Piątek, 25 maja 2012 r.
partnerzy portalu wnp.pl external external
Autor:  pb.pl  |  11-07-2006 11:15

Arabia Saudyjska przeciw budowie gazociągu Katar-ZEA

Arabia Saudyjska zapowiedziała, że zablokuje budowę gazociągu prowadzącego z Kataru do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wartość inwestycji planowanej przez ostatnie osiem lat to 3,5 mld USD.

Gazociąg, który ma biec po dnie morza, buduje ZEA oraz koncerny naftowe - amerykański Occidental Petroleum i francuski Total. Miało nim być przesyłane 3,2 mld metrów sześciennych gazu - pisze "Puls Biznesu".

Arabia Saudyjska, przez terytorium której miał biec gazociąg, poinformowała nieoczekiwanie, że nie wyraża zgody na jego budowę. Nie podała przyczyn. Nie po raz pierwszy decyduje się na blokowanie inwestycji w regionie. Wcześniej storpedowała projekt budowy gazociągu z Kataru do Kuwejtu. Nieoficjalnie mówiono wówczas, że chodzi o krytykę Arabii Saudyjskiej pojawiającą się w katarskiej telewizji al Jazeera. W przypadku ZEA może chodzić o spór graniczny trwający od 1974 roku.


 KOMENTARZE (0)
NIE DODANO JESZCZE ŻADNEGO KOMENTARZA
 W PORTALU
portale Grupy PTWP Grupa PTWP www.rynekzdrowia.pl www.wnp.pl www.propertynews.pl www.portalspozywczy.pl www.gieldarolna.pl www.dlahandlu.pl www.farmer.pl Miesięcznik Nowy Przemysł www.rynekaptek.pl Miesięcznik Rynek Spożywczy www.nasze-zyski.pl Miesięcznik Rynek Zdrowia www.portalsamorzadowy.pl Dwutygodnik Farmer