LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Mariusz Grendowicz odwołany ze stanowiska prezesa PIR

Rada Nadzorcza spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe odwołała we wtorek w godzinach wieczornych Mariusza Grendowicza ze stanowiska prezesa. Nie podano powodu odwołania. Wcześniej przedstawiciele MSP wielokrotnie informowali, że oczekują od PIR przyspieszenia prac związanych z podpisywaniem umów na finansowanie dużych projektów infrastrukturalnych.

W.Brytania. Liderzy największych partii obiecali Szkocji nowe prerogatywy

W zamieszczonym we wtorek w szkockim dzienniku "Daily Record" liście otwartym przywódcy trzech głównych brytyjskich partii parlamentarnych obiecali przekazanie Szkocji dalszych prerogatyw, jeśli czwartkowego referendum nie wygrają zwolennicy niepodległości.

Po spotkaniu ws. KWK Kazimierz-Juliusz - protest trwa

Po trwającym trzy godziny spotkaniu u wojewody śląskiego ws. sytuacji pracowników przeznaczonej do likwidacji kopalni Kazimierz-Juliusz związkowcy poinformowali, że odbędzie się zapowiadana na środę manifestacja, która przejdzie ulicami Sosnowca i Katowic.

Założenia nowego programu rekompensat - złe wieści

Eksperci z KE przedstawili nowe propozycje dot. wsparcia dla rolników, którzy ponieśli straty z powodu rosyjskiego embarga na żywność z UE - poinformował rzecznik KE ds. rolnictwa Roger Waite. Rozwiązania te mogą być niekorzystne dla części polskich producentów.

Rosja negocjuje z Iranem umowę barterową - zboże za ropę

Rosja negocjuje umowę barterową z Iranem, zamierza wymienić zboże o wartości do 500 mln dolarów za irańską ropę naftową - poinformowała Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAMMU/FAPA) powołując się m.in. na agencję Reuters.

Bułgaria. Główny udziałowiec banku KTB oddał się w ręce serbskiej policji

Poszukiwany przez prokuraturę i Interpol główny udziałowiec bułgarskiego banku KTB Cwetan Wasilew oddał się we wtorek w ręce policji w Belgradzie, gdzie przebywa od kilku tygodni. Wiadomość tę potwierdził jego bułgarski adwokat Konstantyn Symeonow.

Kopacz w piątek przedstawi rząd

Desygnowana na premiera Ewa Kopacz w piątek przedstawi skład nowej Rady Ministrów; w czwartek jako pierwszy pozna go prezydent Bronisław Komorowski. 1 października Kopacz wygłosi w Sejmie expose; wtedy odbędzie się też głosowanie nad wotum zaufania dla rządu.

Francja. Wotum zaufania dla rządu Manuela Vallsa

Premier Francji Manuel Valls uzyskał we wtorek w parlamencie wotum zaufania dla swego rządu, o które ubiegał się ze względu na słabe wyniki w sondażach.

Rośnie popularność samochodowych systemów wsparcia kierowcy

Układy wspomagające mogą uratować życie wielu ludzi. Często wystarczy już sygnał ostrzegawczy oraz włączenie kontrolki z symbolem filiżanki kawy, której zadaniem jest przypomnieć kierowcy o koniecznej przerwie na odpoczynek.

Do Słowacji dociera coraz mniej rosyjskiego gazu

W Bratysławie coraz większe zmartwienie sytuacją gazową. O ile w ubiegłym tygodniu dostawy rosyjskiego gazu spadły o 10 proc., to już w poniedziałek i wtorek Słowacja otrzymywała tylko 75 proc. zakontraktowanych ilości surowca.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH