PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Prezes HP Polska: w 2012 firmy ostrożne jeżeli chodzi o inwestycje IT

Autor: wnp.pl (JM)
02-01-2013 10:37
Prezes HP Polska: w 2012 firmy ostrożne jeżeli chodzi o inwestycje IT
fot. PTWP

- W ubiegłym roku zaobserwowaliśmy pewną zachowawczość ze strony klientów, wynikającą z niepewnej sytuacji ekonomicznej – mówi Paweł Czajkowski, prezes HP Polska. - Firmy ostrożnie podejmowały decyzje dotyczące nowych inwestycji, co zresztą dotyczy nie tylko sektora IT.

Jak mówi prezes Czajkowski, mimo tego, dla HP Polska rok 2012 był udany. - Przez ostatnich kilka lat stworzyliśmy kompletną ofertę - podkreśla nasz rozmówca. - HP jako jedyna firma IT oferuje kompleksowe podejście do zarządzania infrastrukturą IT w organizacjach każdej wielkości, działających w każdej branży. W trudnych ekonomicznie czasach organizacje też uważniej przyglądają się kosztom i chętniej korzystają z usług outsourcingowych.
Jako przykład konsolidacji i outsourcingu zasobów IT prezes Czajkowski wskazuje projekt w Grupie Kapitałowej Azoty, który rozpoczął się w 2009 roku. Jest on rozszerzany jest o kolejne obszary, a także o kolejne jednostki organizacyjne, czy firmy wchodzące w skład Grupy Kapitałowej.

- Zapotrzebowanie na tego typu usługi się zwiększa, o czym może świadczyć liczba zapytań, jakie otrzymujemy z rynku - mówi Paweł Czajkowski. - Na brak pracy nie narzekają również nasze centra BPO we Wrocławiu i Łodzi, które świadczą usługi outsourcingu procesów finansowych, czy kadrowych dla zewnętrznych klientów HP. Te dwa przykłady pokazują pewien trend, w którym firmy coraz częściej chcą skupiać się na swoim podstawowym biznesie, zamiast poświęcać czas i środki finansowe na powtarzalne procesy i zarządzanie infrastrukturą IT.

Nasz rozmówca wskazuje, że w 2012 roku w HP zaszło sporo zmian organizacyjnych, z których najważniejsza to połączenie działów komputerów i urządzeń drukujących w jeden - PPS (Printing and Personal Systems).

- W mijającym roku postawiliśmy również na innowacyjność i więcej środków zainwestowaliśmy w badania i rozwój - wskazuje prezes Czajkowski. - Rezultaty tych działań widzą nasi klienci już teraz, poszukujący zarówno sprzętu komputerowego, czy urządzeń drukujących, ale też i infrastruktury IT. W każdym z tych obszarów w 2012 roku firma HP zaprezentowała nowe, innowacyjne rozwiązania na "trudne czasy", pozwalające na znaczne usprawnienie procesów biznesowych, przy ograniczeniu kosztów użytkowania i redukcji czasu pracowników zajmujących się ich utrzymywaniem.

Przedstawiciel HP wskazuje na wyznaczenie przez firmę trzech filarów strategii - cloud computing, zarządzanie informacją, a także rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa. - W każdym z tych trzech obszarów HP oferuje konkretne rozwiązania, które pomagają firmom adresować problemy związane z coraz większą ilością danych, częstymi atakami na zasoby organizacji, a także na najsilniejszy obecnie na rynku trend, a mianowicie coraz większą presję, by uzyskiwać "więcej za mniej" - podsumowuje prezes Czajkowski.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


OFERTY PRACY

58 680 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

WYSZUKIWARKA NIERUCHOMOŚCI

1 241 105 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

KATALOG FIRM

5 614 ofert w bazie

OFERTY SZKOLEŃ

Kategorie szkoleń: przemysł, nieruchomości, handel, branża spożywcza

Szkolenia dla branży medycznej i farmaceutycznej

Szkolenia dla samorządów

WYSZUKIWARKA PRZETARGÓW UZP

2 691 225 ofert w bazie


WYSZUKIWARKA KOMUNIKATÓW

397 664 komunikatów w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

WYSZUKIWARKA OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

467 objektów w bazie
Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Giełda rolna Rynek Zdrowia Rynek aptek Puls HR Farmer
    Rynek Zdrowia Rynek Spozywczy Dla handlu Property Design Infodent24 Centrum Kreowania Liderów
    Farmer House Market Promocjada Sady Ogrody Rynek seniora Koszyk cenowy
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.