LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

SEAT "uterenowił" Leona

SEAT wprowadzi na rynek model Leon X-PERIENCE o off-roadowej naturze, który ma podniesione zawieszenie i napęd 4x4.

Z Legnickiej SSE dla szkolnictwa zawodowego

Firmy działające na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej coraz mocniej angażują się w ideę reaktywacji szkolnictwa zawodowego. Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół w Chocianowie (powiat polkowicki) podpisali przedstawiciele firm m.in. Winnkelmann, Voss Automotive i Feerum.

BASF dla motoryzacji

Podczas zakończonych niedawno Międzynarodowych Targów Dostawców (IZB) w Wolfsburgu w Niemczech, BASF zaprezentował materiały i rozwiązania funkcjonalne na potrzeby przyszłej mobilności. Rzecz dotyczyła produktów do realizacji lekkich konstrukcji, elektromobilności, projektowania i środowiska.

Mitsubishi w Polsce wyraźnie nad kreską

Od początku roku do końca września marka Mitsubishi zanotowała w Polsce 70% wzrost sprzedaży a w samym wrześniu niemal 80% więcej aut wydano w salonach marki. Bestsellery to crossover ASX i SUV Outlander.

Ford w Europie punktuje za sprzedaż aut użytkowych

Wyniki sprzedaży i udziału w rynku samochodów użytkowych Forda we wrześniu osiągnęły najwyższy poziom od 1993 r., dzięki czemu firma po raz pierwszy od 2009 r. zajęła 1. miejsce wśród europejskich producentów aut użytkowych.

Oettinger: Ukraina i Rosja uzgodniły cenę gazu do końca marca

Unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger powiedział we wtorek, po zakończeniu trójstronnych rozmów w Brukseli, że Rosja i Ukraina uzgodniły cenę gazu na 385 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Cena taka ma obowiązywać od października do końca marca.

Polscy związkowcy przeciw celom redukcji CO2 na 2030

Przedstawiciele trzech największych polskich central związkowych: NSZZ Solidarność, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ) i Forum Związków Zawodowych (FZZ) podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, jakie odbyło się 21 października br., głosowali przeciw wspólnej uchwale popierającej wyższe cele redukcji emisji CO2 proponowane przez Komisję Europejską.

Polimex ukarany przez KNF. Spółka wskazuje na stary zarząd

KNF podjęła decyzję o nałożeniu na Polimex-Mostostal kary w wysokości 0,8 mln zł za nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych w 2011 r. w zakresie dezinwestycji oraz nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych za 2011 r. Odnosząc się do kary Polimex podkreślił, że raporty i sprawozdania za 2011 r. podpisywał zarząd kierowany przez Konrada Jaskółę.

Skanska wygrała przetarg na obwodnicę Brodnicy

Konsorcjum spółek z grupy Skanska zostało wybrane przez bydgoski oddział GDDKiA na wykonawcę obwodnicy Brodnicy. W sumie w przetargu wpłynęło dziesięć ofert.

MPiPS: 160 mln na aktywizację przez agencje prywatne

Ministerstwo pracy zaplanowało 160 mln zł na indywidualne programy aktywizacji bezrobotnych w ramach umów zawieranych z prywatnymi agencjami zatrudnienia - wynika z założeń budżetowych resortu na 2015 r. Przedstawiono je we wtorek na posiedzeniu komisji sejmowej.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH