LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI
Najnowsze wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Inwestycje drogowe napędzą rozwój logistyki na Śląsku

Potencjał Śląska w zakresie logistyki jest nieograniczony. Kolejne inwestycje w rozwój dróg, m.in. A1, S1 oraz Drogowej Trasy Średnicowej spowodują otwarcie nowych perspektyw - ocenił w rozmowie z portalem wnp.pl Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwo Lotniczego, które zarządza portem lotniczym Katowice Airport.

Energa: średnio po ok. 180 mln zł rocznie na innowacje

Grupa Energa w minionych trzech latach przeznaczała średnio od 170 do 180 mln zł na badania, rozwój i innowacje. Szacuje, że w tym roku kwota może być podobna. Celem inwestycji jest zdobycie przewagi konkurencyjnej i wzrost sprawności wytwarzania energii.

Prezes Górażdży o obcym kapitale w przemyśle cementowym

Przemysł cementowy bywa wytykany palcami, jako ten, który nie należy do już do polskiego kapitału. Branża z pewnością na taką stygmatyzację nie zasługuje - zaznaczył w rozmowie z portalem wnp.pl Ernest Jelito, prezes Górażdże Cement.

Skanska szykuje się na inwestycje biurowe i mieszkaniowe

Jako deweloper biurowy będziemy przyglądać się nowym rynkom w Polsce - poinformował portal wnp.pl Krzysztof Andrulewicz, prezes Skanska w Polsce. - Prowadzimy również ożywione działania w zakresie pozyskania gruntów pod nowe osiedla mieszkaniowe - dodał.

Unijny pomysł na bezpieczeństwo gazowe: 9 połączonych ze sobą stref

Komisja Europejska chce zwiększyć bezpieczeństwo gazowe Europy. W tym celu myśli o stworzeniu 9 stref, które dzięki sieci połączeń wzajemnych, w sytuacjach kryzysowych dadzą możliwość zaopatrzenia się w gaz u sąsiada.

MR: polskie szanse w Indiach w górnictwie i handlu

Rynek indyjski jest ogromną szansą dla polskich firm, m.in. w przemyśle górniczym i handlu. To nie jest kurtuazja, ale pewna logika rozwoju gospodarczego Indii - powiedział dziennikarzom w Mumbaju wiceminister rozwoju Radosław Domagalski.

Enea: do 2020 r. kilkadziesiąt mln zł w innowacje

Kilkadziesiąt mln zł może zainwestować w ciągu najbliższych 4 lat energetyczna grupa Enea w opracowanie możliwych do komercjalizacji projektów innowacyjnych - podała PAP spółka. W ub. roku zrealizowała pierwszy w Polsce konkurs na innowację energetyczną.

Strategia transportowa dla Polski potrzebna od zaraz

Dotychczasowe rządy w Polsce nie patrzyły na wiele problemów transportowych holistycznie. Brak koordynacji modernizacji linii kolejowych i budowy dróg doprowadził do poważnych paradoksów komunikacyjnych. Czas to zmienić.

Tajwan. Zakończono poszukiwanie ofiar trzęsienia; 116 zabitych

Zakończono akcję poszukiwania osób zaginionych w trzęsieniu ziemi, które przed tygodniem nawiedziło miasto Tainan na południu Tajwanu - poinformował w sobotę burmistrz miasta William Lai. Władze podały, że zginęło 116 osób.

MSP: spółki SP będą odgrywać istotną rolę w rozwoju innowacji

Szef MSP Dawid Jackiewicz chce, aby spółki Skarbu Państwa aktywnie włączały się w programy skierowane do startupów. Jego zdaniem w dziedzinie innowacji należy wykorzystać potencjał państwowych firm oraz kompetencje przedsiębiorców i naukowców.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH