LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Po tragedii imigrantów Włochy i Malta chcą szczytu UE

Po tragedii na Morzu Śródziemnym, gdzie w katastrofie kutra z nielegalnymi imigrantami mogło zginąć nawet kilkaset osób, premier Włoch Matteo Renzi chce pilnego zwołania szczytu przywódców Unii Europejskiej. Popiera go premier Malty Joseph Muscat - podała Ansa.

HYbrydowy 308: z charakterem

Od momentu debiutu rynkowego Peugeot 308 zdobył na całym świecie 280 tys. nabywców. Parametry użytkowe modelu w zasadniczej części uzyskiwane są osiągi dzięki uniwersalnej konstrukcji platformy EMP2, która posłużyła również Peugeot Sport do opracowania nowego hybrydowego zespołu napędowego typu plug-in z silnikiem benzynowym.

Nowe oczko w sieci Volvo

Kilka dni temu ruszył nowy punkt dealerski Volvo w Lubinie, w którym będzie prowadzona sprzedaż samochodów nowych, używanych oraz serwis. Obiekt należy do firmy V-motors, która od lat prowadzi salon Volvo we Wrocławiu. Będzie to 25. autoryzowany salon sprzedaży samochodów osobowych Volvo w Polsce.

Innowacje w układach kierowniczych a rozwój automatycznych pojazdów

Wpisując się w trend coraz wyższego stopnia automatyzacji samochodów, producenci oraz dostawcy będą nadal inwestować w innowacyjne rozwiązania układów kierowniczych, zarówno dla pojazdów z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Uwagę coraz częściej skupia się na tym, by "nauczyć" pojazd poruszania się w taki sposób, jakby kierował nim człowiek, tak aby w efekcie końcowym samochody potrafiły dobierać właściwy tor jazdy w typowy dla ludzi sposób.

W poniedziałek start największej imprezy biznesowej Europy Centralnej

Rozpoczynający się w poniedziałek w Katowicach VII Europejski Kongres Gospodarczy zabierze głos w najbardziej istotnych dla Polski i Europy sprawach. Wezmą w nim udział liczące się postaci świata gospodarki i polityki. Program obejmuje w ciągu trzech dni ponad 110 sesji i wiele wydarzeń towarzyszących.

PARP daje zielone światło dla technologicznych start-upów

W najbliższych latach polskie start-upy technologiczne mogą liczyć na duże wsparcie zarówno organizacyjne, jak i finansowe. Pieniądze na ten cel są w różnych programach, na poziomie regionalnym, ponadregionalnym, np. w ramach programu Polska Wschodnia czy na poziomie centralnym w ramach programu Inteligentny Rozwój. O tym, na jakie wsparcie mogą liczyć start-upy rozmawialiśmy z Bożeną Lublińską-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Budimex szykuje się na szczyt koniunktury w 2017-2018

Ponownego szczytu koniunktury w budownictwie należy spodziewać się w latach 2017-2018, głównie dzięki inwestycjom GDDKiA. Już w 2016 r. produkcja budowlano-montażowa zanotuje solidny wzrost - ocenił dla portalu wnp.pl Dariusz Blocher, prezes Budimeksu. Dodał, że 2015 r. - mimo wcześniejszych prognoz - nie będzie jeszcze rokiem znaczących wzrostów w branży.

Poszukiwania górników w kopalni Wujek

Ratownikom usiłującym drugą dobę dotrzeć do dwóch górników zaginionych w kopalni Wujek po silnym wstrząsie do niedzieli rano nie udało się nawiązać z nimi kontaktu. Akcja jest trudna ze względu na skalę zniszczeń w wyrobisku.

POSCO zleciło spółce Mostostalu Zabrze prace przy spalarni

Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego wykona dla POSCO Engineering & Construction kolejne prace podwykonawcze na budowie spalarni odpadów w Krakowie.

Budowa brytyjskiej atomówki Hinkley Point może się opóźnić

Budowa tej zlokalizowanej w Somerset elektrowni napotyka problemy. Chodzi o nowe III generacji reaktory EPR francuskiej Arevy. Anglicy obawiają się, że kłopoty z reaktorami jakie mają miejsce we francuskiej elektrowni atomowej Flamanville w Normandii wpłyną na ich inwestycję.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH