LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Budowa odcinka DTŚ w Gliwicach zaawansowana w 90 proc.

Prace nad powstającym w śródmieściu Gliwic ostatnim, liczącym ponad 5 km odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej, są zaawansowane w 90 proc. - poinformował gliwicki magistrat. Aktualny ma być termin oddania inwestycji do użytku, wiosną 2016 r.

Energetyka nie powinna zaciskać finansowej pętli na wykonawcach

Zamawiający muszą mieć świadomość, że wykonawcy nie prowadzą działalności bankowej. Jeśli polityka inwestora będzie kreowała negatywny cash flow, to wykonawca będzie musiał się zapożyczyć w banku, a następnie koszty przerzucić na zamawiającego - podkreśla Mariusz Marciniak, dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią w Doosan Power Systems.

Ministerstwo Energetyki: najpierw górnictwo, potem energetyka

Minister Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że w pierwszej kolejności nowo utworzone Ministerstwo Energetyki obejmie nadzorem górnictwo a dopiero potem energetykę.

GDDKiA ma 18 chętnych na łącznik obwodnicy Inowrocławia

Bydgoski oddział GDDKiA otrzymał 18 wniosków w postępowaniu na generalnego wykonawcę łącznika obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25.

Property Forum Trójmiasto 2015

Trójmiasto roztacza inwestycyjny czar przyciągając kolejnych najemców i deweloperów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Jak miasta regionu walczą o kolejnych inwestorów? Czy w pełni wykorzystują swój biznesowy potencjał? Czy realizowane projekty infrastrukturalne odpowiadają na potrzeby przedsiębiorców? Którędy wiedzie droga do konkurencyjności? To główne tematy konferencji Property Forum Trójmiasto 2015.

Okęcie buduje kolejową bocznicę dla dostaw paliw

Na Lotnisku Chopina rusza budowa kolejowej bocznicy i instalacji paliwowej. Dzięki tej inwestycji możliwa będzie zmiana sposobu dostarczania paliwa lotniczego i pełne otwarcie rynku dla wszystkich dostawców.

Ruszył indyjski zakład Magneti Marelli

Magneti Marelli uruchomiła w Indiach nowy zakład produkcyjny. Fabryka jest zarządzana przez spółkę Joint Venture Magneti Marelli Powertrain India Private Ltd. (na rynku od 2007 r. z udziałem Magneti Marelli, Maruti Suzuki i Suzuki).

Luksus na kołach dla wierzchowców i hodowców

Najnowszy model znanego producenta pojazdów dla transportu koni, firmy Dickenherr, wybija się na czoło w swojej klasie pojazdów. Auto powstało na bazie podwozia Renault Trucks D z kabiną o szerokości 2 metrów.

PGNiG idzie na wschód, a to ryzykowne

Otwierając kopalnię gazu w Pakistanie PGNiG pokazuje, że nie obawia się bardziej ryzykownych inwestycji. Dotychczasowe doświadczenia polskiej spółki w tej kwestii są jednak raczej mało budujące.

Miedwiediew: wspólne projekty z Turcją mogą zostać odwołane

Po strąceniu we wtorek przez siły tureckie rosyjskiego bombowca niektóre ważne wspólne projekty mogą zostać unieważnione - oświadczył w środę premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH