LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Krzysztof Sędzikowski, prezes KW: będziemy agresywnie konkurować na rynku węgla

Nie możemy spokojnie patrzeć, jak pięć milionów ton węgla leży na zwałach, tylko musimy go sprzedać - mówi dla portalu wnp.pl Krzysztof Sędzikowski, prezes zarządu Kompanii Węglowej.

Grupa Azoty w prestiżowym indeksie

W efekcie półrocznego przeglądu indeksów FTSE w dniu 4 marca 2015 roku Grupa Azoty SA została zakwalifikowana do prestiżowego indeksu FTSE Emerging Markets. Papiery Grupy będą notowane w tym indeksie począwszy od 23 marca 2015.

Sejm za doprecyzowaniem zasad wyliczania kapitału początkowego

Doprecyzowanie zasad wyliczania kapitału początkowego oraz wysokości świadczenia emerytalnego przewiduje uchwalona w czwartek przez Sejm nowela ustawy o emeryturach i rentach z FUS.

Polimex coraz bliższy sprzedaży Mostostalu Siedlce

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Towarzystwo Finansowe Silesia kontroli nad dwoma aktywami Polimeksu-Mostostalu: dawnego Mostostalu Siedlce oraz zlokalizowanej w Siedlcach spółki Polimex-Mostostal ZUT - poinformowało portal wnp.pl biuro prasowe UOKiK.

Przyszłość Volvo wystawiona w Genewie

Volvo na salon w Genewie przygotowało ekspozycję, która pozwala przyjrzeć się kierunkowi, w jakim będą zmierzać samochody marki w ciągu najbliższych lat. Poszerzenie portfolio modelowego o nowe auta, prezentacja pełnej gamy Volvo XC90, przedstawienie nowych jednostek napędowych, kolejne nowe rozwiązania technologiczne - zwiastują strategiczny kierunek, jaki obrała marka.

Piechociński: w tym roku wymiana handlowa z Algierią przekroczy 1 mld zł

W 2015 r. wymiana handlowa Polski z Algierią przekroczy 1 mld zł, z ponad 90 proc. udziałem naszego eksportu - powiedział dziennikarzom w Algierze wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. "Następne lata będą jeszcze lepsze" - dodał.

Sejm za dalszymi pracami dot. gazów cieplarnianych

Projekt dotyczący handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych trafi do prac w komisji. Sejm nie zgodził się bowiem w czwartek na odrzucenie go w pierwszym czytaniu. Chciało tego PiS, które ostrzegało, że propozycje rządu ograniczą konkurencyjność naszej gospodarki.

Branża LPG postuluje obniżkę opłaty zapasowej

Polska Izba Gazu Płynnego (PIGP) zwróciła się do Ministerstwa Gospodarki z wnioskiem o obniżenie wysokości opłaty zapasowej za magazynowanie gazu płynnego z obecnych 99 zł za tonę do 76 zł za tonę, w związku ze spadkiem notowań ropy naftowej.

MF: w tym roku dynamika PKB zbliżona do wyniku z 2014

Wzrost gospodarczy w Polsce w 2015 r. będzie zbliżony do tego, jaki odnotowano w 2014 r. - poinformował w czwartek minister finansów Mateusz Szczurek.

Paliwa na Białorusi tylko za lokalne ruble

Od początku marca tego roku, zgodnie z zarządzeniem Banku Narodowego Białorusi, wszystkie płatności za paliwa na białoruskich stacjach paliw muszą być dokonywane jedynie w białoruskich rublach.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH