Piątek, 25 maja 2012 r.
partnerzy portalu wnp.pl external external
Autor:  PAP  |  16-03-2010 14:50

Książę Karol odwiedził Białowieżę

Następca brytyjskiego tronu, książę Walii Karol odwiedził we wtorek Białowieżę (Podlaskie). Wbrew wcześniejszym planom księciu Karolowi podczas wizyty na Podlasiu nie towarzyszyła księżna Kornwalii Camilla Parker Bowles.

Książę otrzymał od ekologów wydaną po angielsku książkę pt. "Drugie życie drzewa", pokazującą na czym polega wartość naturalnych lasów.

Wójt Białowieży Albert Litwinowicz zaapelował do księcia, by stał się honorowym ambasadorem Puszczy Białowieskiej; w odpowiedzi usłyszał: "czemu nie?".

Książę zwiedzi jeszcze rezerwat pokazowy żubrów, gdzie ma je nakarmić. Jak tłumaczył PAP Mateusz Szymura z Białowieskiego Parku Narodowego, w rezerwacie pokazowym, który jest częścią ośrodka hodowli żubra, jest obecnie 7 żubrów. Są wśród nich m.in. samice o imionach Polwita i Pontyjka, samiec Postój oraz dwa młode żubry urodzone w ubiegłym i w 2008 roku. Żubry mają być karmione jednym z ich przysmaków - burakami pastewnymi oraz śrutą owsiano-kukurydzianą. Jak powiedział Szymura, żubry są łasuchami i kiedy tylko usłyszą charakterystyczne i dobrze im znane stukanie w koryta w miejscu, gdzie są karmione, na pewno podejdą blisko, by goście mogli je zobaczyć.

Na zakończenie wizyty w Białowieży książę uda się - bez towarzystwa fotoreporterów i dziennikarzy - na teren obszaru ochrony ścisłej Białowieskiego Parku Narodowego.

Z Białowieży książę odleci do Bobrownik, na teren polsko-białoruskiego przejścia granicznego, a stamtąd samochodem dojedzie do Kruszynian, na spotkanie z polskimi Tatarami.

Czytaj więcej: Windsor Karol 
 KOMENTARZE (0)
NIE DODANO JESZCZE ŻADNEGO KOMENTARZA
 W PORTALU
portale Grupy PTWP Grupa PTWP www.rynekzdrowia.pl www.wnp.pl www.propertynews.pl www.portalspozywczy.pl www.gieldarolna.pl www.dlahandlu.pl www.farmer.pl Miesięcznik Nowy Przemysł www.rynekaptek.pl Miesięcznik Rynek Spożywczy www.nasze-zyski.pl Miesięcznik Rynek Zdrowia www.portalsamorzadowy.pl Dwutygodnik Farmer