Prezes HP Polska: w 2012 firmy ostrożne jeżeli chodzi o inwestycje IT

Autor:  wnp.pl (JM)  |  02-01-2013 10:37
- W ubiegłym roku zaobserwowaliśmy pewną zachowawczość ze strony klientów, wynikającą z niepewnej sytuacji ekonomicznej – mówi Paweł Czajkowski, prezes HP Polska. - Firmy ostrożnie podejmowały decyzje dotyczące nowych inwestycji, co zresztą dotyczy nie tylko sektora IT.
Prezes HP Polska: w 2012 firmy ostrożne jeżeli chodzi o inwestycje IT
fot. PTWP

Jak mówi prezes Czajkowski, mimo tego, dla HP Polska rok 2012 był udany. - Przez ostatnich kilka lat stworzyliśmy kompletną ofertę - podkreśla nasz rozmówca. - HP jako jedyna firma IT oferuje kompleksowe podejście do zarządzania infrastrukturą IT w organizacjach każdej wielkości, działających w każdej branży. W trudnych ekonomicznie czasach organizacje też uważniej przyglądają się kosztom i chętniej korzystają z usług outsourcingowych.

Jako przykład konsolidacji i outsourcingu zasobów IT prezes Czajkowski wskazuje projekt w Grupie Kapitałowej Azoty, który rozpoczął się w 2009 roku. Jest on rozszerzany jest o kolejne obszary, a także o kolejne jednostki organizacyjne, czy firmy wchodzące w skład Grupy Kapitałowej.

- Zapotrzebowanie na tego typu usługi się zwiększa, o czym może świadczyć liczba zapytań, jakie otrzymujemy z rynku - mówi Paweł Czajkowski. - Na brak pracy nie narzekają również nasze centra BPO we Wrocławiu i Łodzi, które świadczą usługi outsourcingu procesów finansowych, czy kadrowych dla zewnętrznych klientów HP. Te dwa przykłady pokazują pewien trend, w którym firmy coraz częściej chcą skupiać się na swoim podstawowym biznesie, zamiast poświęcać czas i środki finansowe na powtarzalne procesy i zarządzanie infrastrukturą IT.

Nasz rozmówca wskazuje, że w 2012 roku w HP zaszło sporo zmian organizacyjnych, z których najważniejsza to połączenie działów komputerów i urządzeń drukujących w jeden - PPS (Printing and Personal Systems).

- W mijającym roku postawiliśmy również na innowacyjność i więcej środków zainwestowaliśmy w badania i rozwój - wskazuje prezes Czajkowski. - Rezultaty tych działań widzą nasi klienci już teraz, poszukujący zarówno sprzętu komputerowego, czy urządzeń drukujących, ale też i infrastruktury IT. W każdym z tych obszarów w 2012 roku firma HP zaprezentowała nowe, innowacyjne rozwiązania na "trudne czasy", pozwalające na znaczne usprawnienie procesów biznesowych, przy ograniczeniu kosztów użytkowania i redukcji czasu pracowników zajmujących się ich utrzymywaniem.

Przedstawiciel HP wskazuje na wyznaczenie przez firmę trzech filarów strategii - cloud computing, zarządzanie informacją, a także rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa. - W każdym z tych trzech obszarów HP oferuje konkretne rozwiązania, które pomagają firmom adresować problemy związane z coraz większą ilością danych, częstymi atakami na zasoby organizacji, a także na najsilniejszy obecnie na rynku trend, a mianowicie coraz większą presję, by uzyskiwać "więcej za mniej" - podsumowuje prezes Czajkowski.

 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH