Piątek, 25 maja 2012 r.
partnerzy portalu wnp.pl external external
Autor:  wnp.pl (Adam Brzozowski)  |  18-04-2007 10:30

Prezes Clix wchodzi w nowatorskie technologie

Maciej Stanusch, prezes firmy Clix Software porzucił stanowisko aby uruchomić nowy biznes. Założona przez niego firma Stanusch Technologies pracuje nad inteligentną przeglądarką stron www oraz systemami rozpoznawania języka i obrazu. Niebawem spółka poinformuje o pierwszym kliencie - dostawcy ERP.

- Nie są w stanie pokazać wszystkich producentów opon na Śląsku, jeśli firmy te nie będą miały na swoich stronach słowa "Śląsk". Nasz przeglądarka będzie to potrafiła ponieważ m.in. rozpozna na stronach dane geograficzne jak Bytom czy Chorzów - tłumaczy Stanusch.

Spółka zamierza jeszcze w 2007 r. stworzyć prototyp przeglądarki. Jeśli projekt się powiedzie, przeglądarka może zrewolucjonizować polski internet. Tylko polski, ponieważ będzie analizowała strony w polskim języku.

Maciej Stanusch nie wyklucza, że gdyby zgłosił się inwestor zainteresowany produktem, mogłyby powstać wersje w innych językach.

Kolejny obszar zainteresowań Stanusch Technologies to system analizy obrazu. Firma postawiła na systemy alarmowe. Obecnie funkcjonujące systemy rozpoznają ruch (dzięki czujnikom), po wykryciu którego włącza się syrena alarmowa. Spółka opracowała technologię rozpoznającą, co wywołuje ruch - człowiek czy np. pies. System już jest testowany.

W Stanusch Software pracuje 5 osób. Firma posiada kapitał pozwalający pracować nad rozwojem technologii, ale rozgląda się za inwestorami. - Mam doświadczenie we współpracy z funduszem venture capital, i wiem, że firmy jak MCI nie są zainteresowane wejściem w biznes, który dopiero powstaje, musi on już przynosić zyski. Bardziej liczyłbym na "aniołów biznesu" - dodaje prezes.

Spółka liczy, że uda się jej pozyskać inwestora do końca 2007 roku.

 KOMENTARZE (0)
NIE DODANO JESZCZE ŻADNEGO KOMENTARZA
 W PORTALU
portale Grupy PTWP Grupa PTWP www.rynekzdrowia.pl www.wnp.pl www.propertynews.pl www.portalspozywczy.pl www.gieldarolna.pl www.dlahandlu.pl www.farmer.pl Miesięcznik Nowy Przemysł www.rynekaptek.pl Miesięcznik Rynek Spożywczy www.nasze-zyski.pl Miesięcznik Rynek Zdrowia www.portalsamorzadowy.pl Dwutygodnik Farmer