LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Cały zysk PCC Rokita na dywidendę

Zarząd PCC Rokita, zarekomendował przeznaczenie całego wypracowanego w ubiegłym roku zysku netto na dywidendę.

Inwestycje w instalacje przetwarzania odpadów - to kosztuje

"Pełnowymiarowe" RIPOK-i (Regionalne Instalacje Przetwarzania Odpadów Komunalnych) są coraz bardziej wyposażane w wysoką i odpowiednio drogą technikę. Jeśli więc wziąć pod uwagę tylko koszty amortyzacji od tej techniki, to koszt odbioru i przetwarzania odpadów musi rosnąć - powiedział portalowi wnp.pl Henryk Skowron z Inżynierskiego Biura Konsultingowego.

Ukraina zawarła nowe, gazowe porozumienie z Rosją

Koncern Naftohaz Ukraina podpisał z rosyjskim Gazpromem porozumienie na zakup gazu w II kwartale 2015 r. za cenę 248 USD za 1000 metrów sześciennych tego surowca - poinformowało w środę późnym wieczorem ukraińskie ministerstwo energetyki i przemysłu węglowego.

Jest umowa na inżyniera kontraktu w EC Siekierki

PGNiG Termika podpisała z Tractebel Engineering kontrakt na pełnienie usługi inżyniera kontraktu dla zadania na dostawę i montaż instalacji odazotowania oraz modernizację instalacji odsiarczania spalin w Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie.

166 mln zł na wybory prezydenckie

166,4 mln zł przeznaczono na majowe wybory prezydenckie; na pierwszą i ewentualną drugą turę głosowania - poinformowało PAP Krajowe Biuro Wyborcze. Koszty obejmują m.in. diety dla członków komisji wyborczych; będą one nieco wyższe niż w wyborach prezydenckich w 2010 r.

InPost odpuści konkurs na operatora wyznaczonego?

Konkurenci Poczty Polskiej bez walki oddają rynek listów państwowemu molochowi. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", po Speedmail również InPost rezygnuje z udziału w konkursie na operatora wyznaczonego.

Poczta wchodzi na rynek ubezpieczeń życiowych

Poczta Polska rusza z ofertą ubezpieczeń życiowych. Na razie polisy trafią do pracowników molocha, później do wszystkich - czytamy w "Pulsie Biznesu".

We Wrocławiu powstanie centrum usług wspólnych Toyoty

Toyota zrealizuje we Wrocławiu centrum usług wspólnych dla spółek grupy w Europie - informuje "Puls Biznesu".

PKP szykuje miliardowe projekty deweloperskie

PKP rozpędza się z projektami nieruchomościowymi. Planuje inwestycje warte nawet 18 mld zł w ramach 16 projektów, które mają być realizowane na 120 hektarach atrakcyjnych gruntów, należących do kolejowej spółki - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Netia ma wyłączność negocjacyjną na zakup TK Telekom

Netia ma wyłączność negocjacyjną na zakup spółki TK Telekom - poinformowały PAP dwa niezależne źródła rynkowe.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH