach granicznych z Polską, Litwą i Łotwą. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy br. z tego sposobu przekraczania granicy skorzystało aż 2,2 mln osób. Wielu Białorusinów szło do państw UE po zakupy.

Komorowski: Unii potrzeba rzeczywistej dywersyfikacji dostaw gazu

UE potrzeba rzeczywistej, a nie pozornej, dywersyfikacji źródeł dostaw gazu - przekonywał w Bradze prezydent Bronisław Komorowski, krytykując w ten sposób ideę budowy gazociągu South Stream, którym ma popłynąć do Europy gaz z Rosji z pominięciem Ukrainy.

Przez 5 lat program MŚ przyniósł polskim firmom 244 umowy zagraniczne

Ponad 50 misji zagranicznych polskich firm, 244 kontrakty zagraniczne i 1273 umowy krajowe przyniósł przez pięć lat GreenEvo, projekt Ministerstwa Środowiska poświęcony zielonym technologiom i wspierający polskie przedsiębiorstwa w zdobywaniu nowych rynków.

Rząd przyjął projekt zmian dot. waloryzacji emerytur i rent

- Rząd przyjął we wtorek projekt noweli ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zgodnie z nim przyszłoroczna waloryzacja tych świadczeń ma być nie mniejsza niż 36 zł. Po zmianach najniższe świadczenie wyniesie 880,45 zł.

Telekomunikacja wojewódzka

W ujęciu krajowym polski rynek telekomunikacyjny zanotował w ubiegłym roku kilkuprocentowy spadek wartości. Jednak nie w każdym regionie sytuacja wygląda tak samo - lokalne rynki wojewódzkie różnią się między sobą zarówno pod względem udziału dostawców w usługach dostępu do internetu i telefonii stacjonarnej. Różne są też wskaźniki korzystania z internetu mobilnego.

UKE ws. otwartego dostępu do regionalnych sieci szerokopasmowych

Beneficjenci pomocy publicznej są zobowiązani do zapewniania otwartego i przejrzystego dostępu do regionalnych sieci szerokopasmowych (RSS) na rzecz innych operatorów - poinformował we wtorek Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Remak-Rozruch wybuduje odsiarczanie i odazotowanie w EC Będzin

Remak-Rozruch podpisał z Elektrociepłownią Będzin kontrakt na budowę instalacji odsiarczania i odazotowania spalin dla dwóch kotłów OP-140 oraz kotła WP-70.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH