LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Szczecin. Połowa specjalnej strefy już uzbrojona

Połowa z blisko stu hektarów miejskich terenów w Szczecinie, tworzących podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec, została uzbrojona. Warta blisko 70 mln zł inwestycja ma przyciągnąć do miasta inwestorów.

W Moskwie czasowo zakazano działania czterem lokalom McDonald's

Rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor powiadomiła w środę, że zakazała tymczasowo działania czterem lokalom McDonald's w Moskwie z powodu wykrycia w nich wielu uchybień sanitarnych w trakcie kontroli w dniach 18-20 sierpnia.

Bliżej do powszechnego standardu płatności mobilnych

Spółka Polski Standard Płatności złożyła wniosek do KRS o rejestrację podwyższonego kapitału. W wyniku objęcia udziałów nowej emisji: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank oraz PKO Bank Polski posiadać będą równe udziały w spółce PSP. Celem projektu jest zbudowanie wspólnej infrastruktury dla płatności mobilnych w Polsce.

Dekalog dla doradców finansowych już od 1 września

Związek Banków Polskich i Związek Firm Doradztwa Finansowego wydały wspólną rekomendację dobrych praktyk dla doradców kredytowych. Wchodząca w życie od 1 września 2014 roku rekomendacja obowiązywać będzie wszystkie firmy zrzeszone w ZFDF. To pierwszy dokument regulujący branżę doradztwa kredytowego w kontekście kredytów hipotecznych w tak szerokim zakresie.

Ekspert: rynek magazynowy w Europie Środkowo-Wschodniej coraz ważniejszy dzięki nowym technologiom

Rozwój e-commerce, nowe technologie i wyrafinowane łańcuchy dostaw - to czynniki napędzające popyt na powierzchnie przemysłowe i logistyczne w Europie Środkowo-Wschodniej - tak wynika z badania opublikowanego przez Colliers International.

Poroszenko chwali wywieszenie ukraińskiej flagi w Moskwie

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko pochwalił w środę akcję zawieszenia ukraińskiej flagi państwowej na jednym z najwyższych budynków w Moskwie i - najprawdopodobniej w jej wyniku - ogłosił poświęconą fladze Ukrainy inicjatywę "Nasze Kolory".

Ponad 750 mld zł zadłużenia Skarbu Państwa

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec czerwca 2014 r. wzrosło o 0,8 proc. mdm, czyli o 5 mld 829,9 mln zł do 750 mld 204,0 mln zł - podał w środę resort finansów w komunikacie.

Dwa kolejne satelity systemu Galileo

W czwartek o godz. 14.31 (czasu środkowoeuropejskiego) z europejskiego kosmodromu w Gujanie Francuskiej wystrzelone zostaną w kosmos dwa kolejne satelity.

MG prognozuje kontynuację wzrostu produkcji

Analitycy Ministerstwa Gospodarki prognozują, że produkcja przemysłowa w sierpniu w ujęciu rocznym wzrosła o 2,6 proc. - wynika z komunikatu MG. Ponadto, we wrześniu MG oczekuje przyspieszenia tempa wzrostu produkcji w budownictwie.

Jak złoty zareagował na dane o produkcji?

Notowania złotego w środę były spokojne. Dane GUS o produkcji przemysłowej okazały się neutralne dla naszej waluty, która tylko lekko osłabła, ale przez ruchy cen euro i dolara - wskazali analitycy. Przed godz. 17 euro kosztowało 4,18 zł, a dolar 3,15 zł.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH