PARTNERZY PORTALU

Autostradowy finisz za cztery lata

Autostradowy finisz za cztery lata
Ostatnie odcinki autostrady A2 będą budowane z rezerwą na poszerzenie o dodatkowy pas. W dłuższej perspektywie znaczenie tej transeuropejskiej arterii ma rosnąć, co oznacza potrzebę zwiększenia przepustowości. shutterstock.com
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: Nowy Przemysł
  • Dodano: 06-07-2021 06:01

Do 2025 roku ma być gotowa trasa A2, co zakończy program budowy podstawowej sieci autostradowej w Polsce. Jako ostatni powstanie odcinek, który pobiegnie do granicy z Białorusią.

  • – Nie ma żadnych wątpliwości, że budowa A2 od Białej Podlaskiej jest niezbędna do prawidłowego rozwoju wschodnich terenów kraju, podobnie jak szlaków Via Carpatia i Via Baltica – wskazuje Adamczyk.
  • – Krok po kroku zmierzamy do ukończenia kolejnego ciągu autostrady. Mamy już całą A4, budujemy ostatnie odcinki A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową, a w realizacji jest też ponad 100 km A2 od końca obwodnicy Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej – podkreś­la Tomasz Żuchowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
  • Plan na 2021 rok zakłada uruchomienie co najmniej 385,5 km nowych dróg, w tym: 39,6 km autostrad, 308,2 km dróg ekspresowych oraz 37,7 km dróg klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego).

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Autostradowy finisz za cztery lata

  • Rozsadny 2021-07-27 19:19:16
    Przyszedł PiS i zrobione. Brawo Panowie !!! Czapki z głów !!
  • Fun 2021-07-09 09:04:01
    Na odcinku A2 od Kałuszyna do Siedlec do dziś nawet nie wbito łopaty. Ucieka cały sezon budowlany a papiery leżą.
  • mir 2021-07-07 12:58:11
    35 lat po odzyskaniu wolności uporamy się z podstawową siecią autostrad.... A na początku zbudowalismy trnazyt dla zachodniego kapitału, i drogi wygodnego dotarcia do stolicy gościom z zachodu. Kręgosłup drogowy kraju A1 zostanie ukończony jako ostatni. Mocne państwo
  • gliwice2009 2021-07-06 16:36:24
    A1 na odcinku Bytom - Gliwice w wielu miejscach ograniczenie do 110, droga nadaje się remontu, na odcinku Zabrze - Piotrków Trybunalski brak stacji paliw i parkingów, zjazd z A1 w Żorach to pewny korek, odcinek A4 Wrocław - kierunek zachód ograniczenie 110 ( brak pobocza), bramki w Kątach Wrocławskich ale również w Brzęczkowicach - to przykład, że to nie działa. Ogłaszanie sukcesu wydaje się przedwczesne. Kierowcy, którzy postoją w Kątach Wrocławskich ze 40 min mogą takie deklaracje odebrać jak sarkazm. Ludzie z warszafki to jednak inni są.
  • rei 2021-07-06 10:05:37
    To co jest między Wrocławiem a przejściem granicznym w Olszynie nie mozna nazwać nawet drogą szybkiego ruchu o autostradzie nie wspominając...
    • bkb2 2021-07-06 12:50:14
      Nie zauważyłeś synku że wszystkie te odcinki są obecnie w budowie?
      • Niklot 2021-07-06 15:31:17
        W przebudowie jest A18, jak byś nie odróżniał od A4. Proponuję przejedź się dziadziu "czwórką" od Legnicy do Wrocławia/ brak pasa awaryjnego, liczne koleiny i ubytki nawierzchni/ a później porozmawiaj o "zaletach" tej "autostrady".

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.204.167