LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Toruń: druga część Trasy Średnicowej Północnej gotowa

Druga część Trasy Średnicowej Północnej - o długości 3 km - omijająca śródmieście Torunia, została w piątek oddana do użytku. Całkowity koszt projektu sięgnął 121 mln zł, z czego 30 mln zł stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

PTPiREE: inwestycje sieciowe największe w historii

Operatorzy systemów dystrybucyjnych i operator systemu przesyłowego w ciągu pięciu lat, do 2019 roku, przeznaczą około 42 mld zł na rozwój infrastruktury sieciowej. Prowadzone inwestycje są największe w historii polskiej elektroenergetyki - wskazuje w swoim raporcie PTPiREE.

Jest plan walki z unikaniem opodatkowana przez korporacje

Ministrowie finansów grupy G20, skupiającej najbogatsze i rozwijające się kraje świata, przyjęli w piątek plan walki z unikaniem opodatkowania przez międzynarodowe korporacje - poinformowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Spółka państwa i uczelni ma odmienić Nową Hutę

Minister skarbu Andrzej Czerwiński podpisał w piątek umowę z rektorami trzech krakowskich uczelni powołującą spółkę, która na rewitalizowanych terenach Nowej Huty będzie tworzyć "przestrzeń dla rozwoju innowacyjnej gospodarki".

Krok bliżej zautomatyzowanej jazdy w mieście

Ruch miejski jest zazwyczaj nadmierny i nieprzewidywalny - samochody dzielą bowiem ulice z rowerzystami, motocyklistami, ciężarówkami i autobusami. Nie jest rzadkością parkowanie w drugim rzędzie i zupełnie niespodziewane wkraczanie pieszych na jezdnię. Trudno więc wyobrazić sobie, aby w przyszłości pojazdy miały się całkowicie autonomicznie poruszać w takich warunkach po ulicach.

Prezes TF Silesia rezygnuje z funkcji

Prezes Towarzystwa Finansowego Silesia Adam Siwek zrezygnował z pełnionej funkcji - poinformowało w piątek PAP Ministerstwo Skarbu Państwa. Jak dodaje resort powodem rezygnacji jest brak porozumienia ws. kontraktu menadżerskiego.

T. Sęk, PSES: błędne założenia ws. ceny referencyjnej dla fotowoltaiki

Proponowana cena referencyjna dla instalacji PV o mocy do 1 MW jest zdecydowanie za niska. Naszym zdaniem, została ustalona na te 465 zł/MWh, bo przyjęto błędne założenia. Obliczyliśmy, że w aukcjach OZE dla źródeł niestabilnych o mocy poniżej 1 MW cena referencyjna dla fotowoltaiki powinna mieścić się w przedziale 550-600 zł/MWh - mówi Tomasz Sęk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej (PSES).

Sebastian Kulczyk szefem rady nadzorczej Ciechu

Rada Nadzorcza Ciech wybrała przewodniczącego rady nadzorczej firmy. Został nim Sebastian Kulczyk.

Orlen szuka innowacji energetycznych dla rafinerii

Kiedy byłem małym chłopcem, przyszedł mi do głowy pomysł, jak zostać milionerem. W tym celu wystarczyło nakłonić milion osób, by ofiarowały mi po jednym złotym na jakiś zbożny cel. Dla nich wydatek niewielki a dla mnie ogromna korzyść. Do realizacji pomysłu nie doszło z powodu kosztów dotarcia do odpowiednio dużej liczby osób.

PTE zarobiły w 2014 r. prawie 1,1 mld zł

Zysk netto powszechnych towarzystw emerytalnych, wykazany w rachunku środków pieniężnych z działalności operacyjnej, wyniósł w minionym roku 1 mld 95,6 mln zł i zwiększył się prawie trzykrotnie wobec 2013 r. - wynika z danych opublikowanych w piątek przez GUS.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH