Piątek, 25 maja 2012 r.
partnerzy portalu wnp.pl external external
Autor:  wnp.pl (Patrycja Batóg)  |  17-05-2011 22:50

Czy Polska może być europejskim centrum BPO?

O kryteriach, którymi kierują się firmy przy wyborze lokalizacji dla projektów usługowych, perspektywach i kierunkach rozwoju sektora usługowego oraz o tym, jak promować Polskę dyskutowali uczestnicy panelu "Polska europejskim centrum BPO", odbywającego się w ramach III Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Niezbędna jest także odpowiednia promocja Polski jako kraju atrakcyjnego do realizowania inwestycji oraz przygotowywanie zachęt dla potencjalnych inwestorów.

- Aby lokalnie wzbogacać ofertę dla sektora BPO, trzeba podjąć współpracę z uczelniami publicznymi, które muszą patrzeć na to, co się dzieje na rynku pod względem zapotrzebowania na znajomość języków obcych oraz specjalnych kierunków studiów. Kolejną kwestią są szkolenia pracowników ze współpracą z urzędem marszałkowskim - mówił Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi.

- Dopóki polskie miasta nic nie będą mówiły potencjalnym inwestorom, to nie będzie projektów. Promocja na szczeblu krajowym jest bardzo ważna - dodał Piotr Wojaczek.

Zdaniem Teresy Korycińskiej, bezkosztowymi elementami wsparcia rozwoju BPO oprócz promocji jest także rozwój infrastruktury, współpraca na poziomie regionalnym, stabilne prawo, otwartość na inwestorów oraz wyjście naprzeciw problemom inwestorów.

Skuteczna promocja, zdaniem prelegentów, powinna przede wszystkim ukazywać zalety inwestowania w Polsce tak, by była ona kojarzona jako kraj nowoczesny i otwarty na inwestorów.

- Najlepszą promocją jest dobra opinia inwestorów, którzy dobrze wypowiadają się o Polsce - podsumowała Teresa Kamińska.

 KOMENTARZE (0)
NIE DODANO JESZCZE ŻADNEGO KOMENTARZA
 W PORTALU
portale Grupy PTWP Grupa PTWP www.rynekzdrowia.pl www.wnp.pl www.propertynews.pl www.portalspozywczy.pl www.gieldarolna.pl www.dlahandlu.pl www.farmer.pl Miesięcznik Nowy Przemysł www.rynekaptek.pl Miesięcznik Rynek Spożywczy www.nasze-zyski.pl Miesięcznik Rynek Zdrowia www.portalsamorzadowy.pl Dwutygodnik Farmer