Kto będzie nowym prezesem NFOŚiGW?

Autor:  wnp.pl (ICh)  |  31-10-2012 13:53
Znani są już kandydaci na nowego prezesa NFOŚiGW. W przyszłym tygodniu ma z nimi rozmawiać Marcin Korolec, Minister Środowiska, do którego kompetencji należy powoływanie prezesa NFOŚiGW.

Ogłoszone zostały wyniki naboru na kandydatów na prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ( NFOŚiGW).

Kandydatami na szefa NFOŚiGW są, w kolejności w jakiej zostali umieszczeni na liście kandydatów, Małgorzata Skucha - obecnie zastępca prezesa zarządu NFOŚiGW, Mirosława Boryczka - członek zarządu ZUS i Janusz Ostapiuk - dyrektor generalny ERP Polska, czyli polskiej spółki European Recycling Platform.

Według informacji uzyskanych w resorcie środowiska minister Marcin Korolec umówił się w przyszłym tygodniu na spotkania z kandydatami na prezesa NFOŚiGW.

Nabór na stanowisko prezesa NFOŚiGW oraz jego zastępców został ogłoszony w sierpniu tego roku po tym jak Jan Rączka zdecydował o zakończeniu pracy na stanowisku prezesa NFOŚiGW z końcem 2012 roku.

NFOŚiGW jest największą instytucją w Polsce wspierającą finansowanie inwestycji w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Na koniec 2011 roku aktywa funduszu przekraczały 10,734 mld zł, a w tym środki pieniężne i inne aktywa pieniężne wynosiły blisko 3 mld zł.

W 2011 roku przychody NFOŚiGW przekroczyły 2 mld zł, a zysk z działalności funduszu wyniósł w minionym roku ponad 1,118 mld zł. W 2011 r. ze środków własnych NFOŚiGW, wraz z transferem środków europejskich obsługiwanych przez tę instytucję, wydatkowano ponad 3, 877 mld zł.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH