Toruń: praca dla 5 tys. pracowników w fabryce Sharpa w 2011 r.

Autor:  PAP  |  24-04-2006 13:02
Japoński koncern Sharp planuje w 2011 r. zatrudniać w swojej fabryce w Łysomicach koło Torunia ok. 5 tys. pracowników - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej Hans Klein, prezes Sharp Electronics Europe.

Zdaniem Kliena, już w I połowie 2009 roku w fabryce ma pracować 3,5 tys. osób.

Zgodnie z porozumieniem podpisanym dwa tygodnie temu pomiędzy japońskim koncernem a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), od stycznia przyszłego roku w Łysomicach rozpocznie działalność fabryka produkująca moduły do monitorów ciekłokrystalicznych koncernu Sharp. Sharp w I etapie zainwestuje ok. 44 mln euro i zatrudni ok. 800 pracowników.

Według Kleina, wraz z planowanym wzrostem zatrudnienia, wzrastać też będzie wielkość zainwestowanych środków w fabrykę. Zaznaczył, że koncern dysponuje ok. 500 tys. m kwadratowych terenu pod inwestycje, a sama fabryka zajmie tylko ok. 41 tys. m kwadratowych. - Wolnych terenów na pewno nie przeznaczymy na ogrodnictwo - zapewnił.

Dwa tygodnie temu, prezes koncernu Sharp Katsuhiko Machida zapowiedział, że Sharp wyda do 2010 roku na inwestycje w Łysomicach ok. 150 mln euro, a obok fabryki powstaną zakłady kooperantów. - Nakłady inwestycyjne, obejmujące fabrykę i zakłady współpracujące, powinny nawet 3-krotnie przekroczyć wartość samej inwestycji Sharp - szacował Machida.

Fabryka w Łysomicach będzie wytwarzała moduły LCD do telewizorów produkowanych w fabrykach Sharp w Hiszpanii i w Niemczech.
 W PORTALU

POLECAMY W SERWISACH